Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Richards se omluvil Jaggerovi. I za vtípky o velikosti jeho penisu

  4:53aktualizováno  4:53
Dvě hlavní postavy Rolling Stones zakopaly válečnou sekeru. Kytarista Keith Richards se omluvil zpěvákovi Micku Jaggerovi za kritiku, kterou ho zahrnul ve svých pamětech Život z roku 2010. Vyplývá to z rozhovoru, který zveřejnil americký hudební časopis Rolling Stone.

Keith Richards | foto: Reuters

Keith Richards: Život (obálka knihy)

Jagger a Richards jsou známí nejen dlouholetým přátelstvím, úspěšným hudebním partnerstvím, ale také rivalitou, která občas vyvolávala ve skupině napětí. Richards se k této rivalitě vrátil ve svých populárních pamětech. Britská média si nejvíc všimla poznámky zpochybňující rozměry Jaggerova penisu, ale Richards také podrobně líčil, jak se Jagger v některých fázích snažil skupinu ovládnout a dělal si legraci z Jaggerových sólových projektů. Upřímně také popisoval vztahy s ženami, u kterých si s Jaggerem konkurovali.

Podle časopisu Richardsovy poznámky Jaggera popudily a vyvolaly napětí v kapele, která letos slaví 50. výročí vzniku. V rozhovoru, který natočili pro filmový dokument o skupině, se oba rockeři shodli, že je načase nechat rozepře za sebou.

"Když se ohlížíte za jakoukoli kariérou, tak si vzpomenete na to dobré i zlé. Třeba v 80. letech jsme s Keithem moc dobře nekomunikovali. Hodně jsem se zaměřoval na obchodní stránku Stones, protože jsem měl pocit, že o to nikdo jiný nestojí. Ale z té knihy je jasné, že se Keith cítil odstrčený a to je škoda. Řekl bych, že je načase jít dál," řekl Jagger.

"Mick má pravdu," řekl Richards. "Za poslední rok jsme spolu mluvili tak, jak jsme spolu nemluvili hrozně dlouho a to pro mě bylo strašně důležité. Pokud jde o knihu, tak to byl můj příběh a bylo to velmi syrové, jak to také mělo být. Ale vím, že některé části a publicita kolem toho Micka opravdu urazily a to je mi líto," zdůraznil Richards.

Mick Jagger a Keith Richards při nahrávání alba Exile On Main Street v roce 1972

Mick Jagger a Keith Richards při nahrávání alba Exile On Main Street (1972)

Fanoušci určitě ocení usmíření obou muzikantů, kteří společně napsali všechny hity skupiny. Jejich spor ohrožoval oslavy výročí skupiny a možnost, že ještě společně vyrazí na turné.

Pokud ale na turné dojde, tak to nebude dříve než příští rok. Rolling Stones oznámili, že v červenci vydají knihu o historii skupiny – ve stejný den, kdy poprvé hráli v Marquee Club na londýnské Oxford Street. Více zde. V září také půjde do kin filmový dokument, pro který Jagger s Richardsem dělali rozhovory a který natáčí režisér Brett Morgen.

Autoři: ,Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

GLOSA: Létofest vyvrcholil stylově a burácivě s Wanastovkami a Kabátem

Wanastowi Vjecy na Létofestu 2018

Závěr brněnské zastávky putovního Létofestu patřil v sobotu večer živoucím legendám. Svých dvakrát pětasedmdesát minut...

Projde i úkrok mimo metal, fanoušci festivalu Brutal Assault věří

Záběr z festivalu Brutal Assault 2017. Na snímku kapela Samael

Loni měli vyprodáno, do vojenské pevnosti v Jaroměři-Josefově dorazilo kolem dvaceti tisíc lidí. Letos bude mít...

Brooklynští Grizzly Bear se probrali ze zimního spánku a nabarvili trosky

Newyorská kapela Grizzly Bear vystoupí poprvé v České republice

Poprvé se u nás objeví kapela Grizzly Bear. Parta z newyorského Brooklynu, která kombinuje rock s vokálním harmoniemi,...

ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra
ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra

Náš syn oslavil první narozeniny a rozběhla se další velká epizoda v jeho i našem životě. Ta měla mít trvání rok a půl. Abych nastínila situaci. Moje máti, a i ta manželova, jsou staré školy s utkvělou představou, že batole by mělo s první sfouknutou svíčkou odhodit pleny. Proto jsem si téměř každý telefonát vyposlechla (moje máti) nebo v každé druhé textovce dočetla (manželova máti), že bychom se už měli na to „lulání“ zaměřit.

Najdete na iDNES.cz