Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Res Publica Eleganta slibuje neobvyklý večer

  14:36aktualizováno  14:36
- Dnes večer v pražské Galerii No.D. nad klubem Roxy odehraje netradiční kulturní akce, nesoucí název Res Publica Eleganta. Pod honosným latinským jménem se skrývá večer naplněný elementy, které slibují návštěníkům možnost okusit z několika kulturních oblastí. Vedle vernisáže výstavy instalací a obrazů Honzy Píchy a vůbec první prodejní módní přehlídky pražského salónu Faux Pas si můžete poslechnout mixy Djs La-di-dy, Moskita a Tolgy, shlédnout fotografie Roberta Žákoviče nebo třeba zkusit, jaké to je ponořit se do virtuálu prostřednictvím PlayStationů. Navíc mají návštěvníci se vstupenkou do galerie volný vstup dolů do klubu Roxy, kde se ve stejný večer odehrává party Cream a současně křest CD Techno Energy 08.

Projekt odstartuje v 19.00 vernisáží obrazů a instalací Honzy Píchy, mladého umělce, který vystavuje vůbec poprvé a jehož díla rozhodně stojí za shlédnutí. Některé ze Sony PlayStations, zapůjčené pro tuto akci do Galerie No.D., budou instalovány přímo do jeho objektů. Výstava děl Honzy Píchy, jejíž zahájení bude svými mixy doprovázet pražský Dj Tolga, potrvá v Galerii No.D. do 19. září.
Ve 21.00 začne módní přehlídka známého pražského salónu Faux Pas,  jedinečná hned v několika ohledech: Vůbec poprvé pořádá Faux Pas přehlídku prodejní, akci, na které si mohou přihlížející předváděné modely rovnou zakoupit. K přehlídce bude hrát DJ La-di-da svůj set, sestavený zvlášť pro tuto příležitost - poprvé vznikala přehlídka Faux Pas  podle hudby, jež byla hotova a připravena nejdříve.
Vedle Djs Tolgy a La-di-dy bude večer v Galerii No.D. mixovat také DJ Moskito a ve 22.00 začne v prostorách klubu Roxy party Cream, na které budou k slyšení mixy Djs Lucase, Gonzy, Pietra a Babe LN. Kromě toho proběhne na této party, na niž mají návštěvníci galerie volný vstup, křest CD Techno Energy 08.
Večerní občerstvení v Galerii No.D. zajišťuje restaurace Bohemia Bagel, jejíž česká pobočka je raritou ve východní Evropě.
Galerie No.D, umístěná v prvním patře klubu Roxy v Dlouhé ulici, je atraktivním experimentálním prostorem využívaným k nejrůznějším kulturním a multimediálním akcím. Její rozlehlé prostory, přes 500 m2, poskytly působivé prostředí už výstavě The Last Underground, která proběhla letos v květnu. Navíc je nespornou výhodou, že dům v Dlouhé ulici 33 disponuje různě laděnými prostorami a několika bary pod jednou střechou, což z něj činí ideální místo pro větší kulturní akce rozmanitých charakterů. Není náhodou, že právě zde proběhne večer, který slibuje prezentovat současné možnosti kulturního vyžití a svými několika tvářemi demonstruje, jakým směrem se na konci milénia ubírá kulturní vývoj.

Komunikace v názvu s názvem čili bez názvu, Jan Pícha, 105 x 75

Autor:Nejčtenější

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

OBRAZEM: Začal Týden umění. Láká na Warhola, Zrzavého i paneláky

Jan Zrzavý, Benátky I, 1928

Už i Praha má svůj Týden umění. Jeho první ročník začal v pondělí a návštěvníkům otevírá přes třicet galerií včetně...

Na Slovensku žádají konec výstavy Ringo Čecha. Není to umění, argumentují

František Ringo Čech v ostravské galerii Chagall.

Zaměstnanci Liptovské galerie P. M. Bohúňa se distancovali od výstavy Františka Ringo Čecha, která je zde k vidění od...

Od Havla po Ledeckou. Fotograf Herbert Slavík představí své Tváře Česka

1990. Dřív Václava Havla všude hlídali estébáci, cestovat nesměl, natož na...

K událostem připomínajícím sté výročí vzniku Československa se v červenci přidá také výstava fotografií Herberta...

Najdete na iDNES.cz