Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Romance nahradila napínavý příběh

aktualizováno 
- Aféra Thomase Crowna je remakem stejnojmenného filmu se Stevem McQueenem z konce šedesátých let. Scénáristé Leslie Dixonová a Kurt Wimmer však původní zlodějskou komedii přetransformovali do obligátního mišmaše, který kromě povedených zločineckých kousků zavaluje diváky romantickým vzplanutím mezi oběma hlavními postavami. Snímek, který nápadně připomíná nedávno uvedenou Past, tak původní příběh nakonec rozmělnil do nenápadité romance.

Finanční magnát Thomas Crown je multimilionář, který se už v žádném případě nemusí starat o své živobytí. Za své hromady peněz si může pořídit prakticky cokoli, chybí mu však dvě věci – zábava a žena. Vleklou nudu ještě dokáže zahánět svým neobvyklým koníčkem, navázat však nějaký vztah se ženami se mu díky jeho obchodnické nátuře stále nedaří.

Ale zpátky k Thomasově zálibě, která vnáší alespoň trochu vzrušení do života totálního dostatku. Thomas miluje umění a buduje si svou malou sbírku oblíbených umělců, neobchází však aukce, své nové přírůstky si vždy poctivě ukradne. A to klasickým způsobem, s šarmem elegantního lupiče gentlemana.

Po posledním kousku, malém plátnu od Moneta, se mu však na paty pověcí krásná a agilní pojišťovací agentka, která se nehodlá smířit s tím, aby její zaměstnavatel musel muzeu vyplatit obrovské pojistné. Začíná kombinační hra, která konečně dokáže znuděného miliardáře pořádně nabudit. Zpočátku jde jen" o Monetův obraz a snahu aktivní vyšetřovatelky dostat zhýralého boháče na kolena, postupem času, po úskocích a různých zvratech se však do hry dostává i naprosto neprofesionální prvek – osobní náklonnost, která se chystá přerůst v něco většího. Mohou však tuto hru vyhrát oba hráči?

Aféra Thomase Crowna zapadá do řady současných hollywoodských remaků starších klasických snímků. Dobrý původní příběh zasadí do nynějších reálií a doplní ho něčím novým – v tomto případě rodícím se vztahem dvou protihráčů. Výsledek tak ale působí značně nesourodě, čekáte napětí a vtip a dočkáte se milostného vzplanutí unuděného boháče a ambiciózní pojišťovačky. Pierce Brosnan i Renne Russová se sice pro své role výborně hodí, scénář však jejich prokreslení mnoho prostoru nedává. Navíc je velmi zřetelně poznat, že se na jeho psaní podíleli dva lidé, každý s jinou představou o výsledku. Film sice výrazně nenudí, ale také nijak neoslní, jedná se prostě jen o další tuctový produkt filmového průmyslu.

Miliardáře už ani golf nebaví

Vyšetřovatelka Catherine Banningová

Happyend v tichomoří

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Televize Prima sází na napětí, otvírá novou stanici zaměřenou na krimi

Z filmu Dívka ve vlaku

Televize Prima odhalila novou zbraň svého jarního vysílání. Její již osmou stanicí se od 2. dubna stane Prima Krimi,...

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

Kapela Kelly Family vystoupila 8. března 2018 v pražské O2 areně.

Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Další z rubriky

DO KINA: Jiří Menzel coby Tlumočník potká novou Laru Croft

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Z pěti premiér mají českou stopu jednak slovenská tragikomedie Tlumočník s Jiřím Menzelem v titulní roli,...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

VIDEO: Konec se blíží, hlásí upoutávka komiksu Avengers: Infinity War

Promo plakát k filmu Avengers: Infinity War

Má jediný cíl, vyhubit polovinu vesmíru, a dokáže to lusknutím prstů. Tak se Thanos, ústřední zlosyn komiksu Avengers:...

Najdete na iDNES.cz