Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rok a den práce. Pojišťovna štěstí 2 je hotova

  16:00aktualizováno  16:00
Natáčení druhé série Pojišťovny štěstí trvalo rok a jeden den. Kdy se nové díly úspěšného seriálu budou vysílat, není ještě jasné.

Pojišťovna štěstí 2, režisér Jiří Adamaec, Nikol Štíbrová a Kateřina Brožová. | foto: archiv TV Nova

"Strávili jsme spolu rok a musím říct, že mám pocit, jako bychom začali včera, tak rychle to uteklo. Bylo to příjemné natáčení, bez konfliktů a snadné, protože jsem byl obklopen samými profesionály. Všem vám moc děkuju," prohlásil po poslední klapce režisér Jiří Adamec.

Natáčení přerušovalo mnoho přestávek, protože se točilo chronologicky. To v praxi znamená, že každý kalendářní měsíc v seriálu, jehož děj se odehrává během jednoho roku, odpovídá reálnému měsíci ve skutečnosti.

Březnové scény se tedy točily v březnu, dubnové v dubnu a tak dále. Poslední scéna vznikla v pronajatém bytě blízko pražské Akademie výtvarných umění, který je seriálovým obydlím Kateřiny Brožové alias paní Dagmar.

Ve druhé řadě seriálu se diváci setkají se všemi postavami z řady první. Navíc se mohou těšit na dva zásadní nové hrdiny - pana Krásu a jeho dceru Edinu. Oba přijíždějí na nedaleký zámek, kde zůstanou napořád.

Podle scénáře dominují příběhu Pojišťovny štěstí krásné ženy - opuštěná Dagmar, milovaná Anna a jedna mladá dívka s tajemstvím.

"Po rozchodu s manželem zůstává Dagmar v krásném novém domě jen s Karolínou a paní Kekulovou. Je ponížená, zoufalá a ztracená, ale nikdy se nevzdává a je to ona, která v této sérii svede boj o velkou lásku, o rodinu," přibližuje děj druhé série Veronika Šmítková z TV Nova.

Také Anna poznává nečekané. Herečka Alena Antalová začala natáčet druhou řadu Pojišťovny štěstí v pátém měsíci těhotenství, v listopadu pak porodila dceru Alenku, která si v seriálu hned zahrála.

"Scenáristka Eva Papoušková upravila již napsané díly tak, že se v nich propojuje život fiktivní hrdinky s reálným životem herečky. Anně a Tomášovi se narodí miminko, holčička Natálka," říká Veronika Šmítková.

První série Pojišťovny štěstí se stala jedním z nejúspěšnějších seriálů TV Nova. Každý díl sledovalo v průměru přes tři a půl milionu diváků a poslední epizodu si nenechaly ujít čtyři miliony lidí. Seriál získal Cenu Anno 2004, cenu TýTý za seriál roku 2004 a absolutní cenu TýTý 2004.

Kdy Nova svůj seriálový trumf pustí na obrazovky? Televize zatím mlží. "O přesném nasazení druhé řady seriálu Pojišťovna štěstí není v tuto chvíli ještě rozhodnuto," podotkla Veronika Šmítková.

foto
Seriál Pojišťovna štěstí
vysílá TV Nova

Autoři:Nejčtenější

Ženy vůbec netušily, že je duchovní znásilňuje, vzpomíná Hadar Galronová

Autorka a dramatička Hadar Galron v Kroměříži v roce 2012

Izraelská autorka a dramatička Hadar Galronová se v Česku těší nebývalé oblibě. Postavení žen v ortodoxní židovské...

RECENZE: Konečně událost roku! V kině by Dukla 61 byla zjevením

Z filmu Dukla 61 (Martha Issová)

Konečně se zrodila domácí filmová událost roku. A je příznačné, že nevznikla pro kina, nýbrž na televizní půdě. Příběh...GLOSA: Slušní lidé přerušili představení s Ježíšem. Vrátí mi i vstupné?

Uvedení kontroverzní hry, v níž Ježíš znásilňuje muslimku, provázela řada...

„Tak jsme šli na pódium, kde jsme se drželi za ruce, aby herci nemohli hrát,“ uvedl předseda hnutí Slušní lidé Zdeněk...

VIDEO: Královna burlesky přiveze slavnou koupel ve sklence na martini

Dita von Teese, paní dokonalá. Je moderní ikonou burlesky.

Královna burlesky Dita Von Teese míří do Prahy. Vystoupí v rámci evropského turné The Art of the Teese 22. listopadu v...

Jsem znechucen, vzkázal k odvolávání děkana senátu FAMU Jaroslav Brabec

Režisér Jaroslav Brabec s cenou Elsa (2004)

Ani mimořádné plénum akademické obce, kde se projednával návrh osmi z devíti členů akademického senátu na odvolání...

Další z rubriky

PRVNÍ DOJMY: Mladý Han Solo řídí loď, politiku Star Wars určují ženy

Z filmu Solo: Star Wars Story

Potěší, že premiérový film Solo: Star Wars Story je o poznání snesitelnější než předchozí odvozenina Hvězdných válek,...

TELEVIZIONÁŘ: Jára Cimrman dobývá Ameriku! A jako vždy v ústraní

Z natáčení snímku Cimrman dobývá Ameriku

Samozřejmě je to ostuda, kletba i smutek, zneuznaný rodák znovu slaví hořký úspěch, protože dokument Davida Smoljaka...

RECENZE: Přesný, čistý. Byla by škoda, kdyby se udržel v kinech Na krátko

Petra Špalková při natáčení filmu Na krátko

Takový film jako Na krátko u nás vzniká vzácně. Příběh o dětech, ale ne pro ně, vyprávěný s citem a bez sentimentu. Jen...

Najdete na iDNES.cz