Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ČT chystá komediální seriál s Trojanem a Vilhelmovou i dokument o tuningu

  16:00aktualizováno  16:00
Česká televize letos schválila do výroby 189 nových projektů. Více než polovinu z nich tvoří dokumenty. Další pořady jsou z kategorie zábavy, umění či hrané tvorby.

Táňa Vilhelmová a Ivan Trojan se před kamerou nesejdou poprvé, točili spolu třeba Hřebejkův film Medvídek | foto: Michaela Feureislová

Většina nových projektů, mezi které patří mimo jiné komediální seriál Hotel Meteor, cyklus televizních filmů Manželské etudy nebo dokument Czechtuning, plánuje televize uvést na jaře nebo na podzim příštího roku.

"Vzhledem k velkému počtu kvalitních programových námětů, s nimiž kreativní producenti přicházejí, jsme po schválení Radou ČT ještě navýšili letošní investice do vlastní tvorby. Podařilo se to díky úsporám v režijních nákladech," uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák. Náklady na vlastní tvorbu má ČT ve druhé polovině roku navýšit o 40 milionů korun, které získá z personální reorganizace, kdy někteří externí pracovníci přejdou na interní pozice. Jejich platy se tak budou nově čerpat z provozních nákladů, dosud šly z nákladů na výrobu vlastních pořadů.

Jedním z nových projektů je dvanáctidílný komediální seriál Hotel Meteor tvůrčího týmu Dejvického divadla. Pořad, který se začne natáčet příští rok v dubnu, nabídne humorné situace o personálu a hostech malého hotelu na periferii. V seriálu se představí převážně herci Dejvického divadla jako Ivan Trojan, David Novotný, Tatiana Vilhelmová či Hana Krobotová. Jedním ze scenáristů seriálu je dramatik, herec a režisér Miroslav Krobot, který bude pořad zároveň režírovat.

Podle tvůrců bude Hotel Meteor mimo jiné zaměřen také na vztahy, které jsou i stěžejním tématem cyklu televizních komediálních filmů Manželské etudy. Projekt je založený na osvědčených světových divadelních komediích. Režírovat ho budou Jaroslav Brabec a Karel Smyczek.

"Konečně jsem se dostal k látce, které rozumím," řekl Smyczek, který zároveň uvedl, že z herců se diváci mohou těšit na Karla Rodena, Jaroslava Plesla, Pavla Lišku či Tomáše Hanáka.

Fotogalerie

Mezi připravovanými dokumenty ČT je autorský projekt s pracovním názvem Czechtuning, který bude režírovat Martin Dušek. "Půjde o studii individuálních úprav aut, které vznikají ve vesnických garážích. Film bude o jejich majitelích a o tom, jak svou osobnost a prostředí otiskují do tuningu a jak se auta otiskují zpátky do nich," uvedl Dušek.

Dalším dokumentem je Domeček z karet uváděný jako "docusoap" o zdravých dětech mentálně postižených matek, které žijí v azylovém domě ve vesnici Jiřetín pod Jedlovou. Autorkou námětu je Anna Kovářová, podle které jsou hlavními hrdiny dokumentu samotné děti. "Chceme zachytit vztahy rodičů a dětí, které v brzkém věku intelektuálně převýší své matky," řekla Kovářová.

Mezi další připravované projekty České televize patří mimo jiné rodinný dokument Gastonova cesta, ve kterém si podle televize přijdou na své milovníci zvířat, podvodních záběrů i nepatetické oslavy síly života. Z hrané tvorby pak ČT v budoucnu představí projekt s pracovním názvem Neviditelní, který navazuje na vorlíčkovskou tradici vodníků.

Autoři: ,Nejčtenější

V Ománu zemřel známý 28letý DJ Avicii, proslavil ho hit Levels

V Ománu zemřel 20. dubna 2018 ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské...

V Ománu zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling. Oznámila to jeho tisková mluvčí.

VIDEO: Nahé ženy jsou u nás naposledy. Organizátoři lákají i na orgasmy

Na výstavě Voayer ukazují dívky vše, co se ukázat dá.

Voayer: Poslední výstava skutečných nahých žen. Nekompromisní název láká diváky na kontroverzní výstavu, která k nám...Doutník, sklenku a třikrát ho...o, vyzval DeVito k vzpomínce na Formana

Danny DeVito a Jack Nicholson ve slavném Formanově snímku Přelet nad kukaččím...

Edward Norton, Danny DeVito, Jim Carrey i Antonio Banderas. Největší osobnosti Hollywoodu vyjádřily smutek nad odchodem...

GLOSA: Ani na masáž nebyl čas. Ivanka Trumpová baví naivitou

Ivanka Trumpová v Bílém domě (3. února 2017)

Ivanka Trumpová přepisuje pravidla úspěchu. Respektive si to myslí. Loni vydala knihu, ve které ženám radí, jak si...

Formana už pochovali. Všichni jsme jeho děti, míní režisér Jiří Strach

Miloš Forman

Poslední rozloučení s režisérem Milošem Formanem se konalo v neděli na místním hřbitově v americkém městě Warren, kde...

Další z rubriky

VIDEO: Langmajer se proměnil v Polívkovou. V komedii Po čem muži touží

Jiří Langmajer

Režisér Rudolf Havlík točí komedii Po čem muži touží, jejíž scénář napsal se spisovatelkou Radkou Třeštíkovou. V...

Brzy unaví, řekl James Cameron o vlně Avengers. A hned to schytal

Režisér James Cameron oznamuje, že tři pokračování filmu Avatara natočí na...

Tvůrce dvou nejúspěšnějších filmů historie, Avatara a Titaniku, si rozhněval fanoušky komiksů. V jednom rozhovoru totiž...

KOMENTÁŘ: Seděli za to, že se zastali jiných. To bývaly skutečné celebrity

Pražská desítka na dobovém záběru v dokumentu Výbor na obranu nespravedlivě...

S takovou přesilou se pochopitelně bojovat nedá. Jestliže ve stejném čase v Ordinaci v růžové zahradě chystají veselku...

Najdete na iDNES.cz