Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Seriál Strážci duší pokračuje, obsadí Pardubice

  13:03aktualizováno  13:03
Vypadá to, že se Pardubice začínají měnit v ráj filmařů. Jen co město opustil se svými herci Ivanem Trojanem nebo Aňou Geislerovou režisér Jiří Strach, už se na východ Čech chystá další štáb České televize.

Lukáš Vaculík | foto: Česká televize

Ten bude pod vedením režiséra Pavla Jandourka točit dva díly seriálu Strážci duší. Po pardubických ulicích se tak projdou herci Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová nebo David Suchařípa.

"Další pokračování seriálu Strážci duší začínáme točit v polovině května. Seriál bude vznikat převážně na Pardubicku a v Libereckém kraji. Společně se dvěma díly natočenými v loňském roce vzniká pokračování napínavých příběhů, které diváci uvidí v České televizi pravděpodobně v příštím roce," uvedla koordinátorka vysílání a komunikace televizního studia Ostrava Jolanda Pilařová.

Podle natáčecího plánu by se měli filmaři v Pardubicích objevit poprvé 14. června. Ve městě se zdrží tři dny a natáčet se bude třeba v kostele svatého Bartoloměje, který stojí naproti nákupnímu centru Grand. "Kvůli tomu, že seriál je o tajemnu, budeme natáčet hlavně v nočních hodinách," uvedla vedoucí výroby Hana Přidalová.

Ta však zároveň slibuje, že zájemci budou mít čas získat autogram herců i v příznivějších časech. "Některé záběry samozřejmě budeme točit i ve dne. Do Pardubic přijedou všechny tři největší hvězdy seriálu Vaculík, Suchařípa i Norisová. Určitě se nebudou před fanoušky schovávat," uvedla Přidalová.

V Pardubicích se však nebude jenom natáčet. Ve dvanáctém díle seriálu, který se bude jmenovat Předčasný pohřeb, se totiž i samotný děj bude týkat krajského města.

"Při odkrytí hrobky Vojtěcha z Pernštejna v pardubickém kostele sv. Bartoloměje zahyne šéf archeologického týmu. Znovu se tak připomene stará pověst o kletbě, která varuje před tím, aby bylo místo velmožova posledního odpočinku porušeno. Napínavý příběh se tak odehrává v prostředí, které skutečně existuje," nastínila část děje Přidalová.

Vojtěch z Pernštejna byl v první polovině 16. století nejvyšším hofmistrem Českého království a hejtmanem Chrudimského kraje. Jednu dobu se o něm uvažovalo jako o kandidátovi na český trůn. Jako významný regionální politik i jako renesanční člověk mohl čelit intrikám i různým jiným protivenstvím.

"Dodnes nevysvětlené okolnosti jeho smrti zůstanou i po našem natáčení nedotčeným tajemstvím v klidu záhrobí. Smrt, která vstoupí do vztahů dnešních návštěvníků hrobky, má - jak se ukáže - zcela pozemský důvod," dodala Přidalová.

V Pardubicích se tak bude příběh o tajemnu a záhadách natáčet během několika týdnů už podruhé. V březnu a dubnu totiž na Pardubicku točil třídílný film Ďáblova lest režisér Jiří Strach. Ten pojednává o známé Ďáblově bibli, která měla vzniknout v roce 1229 v Podlažicích na Chrudimsku. A obě díla mají společného více než jen žánr. Scénáře pro oba snímky totiž připravil ostravský rozkrývač záhad Arnošt Vašíček.

Další díly seriálu Strážci duší připravují v Centru dramatické tvorby televizního studia Ostrava. Natáčet se začalo o víkendu a poslední klapka by měla zaznít 19. července. Vedle Pardubic se štáb objeví i v Hradci Králové, v Ostravě, Brně nebo na středočeském hradě Houska.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

RECENZE: Víc hudby, méně filozofie, prosím. Film s Manics baví jen místy

Manic Street Preachers přivezli do Lucerny i písně z posledního a chystaného...

Dokument No Manifesto sleduje osud slavné kapely Manic Street Preachers. Baví vždy, když se věnuje přímo muzice. Což...

RECENZE: Kdyby šel v kině vypnout zvuk. Krásné Planetě Česko chybí ticho

Ledňáček říční

Umět se dívat je dar, kterého se Mariánu Polákovi dostalo vrchovatě. Naopak byl ochuzen o umění mlčet, což je hlavní...

RECENZE: Ve Varnsdorfu na šrot aneb pohraniční vyhlídky studentů učňáku

Záběr z dokumentu Nic jako dřív

Mají silácký slovník světáků, ale bojí se maturity a ještě víc toho, co přijde po ní: reálné dospělosti se žitím na...

Najdete na iDNES.cz