Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Regiony se hádají s Primou za to, že je „vypnula“. Singer nesouhlasí

  16:00aktualizováno  17:20
Generální ředitel FTV Prima Marek Singer nesouhlasí s postupem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, které se nelíbí, jakým způsobem se z TV Prima stala Prima family. Respektive to, že změna frekvence a názvu "vyřadila" ze hry regionální vysílání. Jeho představitelé však nesouhlasí.

Generální ředitel FTV Prima Marek Singer vystoupil 11. ledna v Praze na tiskové konferenci k situaci vzniklé po zániku platnosti licencí k vysílání programu Prima televize. | foto: ČTK

Z tiskové konference, na které ve středu Singer vystoupil, mimo jiné vyplynulo, že by podle něj Rada neměla žádat Český telekomunikační úřad (ČTÚ) o další vyjádření ke kauze, protože jí to právně nepřísluší.  

"My jsme využili práva na vrácení licence původní Primy. Jediný krok, který může RRTV udělat, je vydat osvědčení o vrácení licence. Ze zákona může vrácení licence pouze vzít na vědomí," řekl Singer. Tím, že rada oslovila v celé záležitosti ČTÚ, postupovala podle něj nestandardně. Rada k tomu pouze uvedla, že se celou problematikou bude zabývat i na svém dalším zasedání, které se uskuteční 17. ledna.

Singerovo vyjádření souvisí se sporem, který Prima vede s Regionální televizní agenturou (RTA) sdružující pět provozovatelů regionálního televizního vysílání. Ta se však proti výrokům představitelů Primy zásadně ohrazuje. "Především konstatování, že RTA už od 1. 7. 2011 věděla, že nemá s FTV Prima smlouvu na sdílení vysílání od 1. 1. 2012 je zcela zavádějící. RTA žádnou smlouvu nikdy nepotřebovala a nepotřebuje, protože má platnou vysílací licenci, a FTV Prima má naopak ve svých licenčních podmínkách povinnost dodávat celoplošný program," stojí v oficiální reakci RTA. 

K podivu Singera nad tím, že si Rada pro rozhlasové a televizní vysílání  ke svému rozhodování o ukončení programu Prima vyžádala stanovisko Českého telekomunikačního úřadu a RTA (což v případě předchozích vysílatelů nečinila), uvádí: "Tito vysílatelé skutečně ukončili vysílání, zcela opustili trh a nepoškozovali nikoho dalšího. Naproti tomu FTV Prima ve vysílání stejného programu pokračuje – pouze pod pozměněnou značkou. Vše má jediný účel: zbavit se závazků k regionálním vysílatelům sdruženým v RTA," píše se v prohlášení RTA. Ta dosud vysílala na společných frekvencích s Primou a kvůli překlopení licence na nový kanál Prima family od 1. ledna nevysílá.

RTA se obrátila se stížnostmi v souvislosti s postupem Primy na RRTV, ČTÚ a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Argumentuje zejména tím, že původní celoplošnou licenci získala nejdříve metropolitní Premiéra (dnes Prima) díky spojení s regionálními vysílateli. A že právě tehdejší licenční podmínky zajišťují regionálním televizím přístup do jejího vysílání do roku 2018. FTV Prima oznámila, že RTA šíří nepravdivé tvrzení a ve sporu s ní podala trestní oznámení a žalobu.

"Možnost, že by RTA vysílala na programu Prima family, mohu naprosto vyloučit. Nicméně platí nabídka, že může za úplatu vysílat na programu Prima love," řekl Singer.

Autoři: ,Nejčtenější

Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: K čemu pravda? Důležitější je lživé a zrůdné Doznání

Z filmu Doznání (1970)

Některé zrůdnosti by si měl člověk čas od času připomenout, byť zvedají žaludek i adrenalin. Třeba slova vyšetřovatele,...

Iva Janžurová si sežene zbraň a v černé komedii je z ní Teroristka

Iva Janžurová při natáčení komedie Teroristka

Od půli srpna do konce září se točí černá komedie Teroristka. Příběh režiséra a scenáristy Radka Bajgara vypráví o...

Johnny Depp jednal v sebeobraně a chránil ostatní, tvrdí jeho právníci

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Johnny Depp prohlásil, že člen štábu, který herce obvinil, že ho při natáčení filmu Město lží napadl, utrpěl zranění...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz