Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S 27 šaty ve skříni se i vadná družička vdá

  12:03aktualizováno  12:03
Další z řady nenáročných romantických komedií o svatbách dostala název 27 šatů. Hrdinkou je dívka, která tak dlouho dělala družičku, až zjistila, že by na její vlastní obřad mohlo být pozdě.

Z filmu 27 šatů | foto: Bontonfilm

Jane je ideální hrdinka klasické romantické komedie − věčně obětavá společnice svých kamarádek, v tomto případě nevěst. Celý život se snaží, aby učinila druhé šťastnými, což dokazuje 27 šatů pro družičku v jejím šatníku.

Její osobní štěstí je ovšem v nedohlednu. A když mladší sestra Tess získá srdce jejího šéfa, kterého tajně miluje, rozhodne se Jane k ráznému činu − skoncovat s údělem být vždy jen družička.

“Moc jsem si užila hrát postavu, která je vtipná a sympatická, ale zároveň trochu vadná – je to přesně to, co chci od komediální role,” svěřuje se představitelka Jane, herečka Katherine Heiglová.

Trailer k filmu 27 šatů

Její jméno není filmovým a televizním fandům neznámé − zahrála si v loňském trháku Zbouchnutá a doma si hýčká cenu Emmy, kterou získala za roli stážistky Izzie v seriálu Chirurgové.

“Katie má ohromný cit pro opravdovou komedii hranou tělem, vývoj své postavy a pro to, co je přirozeně vtipné,” libuje si režisérka Anne Fletcherová.

Družička a maniak
S obsazením hlavní role je spokojená i scenáristka Aline Brosh McKenna. Autorka scénáře k filmu Ďábel nosí Pradu se při psaní 27 šatů nechala inspirovat svojí kamarádkou.

“Byla na tuctu svateb. Říkala jsem si, čím je výjimečná, že je tak často zvaná na svatby? Samozřejmě má hodně kamarádů, ale zároveň měla v sobě něco, co způsobovalo, že sama neměla partnerský vztah,” líčí McKenna.

Děj se ale netočí jen kolem Jane − hlavní mužskou postavou je otravný novinář Kevin, který cítí, že článek o Jane coby svatebním maniakovi je výborný materiál do jeho rubriky v časopise věnovaném právě svatbám.

Tuto roli Fletcherová nabídla Jamesi Marsdenovi, s nímž už před časem spolupracovala na muzikálu Hairspray. A Mardsen, dosud známý hlavně díky roli Kyklopa v trilogii X-Men, nezaváhal ani vteřinu.

“Většinou hraju chlapíka, kterého někdo propíchne ještě v první polovině filmu, tak bylo moc fajn, když jsem si při čtení scénáře k 27 šatům uvědomil, že bych mohl hrát chlápka, který nakonec tu dívku dostane,” líčí herec.

Svatební podivnosti
Už z názvu je patrné, že důležitou roli v příběhu hrají šaty. Přesněji řečeno celkem výstřední svatební garderoba, kterou navrhla Catherine Marie Thomasová.

“Režisérka chtěla vyzkoušet něco bláznivého. Chtěli jsme ukázat všechny ty nepříjemnosti a podivnosti, které se objeví, když se nevěsta rozhodne pro netypické svatební šaty,” líčí Thomasová.

A Fletcherová dodává, že vzhled jednotlivých "kousků" určitě ovlivnil i fakt, že dříve bývala choreografkou. “Chtěla jsem, aby se šaty proměnily v kostýmy, ve kterých každý vypadá, jakoby právě šel na taneční parket,” popisuje.

Na závěr perlička − dívka, která inspirovala scenáristku k napsání scénáře, tvůrcům doslova vypálila rybník. "Pár měsíců před začátkem natáčení se zasnoubila a než bude mít náš film premiéru, bude vdaná!” směje se McKenna.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

DO KINA: Máří Magdaléna není prostitutka a Planeta Česko není BBC

Rooney Mara ve filmu Máří Magdaléna

Z devíti premiér týdne se těžko vybírá divácký favorit, už proto, že ve čtyřech případech jde o dokumenty. Na milovníky...

RECENZE: Ve Varnsdorfu na šrot aneb pohraniční vyhlídky studentů učňáku

Záběr z dokumentu Nic jako dřív

Mají silácký slovník světáků, ale bojí se maturity a ještě víc toho, co přijde po ní: reálné dospělosti se žitím na...

Najdete na iDNES.cz