Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Seriál Strážci duší pokračuje, obsadí Pardubice

  13:03aktualizováno  13:03
Vypadá to, že se Pardubice začínají měnit v ráj filmařů. Jen co město opustil se svými herci Ivanem Trojanem nebo Aňou Geislerovou režisér Jiří Strach, už se na východ Čech chystá další štáb České televize.

Lukáš Vaculík | foto: Česká televize

Ten bude pod vedením režiséra Pavla Jandourka točit dva díly seriálu Strážci duší. Po pardubických ulicích se tak projdou herci Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová nebo David Suchařípa.

"Další pokračování seriálu Strážci duší začínáme točit v polovině května. Seriál bude vznikat převážně na Pardubicku a v Libereckém kraji. Společně se dvěma díly natočenými v loňském roce vzniká pokračování napínavých příběhů, které diváci uvidí v České televizi pravděpodobně v příštím roce," uvedla koordinátorka vysílání a komunikace televizního studia Ostrava Jolanda Pilařová.

Podle natáčecího plánu by se měli filmaři v Pardubicích objevit poprvé 14. června. Ve městě se zdrží tři dny a natáčet se bude třeba v kostele svatého Bartoloměje, který stojí naproti nákupnímu centru Grand. "Kvůli tomu, že seriál je o tajemnu, budeme natáčet hlavně v nočních hodinách," uvedla vedoucí výroby Hana Přidalová.

Ta však zároveň slibuje, že zájemci budou mít čas získat autogram herců i v příznivějších časech. "Některé záběry samozřejmě budeme točit i ve dne. Do Pardubic přijedou všechny tři největší hvězdy seriálu Vaculík, Suchařípa i Norisová. Určitě se nebudou před fanoušky schovávat," uvedla Přidalová.

V Pardubicích se však nebude jenom natáčet. Ve dvanáctém díle seriálu, který se bude jmenovat Předčasný pohřeb, se totiž i samotný děj bude týkat krajského města.

"Při odkrytí hrobky Vojtěcha z Pernštejna v pardubickém kostele sv. Bartoloměje zahyne šéf archeologického týmu. Znovu se tak připomene stará pověst o kletbě, která varuje před tím, aby bylo místo velmožova posledního odpočinku porušeno. Napínavý příběh se tak odehrává v prostředí, které skutečně existuje," nastínila část děje Přidalová.

Vojtěch z Pernštejna byl v první polovině 16. století nejvyšším hofmistrem Českého království a hejtmanem Chrudimského kraje. Jednu dobu se o něm uvažovalo jako o kandidátovi na český trůn. Jako významný regionální politik i jako renesanční člověk mohl čelit intrikám i různým jiným protivenstvím.

"Dodnes nevysvětlené okolnosti jeho smrti zůstanou i po našem natáčení nedotčeným tajemstvím v klidu záhrobí. Smrt, která vstoupí do vztahů dnešních návštěvníků hrobky, má - jak se ukáže - zcela pozemský důvod," dodala Přidalová.

V Pardubicích se tak bude příběh o tajemnu a záhadách natáčet během několika týdnů už podruhé. V březnu a dubnu totiž na Pardubicku točil třídílný film Ďáblova lest režisér Jiří Strach. Ten pojednává o známé Ďáblově bibli, která měla vzniknout v roce 1229 v Podlažicích na Chrudimsku. A obě díla mají společného více než jen žánr. Scénáře pro oba snímky totiž připravil ostravský rozkrývač záhad Arnošt Vašíček.

Další díly seriálu Strážci duší připravují v Centru dramatické tvorby televizního studia Ostrava. Natáčet se začalo o víkendu a poslední klapka by měla zaznít 19. července. Vedle Pardubic se štáb objeví i v Hradci Králové, v Ostravě, Brně nebo na středočeském hradě Houska.
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: K čemu pravda? Důležitější je lživé a zrůdné Doznání

Z filmu Doznání (1970)

Některé zrůdnosti by si měl člověk čas od času připomenout, byť zvedají žaludek i adrenalin. Třeba slova vyšetřovatele,...

Zemřel Drahoslav Makovička, scenárista Anděla s ďáblem v těle

Scenárista a dramaturg Drahoslav Makovička (na snímku ze 4. července 2011)

Ve věku 90 let zemřel scenárista a dramaturg Drahoslav Makovička, autor scénářů ke komedii Anděl s ďáblem v těle nebo...

RECENZE: Snesitelnější než krtek s pandou. Chlupatý Nemo řídí Příběh koček

Záběr z filmu Příběh koček

Pěkná, čistě zvládnutá animace, spousta akčních letů, skoků a honiček, ale zato málo duchaplného humoru. To je...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz