Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rej noci svatojánské završí obnovená Jasná páka

  14:39aktualizováno  14:39
Znovuobnovená kapela Jasná páka zahraje na závěr festivalu Rej noci svatojánské, který se v pátek s sobotu uskuteční již podeváté v malebném prostředí Lipnice. Hrát se bude na třech scénách.

Michal Ambrož, lídr kapely Jasná páka | foto: Jan Karásek, MAFRA

"Letošní ročník naváže na řadu změn, které v předchozích letech rozšířily a zpestřily jeho dosavadní tvář a učinily jej atraktivním daleko širšímu spektru diváků z celé České republiky," objasňují pořadatelé.

Páteční divadelně-hudební noc odstartuje po 19.30 hodině výběr z besídek divadla Sklep. "Představení bude inscenováno přímo v prostorách a na nádvoří hradu, kde bude zároveň zahájena výstava obrazů a další hudební program - Xavier Baumaxa a duo Pospíšil a Zatloukal," nastiňují pořadatelé.

Například Robert Kozler, jeden z hlavních příznivců a spoluorganizátorů, se z letošní nabídky těší nejvíce na divadlo Sklep nebo na vrchol sobotních koncertů - půlnoční Jasnou páku s Davidem Kollerem.

"Divadlo Sklep mělo v neděli sehrát utkání v kopané s týmem místních fotbalistů TJ Sokol Lipnice. Utkání, které se hrálo v předchozích třech letech, tentokrát nebude z důvodu neúčasti Davida Vávry," upřesňuje Michal Ambrož, kytarista a zpěvák Jasné páky.

Záměr projektu Rej noci svatojánské je spojen také, jak název napovídá, s mytickou svatojánskou nocí, která je již od pohanských dob neodmyslitelně spjata s bujarou zábavou, veselím a příjemnou atmosférou společenského prožitku.

"Právě tyto prvky v sobě obsahuje festival Lipnice - Rej noci svatojánské. V roce 2007 jej navštívilo okolo dvou tisíc diváků, nyní je očekávaná návštěvnost přesahující tento počet," vyčíslují pořadatelé, kteří vystavěli toto setkání na vystoupení významných skupin z domácí hudební scény. Sobotní koncerty začnou v jedenáct hodin v letním amfiteátru pod středověkým hradem.

Na hlavní scéně postupně zahrají - Airfare, Wohnout, Mother's angels, Gipsy.cz, Sto zvířat, Echt!, Monkey business, Aneta Langerová a Jasná páka. Na malé scéně v sokolovně se navíc představí vítězové soutěže Naděje beatu či někteří účastníci Rockové Vysočiny.

Autoři:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

Návštěvníci Trutnova s náčelníkem Havlem zlomili český rekord

Trutnov 2008 - Václav Havel a přátelé při překonání rekordu v pořízení největší...

Třetí den Open Air Music Festivalu v Trutnově především potvrdil jistoty: že podobná dramaturgie je možná jedině zde a...

Spočítat lidi na rekordní fotce z Trutnova? Pomůže smývatelný fix

Trutnov 2008 - publikum v čele s Václavem Havlem při překonání rekordu v pořízení největší skupinové fotografie v Česku

Fotograf Jiří Jahoda už ví, že snímkem tisíců návštěvníků trutnovského Open Air Music Festivalu určitě překonal...

SOUTĚŽ: Vyhrajte volňásky na Semtex Culture

Zpěvák Shaggy

Portál iDNES.cz připravil bleskovou soutěž o volné vstupenky na jeden z posledních festivalů letní sezony Semtex...

Najdete na iDNES.cz