Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak zahnat hlad na festivalu? Halušky raději ne, radí šéfkuchař

  15:11aktualizováno  15:11
Šéfkuchař hotelu Thermal Marino Klouček ochutnával a hodnotil pro MF DNES nejprodávanější jídla nabízená v centru dění při 47. ročníku karlovarského filmového festivalu. Halušky nedoporučuje, zato bagetou by nepohrdl.

Šéfkuchař hotelu Thermal Marino Klouček ochutnal čtyři jídla, jež si mohou zakoupit návštěvníci karlovarského festivalu. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

K tradičně hodnoceným haluškám se zelím, které se dají koupit ve velkém stanu naproti Thermalu, se letos na ochutnávkové menu dostaly i farmářské brambory od téhož podnikatele. Farmářské brambory v ceně 27 korun za 10 deka by si ale šéfkuchař Klouček osobně nedal nejen kvůli nevábnému vzhledu a laciné uzenině.

Fotogalerie

"Jídlo mne nedokáže oslovit, protože vzhledově neladí oku. Navíc není k dnešnímu dni čerstvé. Vidíte, že je vše oschlé. Za tu cenu bych si je nekoupil," uvedl.

Protože nechce být jenom "ten zlý", tak říká, že čerstvé farmářské brambory by bral jako první pomoc filmovému divákovi, který má velký hlad a málo času.

Zato bagetou s kuřecími nugety z kavárny Kolonáda na třídě I. P. Pavlova by nepohrdl, i když zpočátku v něm nevzbuzovala důvěru.

"Na bagetě, zabalené v celofánu, není napsané, co v ní je. Hlavně chybí datum, kdy je bageta vyrobená a dokdy se musí sníst," vysvětloval Klouček. Když ale kus bagety snědl, tak by si ji za 39 korun dal s chutí klidně celou.

Halušky loni připadaly šéfkuchaři zkyslé a letos dopadly stejně, i když toto oblíbené jídlo letos nabízí jiný obchodník. Ten stejně jako jeho předchůdce prodával halušky nonstop ve dne v noci.

"Vidím, že je jídlo oschlé. Každému, kdo si je chce koupit, doporučuji, aby vše předem ochutnal. Ohřívané zelí ze sebe pustilo do halušek kyselost, takže i když nechci pomlouvat kolegy, nejsou dobré," říkal Klouček.

Jak je ale patrné z front na halušky, strávníkům tradiční a oblíbené jídlo chutná, kritika nekritika. Zřejmě se spoléhají, že je po probdělé noci postaví na nohy právě ona kyselost.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Vary vyhrál český film Křižáček, režisér Vorlíček převzal celoživotní cenu

Václav Vorlíček s cenou za celoživotní přínos českému filmu (8. července 2017).

Hlavní ceny z mezinárodní soutěže zůstanou v bývalém Československu. Hlavní soutěž 52. ročníku karlovarského filmového...

VIDEO: Natáčení velkolepé Marie Terezie bylo pro Kotka jako detektivka

Očekávaný seriál Marie Terezie uvedli v Domě ČT mimo jiné Zuzana Mauréry, Vojta...

Historickou postavu Františka Štěpána Lotrinského si v chystané televizní minisérii Marie Terezie zahraje Vojtěch...

Neradostné příběhy, ale radost pohledět. Kdo má šanci na cenu z Varů

Delegace k filmu Křižáček: režisér Václav Kadrnka a herci Matouš John a Karel...

Zvláštní. Ač většina hraných filmů hlavní soutěže karlovarského festivalu vyprávěla o lidských traumatech od osobních...

Najdete na iDNES.cz