Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rozvedl se s Madonnou a vrhl se na akčního Sherlocka Holmese

  16:27aktualizováno  16:27
Režisér Guy Ritchie momentálně není proslulý kvůli filmům, ale jako "muž, který se rozvedl s Madonnou". Nicméně už za rok by se o něm mohlo mluvit jako o "tom, kdo natočil akčního Sherlocka Holmese".

Z natáčení filmu Sherlock Holmes - Guy Ritchie a Robert Downey jr. | foto: Profimedia.cz

Ritchie se pustil do adaptace holmesovských komiksů od Lionela Wingrama a slibuje, že zažité představy o slavném detektivovi z Baker Street č. 221b alespoň naruší, když ne přímo zboří.

Z natáčení filmu Sherlock Holmes - Robert Downey jr.Sherlock Holmes bude stále platit za přemýšlivého detektiva znalého hry na housle, který se spoléhá na dedukci a výsledky chemických pokusů, nicméně se tentokrát bude ohánět i kordem a pěstmi při boxu.

V novém filmu, který má premiéru naplánovánu na přelom listopadu a prosince příštího roku, se slavný detektiv společně s neodmyslitelným "parťákem", kolegou doktorem Watsonem postaví zákeřnému lordu Blackwoodovi, který představuje hrozbu pro celou Británii.

Prostor také dostane milostná zápletka - Holmesovou vyvolenou bude zpěvačka Irene Adlerová, kterou čtenáři znají z příběhu Skandál v Čechách. Není divu, Adlerová je totiž v celé holmesovské mytologii snad jediná žena, ke které detektiv nebyl přísně rezervovaný.

Holmes s tváří Iron Mana

Z natáčení filmu Sherlock Holmes - Robert Downey jr.Slibně se jeví herecké obsazení. Titulní roli dostal Robert Downey jr., který letos brázdil kinosály jako Iron Man a televizní diváci si jej jistě pamatují ze seriálu o právničce Ally McBealové.

Věrného Watsona pak ztvární jeden ze současných hollywoodských idolů Jude Law, známý z filmů jako Na dotek či A.I. Umělá inteligence. Podlého Blackwooda režisér obsadil Markem Strongem, který nyní září v thrilleru Ridleyho Scotta Labyrint lží.

Guy Ritchie nynější pací na Sherlocku Holmesovi zahání myšlenky na nedávný rozvod se zpěvačkou Madonnou. Pár se dohodl na rozdělení majetku i péči o děti. - čtěte Madonna a Guy Ritchie se rozvedli ZDE

Sherlock Holmes se na filmová plátna či na televizní obrazovky dostal už ve více než stovce adaptací a v jeho kostýmu se vystřídalo přes sedmdesát herců. Obecně pak platí mezi nejčastěji adaptované literární postavy.

FENOMÉN SHERLOCK HOLMES

Sherlock Holmes je slavná postava soukromého detektiva z povídek a románů Arthura Conana Doyla, jehož případy se odehrávají v období od druhé poloviny 19. století do počátku 20. století. Celé dílo obsahuje čtyři romány a 56 povídek. Holmes bydlel v bytě č. 221b na Baker Street v Londýně v podnájmu u paní Hudsonové, kde je dnes jeho muzeum. Nikdy nebyl ženatý, byl znám rezervovaným postojem k ženám s jedinou výjimkou – zpěvačkou Irenou Adlerovou. Jeho největší zálibou bylo kouření dýmky a hra na housle. Dalšími neodmyslitelnými atributy byly lupa, kostkovaná čepice a chemické pokusy.

Zdroj: Wikipedia

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Iva Janžurová si sežene zbraň a v černé komedii je z ní Teroristka

Iva Janžurová při natáčení komedie Teroristka

Od půli srpna do konce září se točí černá komedie Teroristka. Příběh režiséra a scenáristy Radka Bajgara vypráví o...

RECENZE: Film Můj neznámý vojín pohřbívá jeho hrdinu podruhé

Z filmu Můj neznámý vojín

Její prastrýc k nám přijel v srpnu 1968 na tanku. Po návratu na Ukrajinu dlouho mlčel, načež spáchal sebevraždu a...

RECENZE: Snesitelnější než krtek s pandou. Chlupatý Nemo řídí Příběh koček

Záběr z filmu Příběh koček

Pěkná, čistě zvládnutá animace, spousta akčních letů, skoků a honiček, ale zato málo duchaplného humoru. To je...

Najdete na iDNES.cz