Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Režisér Diskopříběhu chystá realistický krimiseriál ze Šumavy

  15:56aktualizováno  15:56
Policie Modrava - tak se bude jmenovat nový kriminální seriál, který chystá pro TV Nova režisér Jaroslav Soukup. Natáčení začne v září na Šumavě; právě v oblasti Sušice, Kašperských Hor, Srní a Modravy se mají příběhy odehrávat.

Režisér Jaroslav Soukup | foto: ČTK

"Půjde o realistické příběhy, nebudou však absolutně dokumentárně zobrazovat všední práci policie," uvedl režisér Jaroslav Soukup. Sám připravované příběhy označuje za lehké kriminální pohádky ze současnosti.

Hlavní hrdinkou šestnáctidílného seriálu bude čtyřicetiletá kriminalistka z Plzně, jež převezme velení obvodní policejní stanice v Kašperských Horách.

"Tato kriminalistka přijde na Šumavu po dlouholetých zkušenostech s vyšetřováním na krajské kriminálce. Kdo ji bude hrát, nyní vybíráme," podotkl Soukup. Pro natáčení si zvolil jihočeské pohoří i proto, že k němu má osobní vztah.

"Jako dítě jsem jezdíval na Modravu s rodiči, později na Železnou Rudu. Co jsem začal studovat filmovou fakultu a točit filmy, tak se můj kontakt přerušil. Asi před deseti lety jsem se sem vrátil. Na Srní mám chalupu," vysvětlil režisér, který je rodilým Plzeňanem a v Plzni vznikly jeho filmy jako Vítr v kapse nebo Diskopříběh.

Každý z příběhů bude uzavřený, vyšetřovat ho bude vždy stejná parta policistů z kašperského oddělení. "Proto také spolupracujeme s policejní správou Západočeského kraje a policisty z okresního ředitelství v Klatovech," podotkl producent Pavel Nový.

Se skutečnými policisty konzultují autoři scénáře správné postupy. "Cílem je nabídnout divákům realistický příběh ze života šumavské policie. Chceme točit v reálných interiérech, ne v ateliéru," dodal Nový. Některé ze záběrů proto vzniknou například přímo na stanici v Kašperských Horách.

"V září uděláme první díl. Pak následují asi dva měsíce na rozhodnutí televize, zda dá souhlas s výrobou i dalších patnácti. Takto se postupuje se všemi seriály," dodal Soukup. Pokud pořad dostane "zelenou", usadí se filmaři na Šumavě příští rok od dubna do října.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

VIDEO: Konec se blíží, hlásí upoutávka komiksu Avengers: Infinity War

Promo plakát k filmu Avengers: Infinity War

Má jediný cíl, vyhubit polovinu vesmíru, a dokáže to lusknutím prstů. Tak se Thanos, ústřední zlosyn komiksu Avengers:...

VIDEO: Soňa Norisová bude detektiv amatér v krimi podle Marie Poledňákové

Ten, kdo tě miloval

Rodinný komediálně laděný příběh s kriminální zápletkou a předvánoční atmosférou lázeňského města. To je stručná...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz