Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sázavafest se loučil Camouflage, přilákal na 15 tisíc návštěvníků

  17:58aktualizováno  17:58
Osmý ročník festivalu Sázavafest si dopřál atraktivní zakončení. Část publika na rozlehlé louce u Kácova vzpomínala na osmdesátá léta s německými Camouflage, zbytek z více než 15 tisíc návštěvníků skákal v rytmu zakladatelky Faithless Sister Bliss.

Sázavafest 2008 - Camouflage - Festival Sázavafest, Kácov (2. července 2008) | foto: ČTK

Skoro se zdálo, že pořadatelé jednoho z největších tuzemských festivalů mají smlouvu na počasí. Od čtvrtka do soboty na Kácov svítilo slunce, jen v sobotu odpoledne dešťová přeháňka usadila rozvířený prach.

S návštěvností si organizátoři také hlavu lámat nemusí. Stihnout alespoň část z více než 200 položek nabitého programu přijelo přes patnáct tisíc návštěvníků.

Jedni šli cíleně "pařit" do kotle pod podiem už od odpoledních hodin, druzí se uvelebili na dece, sem tam se odběhli osvěžit do řeky a ke křepčení je přiměl až soumrak.

. Kradlo se ve stanech

V Kácově na šesti hudebních scénách vystoupilo přes dvě stovky účinkujících a program sledovalo podle pořadatelů více než patnáct tisíc návštěvníků. Mluvčí kutnohorské policie Daniel Votroubek ČTK řekl, že vzhledem k rozsahu akce a počtu účastníků nelze absolutně zabránit páchání protiprávní činnosti. Od začátku festivalu policie zaznamenala několik přestupků a trestných činů, nejčastěji šlo o krádeže ve stanech. Krádeží, u nichž škoda přesáhla pět tisíc korun, však nebylo víc než deset, uvedl mluvčí.

Sobotní program se nesl v očekávání legendárního německého elekropopového tria Camouflage a britské multiinstrumentalistky a dýdžejky Sister Bliss, zakladatelky slavných Faithless.

Vyznavači osmdesátých let prostě zavzpomínali u hitů jako Love Is A Shield nebo Great Commandment, ostatní čekaly dvě hodiny řízného house.

Sister Bliss, doprovázená perkusionistkou své domovské skupiny Sudhou, předvedla vynikající dvouhodinový set, který nikoho nenechal na pochybách, že po více než dvaceti letech za gramofony patří mezi evropskou dýdžejskou špičku.

Ostatní účinkující také neměli o diváky nouzi. Až překvapující například bylo, kolik mladých si krátce po poledni notovalo společně s Petrem Spáleným nebo navečer s Meky Žbirkou a kolik odrostlejších křepčilo na elektronické Cartonnage či Skyline.

Program byl navíc tak nabitý, že stihnout vše prostě nešlo - leckdo tak prostě vynechal koncert Kryštof, Horkýže Slíže nebo bratří Ebenů. Nevadilo to - nepřetržitý proud zábavy letos Sázavafest nabídl po celém svém areálu od začátku až do konce.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Na rekordní fotce z trutnovského festivalu je 3 995 lidí

Trutnov 2008 - Václav Havel a přátelé při překonání rekordu v pořízení největší...

Na největší skupinové fotografii v historii Česka, kterou pořídil na víkendovém Open Air Music Festivalu v Trutnově...

Hudební léto zakončí Eurotrialog, Tatrafest a Semtex Culture

Kabát- Josef Vojtek

I poslední prázdninový víkend nabízí tuzemským hudebním fanouškům několik festivalů. V Mikulově začíná již ve čtvrtek...

Návštěvníci Trutnova s náčelníkem Havlem zlomili český rekord

Trutnov 2008 - Václav Havel a přátelé při překonání rekordu v pořízení největší...

Třetí den Open Air Music Festivalu v Trutnově především potvrdil jistoty: že podobná dramaturgie je možná jedině zde a...

Najdete na iDNES.cz