Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Seriál Ulice: III. řada - kdo je kdo

  23:02aktualizováno  23:02
Jak s osudy Králových, Farských, Jordánových a dalších hrdinů zatočí nové postavy, které obohacují třetí řadu seriálu Ulice?

Seriál Ulice - natáčení - Fotografie z natáčení seriálu Ulice | foto: TV NOVA

Seriál Ulice - Tereza BrodskáBarbora Jordánová (Tereza Brodská)
Má šťastné manželství a rodina je pro ni na prvním až druhém místě, stejně jako práce. Jako ženu v domácnosti si sama sebe neumí představit, ale o kariéru příliš nebojuje. Je ředitelkou firmy Království hraček, má skvělé organizační schopnosti, je pracovitá, dokáže se rozhodnout a o správnosti svého rozhodnutí umí přesvědčit i ostatní. Vždycky jedná zpříma – i kdyby jí to mělo přinést nepříjemnosti. Někdy je zbytečně kategorická. Má ráda, když věci plynou podle jejích představ.

seriál Ulice 3Tomáš Jordán (Petr Vacek)
Inteligentní, vtipný a tolerantní chlap. Vzděláním je biolog a práce je mu koníčkem. Má rád věci jasné a srozumitelné. Příměry ze života milovaných brouků vtipně pasuje na různé životní situace. Miluje svou rodinu a dvojčata ho respektují. Při svých častých eskapádách, které patří k jejich věku, u něj vždycky najdou oporu. Nerad se rozhoduje a přes své logické uvažování se někdy v praktických věcech orientuje dost neobratně.

Michaela Badinková - Seriál Ulice 3Lenka Drápalová (Michaela Badinková)
Přitažlivá, inteligentní a svobodomyslná. Působí sice samostatně, ale velmi touží po lásce. A právě její citový život s ní umí pořádně zamávat a dostat ji do problémů. Je učitelkou češtiny a výtvarné výchovy na gymplu. Má ráda lidi, pro svou přímost a obětavost je oblíbená. Příliš neuznává autority a pevný řád a umí být velmi spontánní, což jsou vlastnosti, které mnohdy přímo iritují její kolegyni, profesorku Hejlovou.

Pavel Kříž - Seriál Ulice 3Petr Boháč (Pavel Kříž)
Sympatický a šarmantní muž, tak trochu „rozervanec“. Jeho chybou je, že se v zásadních věcech nedokáže rozhodnout a o svých rozhodnutích pak často pochybuje. U žen má úspěch, snad proto, že má v sobě něco, proč je třeba ho ochraňovat. Svou ženu nedokáže zcela opustit, což mu nebrání v tom, aby se zamiloval do někoho jiného a pak bádal, kde je podstata jeho lásky… Pracuje jako obchodní ředitel ve firmě Království hraček.

Seriál UliceVáclav Král (Radoslav Brzobohatý)
Příslušník vymírající generace gentlemanů se smyslem pro odpovědnost a pro spravedlnost. Svou osobností vzbuzuje přirozený respekt. Je majitelem a odstupujícím ředitelem firmy Království hraček, kterému zasvětil svůj život. Možná i na úkor rodinného života. Svou ženu ctí a miluje a je s ní šťastný, možná aniž by si někdy položil otázku, jestli je i ona šťastná s ním...

Jaroslava ObermaierováVilma Nyklová (Jaroslava Obermaierová)
Je stejně závistivá, jako falešná. S manželem se stará o jejich lahůdkářství a díky tomu má dobrý přehled o dění v ulici. Jako správná drbna si s oblibou podle potřeby realitu přibarví a neváhá ji pak takto šířit dál. Se svým synem a manželem umí docela dobře manipulovat. Je posedlá touhou po majetku.

Hana MaciuchováMiriam Hejlová (Hana Maciuchová)
Miriam je upjatá, staromilská profesorka a zástupkyně ředitele na střední škole, ctící autoritu a řád. Je přísnou učitelkou i matkou, která si vždy zachovává odstup a málokdy projeví svoje emoce. Přesto má smysl pro suchý humor a sama občas sklouzne do komičnosti. Je zatížená na syna, byť to nedává nijak najevo. Manžel od ní odešel za okolností, o nichž nechce mluvit, od té doby projevuje přehnanou opatrnost ve vztahu k mužům.

Seriál Ulice - natáčeníBedřich Liška (Adrian Jastraban)
Solidní a čestný člověk, s nímž si život ošklivě pohrál. Do Království hraček přišel s nálepkou bývalého vězně. Jako stín se za ním táhne jeho provinění: nešťastnou náhodou zabil člověka, který měl co dočinění s jeho bývalou přítelkyní Zuzanou. Bedřich si svou povahou a čistým srdcem brzy získal své spolupracovníky, především Hrihorije, s nímž sdílí zaměstnaneckou ubytovnu.

Seriál Ulice 3Vlastimil Pešek (Rudolf Hrušínský)
V očích obyvatel domu, který mu patří a kde je zároveň domovníkem, je morousem a podivínem. Občas se chová jako despota, ale o svoji patnáctiletou vnučku Adrianu, kterou její matka opustila hned po narození, se stará vzorně...

Michaela Maurerová - seriál UliceDagmar "Digi" Pospíšilová (Michaela Maurerová)
Bezprostřední, přirozená holka, která nemá ve zvyku si s něčím zbytečně lámat hlavu. Jako divoká kočka, která škrábe, ale když si ji někdo ochočí, je až dojemně věrná a snaží se zavděčit. Její charakter výrazně zformovalo dětství strávené v dětském domově. Nečeká, že se s ní život bude mazlit, nebo že něco dostane zadarmo. V kadeřnictví v ulici je nejšikovnější a nejnápaditější. Nebrání se žádné akci ani zábavě. S kluky umí pěkně zacvičit, ale k tělu si je většinou nepustí.

Jitka Farská (Ilona Svobodová)
Hodná, sympatická a přátelská ženská, která se řídí selským rozumem. Je přítelkyní, která dovede naslouchat a poradit. V každém je připravena vidět to dobré a věří tomu, že každý problém se dá nějak vyřešit. Nikdy by nikomu vědomě neublížila, nikoho by nepodrazila. Je zaměstnaná v kadeřnickém salonu v ulici jako kosmetička. Jejím cílem je mít šťastnou a spokojenou rodinu.

Oldřich Farský (Ondřej Pavelka)
Roztomilý hochštapler a nenapravitelný sukničkář. Je spolumajitelem fitness centra a příležitostným trenérem - především krásných žen. Kromě žen má rád dobré víno a drahá auta - žádné ovšem nemá, vlastní manželku Jitku a zatím jen staršího Opela. Je tak trochu smolař a tak se mu nejednou stalo, že jeho zálety vyšly najevo, jeho manželka mu však v zájmu zachování rodiny zatím pokaždé odpustila.

Marie Králová (Alena Vránová)
Moudrá a vyrovnaná žena, které nechybí humor, nadhled a smysl pro ironii. Svůj život obětovala manželovi a jeho práci ve firmě. Umí ho jemně usměrnit a mohla by ho i ovládat, kdyby ovšem chtěla. Miluje ho a Král má její lásku celou, možná také proto, že nemohla mít děti. Je vzdělaná, kdysi vyučovala hře na klavír. Dovede trpělivě naslouchat ostatním a často nabídne dobrou radu. Musí se vypořádat s nebezpečnou nemocí...

Lumír Nykl (Václav Svoboda)
Žije podle hesla "urvi, co můžeš a neohlížej se nalevo ani napravo". Lumír má charakter pokřivený komplexy a výchovou. Je majitelem firmiček různého zaměření, obsahu a pověsti. Peníze jsou mu prostředkem, aby si mohl všechno koupit - také věří, že všechno se koupit dá... Z jeho pohledu vždy účel světí prostředky. Někde v hloubi duše by si přál být obdivován a milován. Nedostatek citu si nahrazuje potěšením z ovládání lidí...

