Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S filmem týdne na iDNES.tv si diváci počkají na Roberta

  10:32aktualizováno  10:32
Film týdne, který tentokrát nabízí internetová televize iDNES.tv svým divákům, se jmenuje Čekání na Roberta a natočil ho amatérský režisér David Nejedlý.

Čekání na Roberta | foto: iDNES.cz

FILMY TÝDNE NA iDNES.TV

Televize iDNES.tv v rubrice Film týdne už představila řadu krátkometrážních snímků či celovečerní zombie komedii Choking Hazard, jež byla k vidění i v kinech. Každý snímek bývá uveden rozhovorem s tvůrcem.

"Nejúchvatnější neprofesionální film, který byl kdy natočen. Hranice a veškerá tabu jsou pryč. Tento film vám otevře oči a nastaví zrcadlo." Tak hlásá propagační materiál k filmu Čekání na Roberta.

Desetiminutový snímek natočil amatérský režisér David Nejedlý, který při tvorbě filmů často spolupracoval s lidmi z filmových škol. Sám však filmovou tvorbu nikdy nestudoval.

Na otázku, kolik filmů vlastně natočil, chvíli váhá. "Přesně to nevím, ale bylo jich něco kolem osmi," říká Nejedlý. Čekání na Roberta je první ze tří filmů, které od tohoto režiséra na iDNES.tv uvidíte. Snímek byl uveden na několika festivalech amatérských filmů.

Zápletka filmu je jednoduchá. Lidé sedí v čekárně na nádraží. Neustále zvoní telefon. "Žádný Robert tu není," povídá do telefonu starší paní. Telefon nepřestává zvonit. Do čekárny přijde muž. "Nejste náhodou Robert?" ptá se mladá slečna. Muž se zvedá a bere do ruky sluchátko. Volá jeho matka.

Zajímavostí je, že Nejedlý o svých filmech mluví nerad, a pokud už mluvit začne, příliš je nechválí. Točení před nějakým časem pověsil na hřebík a vrátit se k němu nehodlá.

Seriáloví diváci navíc určitě postřehnou, že v Čekání na Roberta se v jedné z rolí objeví i Kateřina Janečková, která hraje hlavní roli v seriálu Ošklivka Katka.

KONTINUÁLNÍ VYSÍLÁNÍ iDNES.tv

Portál iDNES.cz spustil nonstop vysílání své internetové televize iDNES.tv 1. srpna 2008. Vysílání spojuje klasické televizní 24hodinové vysílání, kdy divák pasivně sleduje předem připravený program, vedle toho si však může v daný okamžik aktivně pustit něco, co se již odvysílalo, nebo dokonce to, co se teprve vysílat bude, tedy video na vyžádání neboli on demand.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Další z rubriky

Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

Objímá mě plyšák Pú, vylíčil Ewan McGregor v roli Kryštůfka Robina

Ewan McGregor s medvídkem Pú ve filmu Kryštůfek Robin

Ewan McGregor hraje ve filmu Kryštůfek Robin titulního hrdinu už v dospělosti, kdy znovu potká své kamarády z knih A....

VIDEO: Nejste stará, zlá ani ošklivá. Pohádka Malá čarodějnice jde do kin

Trailer k filmu Malá čarodějnice

Ambiciozní mladá čarodějka z lesů, kterou před lety stvořil německý spisovatel Otfried Preußler, se vydává na filmová...

Najdete na iDNES.cz