Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Regiony se hádají s Primou za to, že je „vypnula“. Singer nesouhlasí

  16:00aktualizováno  17:20
Generální ředitel FTV Prima Marek Singer nesouhlasí s postupem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, které se nelíbí, jakým způsobem se z TV Prima stala Prima family. Respektive to, že změna frekvence a názvu "vyřadila" ze hry regionální vysílání. Jeho představitelé však nesouhlasí.

Generální ředitel FTV Prima Marek Singer vystoupil 11. ledna v Praze na tiskové konferenci k situaci vzniklé po zániku platnosti licencí k vysílání programu Prima televize. | foto: ČTK

Z tiskové konference, na které ve středu Singer vystoupil, mimo jiné vyplynulo, že by podle něj Rada neměla žádat Český telekomunikační úřad (ČTÚ) o další vyjádření ke kauze, protože jí to právně nepřísluší.  

"My jsme využili práva na vrácení licence původní Primy. Jediný krok, který může RRTV udělat, je vydat osvědčení o vrácení licence. Ze zákona může vrácení licence pouze vzít na vědomí," řekl Singer. Tím, že rada oslovila v celé záležitosti ČTÚ, postupovala podle něj nestandardně. Rada k tomu pouze uvedla, že se celou problematikou bude zabývat i na svém dalším zasedání, které se uskuteční 17. ledna.

Singerovo vyjádření souvisí se sporem, který Prima vede s Regionální televizní agenturou (RTA) sdružující pět provozovatelů regionálního televizního vysílání. Ta se však proti výrokům představitelů Primy zásadně ohrazuje. "Především konstatování, že RTA už od 1. 7. 2011 věděla, že nemá s FTV Prima smlouvu na sdílení vysílání od 1. 1. 2012 je zcela zavádějící. RTA žádnou smlouvu nikdy nepotřebovala a nepotřebuje, protože má platnou vysílací licenci, a FTV Prima má naopak ve svých licenčních podmínkách povinnost dodávat celoplošný program," stojí v oficiální reakci RTA. 

K podivu Singera nad tím, že si Rada pro rozhlasové a televizní vysílání  ke svému rozhodování o ukončení programu Prima vyžádala stanovisko Českého telekomunikačního úřadu a RTA (což v případě předchozích vysílatelů nečinila), uvádí: "Tito vysílatelé skutečně ukončili vysílání, zcela opustili trh a nepoškozovali nikoho dalšího. Naproti tomu FTV Prima ve vysílání stejného programu pokračuje – pouze pod pozměněnou značkou. Vše má jediný účel: zbavit se závazků k regionálním vysílatelům sdruženým v RTA," píše se v prohlášení RTA. Ta dosud vysílala na společných frekvencích s Primou a kvůli překlopení licence na nový kanál Prima family od 1. ledna nevysílá.

RTA se obrátila se stížnostmi v souvislosti s postupem Primy na RRTV, ČTÚ a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Argumentuje zejména tím, že původní celoplošnou licenci získala nejdříve metropolitní Premiéra (dnes Prima) díky spojení s regionálními vysílateli. A že právě tehdejší licenční podmínky zajišťují regionálním televizím přístup do jejího vysílání do roku 2018. FTV Prima oznámila, že RTA šíří nepravdivé tvrzení a ve sporu s ní podala trestní oznámení a žalobu.

"Možnost, že by RTA vysílala na programu Prima family, mohu naprosto vyloučit. Nicméně platí nabídka, že může za úplatu vysílat na programu Prima love," řekl Singer.

Autoři: ,Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Televize Prima sází na napětí, otvírá novou stanici zaměřenou na krimi

Z filmu Dívka ve vlaku

Televize Prima odhalila novou zbraň svého jarního vysílání. Její již osmou stanicí se od 2. dubna stane Prima Krimi,...

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

Kapela Kelly Family vystoupila 8. března 2018 v pražské O2 areně.

Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Další z rubriky

VIDEO: Z Kryštůfka Robina vyroste udřený otec rodiny Ewan McGregor

Z filmu Kryštůfek Robin

Pod názvem Kryštůfek Robin vstoupí do kin 23. srpna nová variace slavného příběhu o přátelství chlapce s plyšovým...

Deneuveová nakonec na Febiofest nepřijede. Cenu převezme Aznavour

Catherine Deneuveová (Cannes, 23. května 2017)

Francouzská herečka Catherine Deneuveová na poslední chvíli zrušila svou účast na Febiofestu. Během čtvrtečního...

Jára Cimrman dobývá Ameriku, ukáže v cestopisu Smoljakův syn

Knihy podepisova i syn Ladislava Smoljaka David.

Může zneuznaný český génius z dob Rakousko-Uherska prorazit za mořem? Na průzkum se vydal cestopisný dokument Cimrman...

Najdete na iDNES.cz