Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SOUTĚŽ: Do Brna na Scooter? Tož, Hyper Hyper!

  10:30aktualizováno  10:30
Blond ježek, tempo hudby rychlejší než tlukot srdce při infarktu a vykřiknutá výzva "Pohni zadkem" jsou pro kapelu Scooter poznávacím znamením. Přestože všechno už dávno vyšlo z módy, v Česku se stále najdou tisíce fanoušků, kteří si to rádi připomenou. Příležitost mají právě teď v Brně. Na iDNES.cz nabízíme volné lístky.

Kapela Scooter vystoupí 24. února 2012 v brněnské Kajot Areně. | foto: archiv pořadatele

Rozdáváme volné lístky na Scooter

Ve hře jsou tři sady dvou VIP vstupenek přímo pod pódium. Stačí včas a správně odpovědět na tři otázky. Pro ty, kdo nebudou mít štěstí, jsou vstupenky připraveny v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro, Ticketstream a Eventim. Stojí od 690 korun.

Kapela Scooter totiž koncem minulého roku vydala již patnácté album s názvem The Big Mash Up, k němuž se váže stejnojmenné turné. Jednou ze zastávek je Brno, kam kapela zavítá 24. února. A právě jižní Morava našim západním sousedům, zdá se, přirostla k srdci. Pánové se totiž vracejí po roce, navíc se vzpomínkami na vyprodaný výstavištní pavilon G. Brněnský koncert je mimochodem jediný, který se koná na území Česka a Slovenska.

Do bývalého Ronda, dnešní Kajot Areny, si Scooter veze "výjimečnou show plnou laserů, efektů, tanečnic a úžasných LED projekcí", jak slibuje management a organizátoři.

Poslouchali jste někdy kapelu Scooter?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 20. února 2012. Anketa je uzavřena.

Ano 298
Ne 67

Otázka všech antifandů ale visí ve vzduchu: Opravdu se má Brno čím pyšnit? Heslo v Necyklopedii, tedy v parodické verzi Wikipedie, kapelu charakterizuje jako výjimečnou partu německých básníků, jejichž textům rozumí pouhá hrstka vybraných konzumentů. Na své živobytí si údajně vydělává na cestách (převážně po Evropě), během nichž se snaží jiným umělcům a intelektuálům vlít radost do žil, tedy obzvlášť těm, kteří mají možnost je potkat osobně.

Frontmanovi H. P. Baxxterovi navíc přisuzují IQ ve výši 350 bodů s tím, že pouze on si může dovolit napsat tak přelomové texty jako Move Your Ass (Pohni zadkem) nebo How Much Is The Fish (Kolik stojí ryba).

City Brno

Titulní strana prvního čísla magazínu City Brno

Titulní strana prvního čísla magazínu City Brno

Pozvánka na koncert kapely Scooter a rozhovor s frontmanem vznikl pro historicky první číslo magazínu City Brno, který bude vycházet každé poslední úterý v měsíci. Najdete v něm přehled hlavních uálostí, rozhovory a tipy pro volný čas.

Jakkoliv široký úsměv tento popis dokáže na tváři vyloudit, pravda je taková, že písně skutečně existují, a navíc prosvištěly rozhlasovým éterem s mimořádným úspěchem. I proto většina rozhovorů s kapelou začínala prostým dotazem, jak je sakra možné, že to tak funguje. "Najděte si to, co vám nejde, potopte se do toho a dělejte to," říká Baxxter. Že vás odpověď vrací zpátky k Necyklopedii? Pravda, ale zpěvák se nechce nechat chytit. "Když jsme začínali, slýchávali jsme, že jsme příliš komerční. Svým způsobem nám to vlastně pomohlo. Pověst jsme měli pošpiněnou už od začátku, takže jsme si mohli dělat, co jsme chtěli," přiznal barvu v rozhovoru s bavičem Heinzem Strunkem.

I přesto se Scooter stal fenoménem 90. let. Singly se pravidelně objevovaly na předních místech nejrůznějších žebříčků a na ploužák Break It Up se na diskotéce nebo firemním večírku zavlnil kdekdo. "Ze začátku se tě kritika samozřejmě dotkne. Děláš hudbu, se kterou se ztotožníš, a lidé řeknou, že už tě právě kvůli ní nemají rádi. Vzpomínám si, kolikrát jsem přišel do nějakého klubu a lidé se říkali: 'Co sakra ten tady dělá?' Teď zpětně si ale myslím, že to bylo dobře," vybavuje si začátky nedostudovaný právník, jemuž na vrcholu slávy pořadatelé koncertů k lahvi vodky a šampaňského servírovali i prostorově vyvinutější blondýnky.