Světlana Nyklová (Tereza Bebarová)
Světlana Nyklová je velmi ctižádostivá. S buldočí vytrvalostí jde pomalu za svým snem, i když život jí staví do cesty jednu překážku za druhou. Po odchodu bratra Hrihorije do Čech se rozhodla, že co nejdříve odjede za ním s tím, že zpátky na Ukrajinu se už nikdy nevrátí.  Láká ji prostě hezký život "moderní Evropanky". Jenže se neprovdala do té správné rodiny, a tak skončila jako pomocnice tchyně ve večerce a služka svého manžela. Avšak s takovým postavením se cílevědomá Světlana nehodlá smířit...

Jaroslav Hejl (Martin Hoffman)
Chytrý, sympatický, ale tvrdohlavý mladý muž. Pracuje ve firmě Království hraček jako technolog, ale díky své šikovnosti a obětavosti je tak trochu „holkou pro všechno“. Jeho vzdor vůči přísné matce vyvrcholil odchodem ze studií. Nyní sám lituje, že nemá maturitu. Jarda se nenechá do ničeho tlačit, tím méně svojí matkou. I to, že žije stále s ní, je určitý druh pomstychtivosti, ale i pohodlnosti.

Martin DejdarDavid (Martin Dejdar)
David je mistr kadeřník, který do Ulice přichází z Paříže a kdoví kde byl předtím. Najala ho novopečená šéfová kadeřnictví v Ulici jako lákadlo pro zákaznice. David je velmi charismatický a přitažlivý muž.

Karolína Fenclová (Renata Prokopová)
Karolína pochází sice z chudých poměrů, ale z velké šťastné rodiny. Je samostatná,
šikovná, energická, dovede si poradit, je činorodá a pozitivní bytost, která se nebojí změn. Studuje poslední ročník vysoké školy se zaměřením na odbornou psychologii. Jejím koníčkem, zábavou i láskou jsou akvabely.

Ondřej BrzobohatýMarek Stránský (Ondřej Brzobohatý)
Marek do Ulice přichází ze zahraničí. Vystudoval práva na prestižní britské univerzitě a přináší si postoje a morální návyky, získané mimo Českou republiku. Jeho otec Karel Stránský (Milan Kňažko) mu pronajal byt v domě Peška (dům, kde bydlí Jordánovi, Farských, učitelka Lenka...). Od září vypukne boj, která z dívek získá jeho náklonnost. V Austrálii byl přesvědčit svého bratra, aby se jejich hudební skupina dala znovu dohromady.

NOVÉ POSTAVY
Simona Bláhová (Pavla Tomicová)
Nová kadeřnice v ulici je živlem, který okamžitě opanuje celý prostor, v němž se právě nachází. Její energická povaha však vzbuzuje v ostatních lidech rozporuplné pocity - buď jim je okamžitě sympatická a ihned se spřátelí, anebo jí nemohou přijít na jméno. Přestože působí jako tvrďačka, která je se vším okamžitě hotová a během chvilky kohokoliv srovná do latě, skutečnost je trochu jiná.

Autoři:
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Dalibor Gondík jako Helena Vondráčková
TELEVIZIONÁŘ: Babiš, Aerosmith, nebo Pink? Jejich tvář má také známý hlas

Ustálenou lenivou skladbu sobotních taškařic zase jednou rozbije státotvorný test národa s rituální hrou na povolební koláče, sloupce, procenta a sňatky z...  celý článek

Upoutávka k seriálu Až po uši 2
VIDEO: Hřebejkův seriál Až po uši 2 se vydá na horské svahy

Všichni se hledají – a občas se najdou v cizí posteli, prozrazuje druhá série komediálního seriálu Jana Hřebejka Až po uši, který nasadí HBO 12. listopadu....  celý článek

Viola Zinková a Petr Svárovský ve filmu Letní pohádka (1984)
Zemřela herečka Viola Zinková, babička ze Zdivočelé země

Ve věku 92 let zemřela herečka Viola Zinková, bývalá manželka divadelního režiséra Jana Grossmana. ČTK to oznámil její přítel Jan Šmíd. Působila v někdejším...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.