Právě novinářské popichování mu nečekaně uvolnilo svázané ruce. Čert vem, že ho nenáviděli pravověrní technaři i milovníci tranceu... "Nemůžete si dovolit ztrácet jistou zvědavost nebo zdravou naivitu, jinak to musíte z fleku zabalit," motivuje Baxxter své fandy na internetových stránkách.

Jenže sláva se postupně vytrácí. Píseň The Only One, první skladba z citované novinky, se horko těžko vydrápala na 45. místo hitparády. Hůř už je na tom jen melodie David Doesn’t Eat ze stejné albové líhně. Ta se zasekla na 67. pozici.

Změna image? Nikdy, hlásí frontman

Exkluzivní rozhovor MF DNES

Říká se o něm, že miluje veterány, a dokonce jich má několik doma. Píše se i o jeho lásce k Velké Británii a všemu "královskému". Ale co člověka jako první praští do očí, je jeho vzhled. Průměrný pětačtyřicátník by podobnou image těžko rozdýchával, Hans Peter Geerdes neboli H. P. Baxxter na krátce střiženou platinu nedá dopustit. A navíc se jí nikdy nevzdá, jak prozradil MF DNES v rozhovoru.

V Česku jste pravidelnými hosty, Brno vás doslova hltá. Jací jsou čeští posluchači?
V České republice je fantastické publikum, velmi nadšené. Spousta fanoušků nás navíc následuje na turné, jezdí za námi do Německa i na Slovensko. Je fajn vidět, jak nás ty davy pod pódiem podporují.

A co kdybyste propíchli nějakou historku "mimo záznam"?
Před pár lety jsme se po koncertě podepisovli – na lístky i cédéčka. Až najednou si k mýmu okýnku stoupla holka a vyhrnula tričko. Tak jsem jí podepsal nahý prsa...

Nové hudební trendy jsou na hony vzdálené vaší muzice. Co vám říkají taková jména jako Lady Gaga, Beyoncé, Katy Perry?
Z dam, které zmiňujete, na sebe nejvíce pozornosti strhává Lady Gaga, ale spíš kvůli tomu, jak vypadá a co si na sebe obléká.

Chodíte sám na koncerty?
Ani ne. Když mám volný čas, odpočívám nebo ho trávím s rodinou.

Můžete popsat obyčejný den v životě Scooteru?
Takové dny v našich životech nejsou. Jsou jen ty tvůrčí, když chystáme novou desku, nebo velmi akční, to zas když jsme na turné. Ten zbytek tvoří naše koníčky nebo jednoduše nic. Normálka...

Staráte se o svůj hlas?
Kloktám vajíčka. Ale prd, dělám si legraci.

Přemýšlel jste někdy nad změnou image?
Ne, nikdy. To vůbec nepřipadá v úvahu. Takový jsem, celý já.

Kdy na vás někdo naposledy křiknul "Pohni zadkem" (z písně Move Your Ass)?
To se nikdy nestalo, nikdo se neodváží!

"Až se o nás začne mluvit jenom dobře, uzavřeme kapitolu zvanou Scooter. Ale zatím není důvod se bát, po každém turné máme aspoň tři velmi špatné kritiky. Rád si to pak čtu. Je zajímavé, jaké slovní kombinace lidé vymýšlejí, aby nám ublížili," dodává Baxxter s nohama na zemi.

O kariéru se zatím bát nemusí. Jen na Facebooku se ke Scooteru hrdě hlásí téměř 50 tisíc lidí. A kdyby kapela oprášila profil na Twitteru, nabuzených fandů by se jistě našlo mnohem víc. Tož, Hyper Hyper!
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Další z rubriky

Chtěl na prkna, která znamenají okres. Dalibor Janda zahajuje Velký flám

Dalibor Janda

Zpěvák Dalibor Janda si k pětašedesátinám nadělil dvojalbum hitů nazvané Velký flám. V pondělí ve vyprodané Lucerně...

GLOSA: Aznavourově návratu nechybělo skoro nic, leda titulky

Charles Aznavour v pražském Kongresovém centru (16. března 2018)

Charles Aznavour a jeho kapela v pátek večer v pražském Kongresovém centru nabídli půldruhé hodiny bravurně odehrané a...

VIDEO: Spasí nás len monarchia, zpívá Žbirka k politické krizi na Slovensku

Slovenský zpěvák a skladatel Miroslav „Meky“ Žbirka v kulturním magazínu...

Aj mne vadí korupcia, tiež nemám rád zlodějiny. To jsou slova slovenského zpěváka Mira Žbirky, který natočil...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.cz