Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za zpackané volby přišel trest, vysílá televize Pětka

  18:05aktualizováno  18:05
Celoplošná televize Pětka se sladkobolnou Ivetou Bartošovou a košilatými vtipy je to poslední, co nám chybělo. Slibovala zábavu, ale razí nevkus.

Oficiální úterní zpráva televize Pětka praví: "Stanice, která sází na původní českou zábavu, odstartovala s reality show ze života zpěvačky Ivety Bartošové. Prostor dostal i Petr Vondráček s panelovou show Nic není nemožné, Zdeněk Izer se svou skeč show Buřtcajk i David Suchařípa s kulinářskou show Nevař z vody." Sečteno a podtrženo, čtyři show za jeden večer; to zní světácky.

Zpěvaččino cukroví

Jenže ve skutečnosti výraz show nenaplnil ani příslušné žánry, ani přenesený smysl slova čili podívanou. Premiéra Pětky v noci na úterý připomínala dílem trudné začátky Novy s jejími pokusy o legraci po práci, dílem rabování smetiště, kam své haléřové estrády vyvezla zase Prima. Přidala bulvár, vaření a hlavně všechno bez profesní ctižádosti, s přímočarým útokem na divákovu první signální.

Večírek ke startu TV Pětka - Martin Severa

Večírek ke startu TV Pětka - Martin Severa

Pouze dva světlejší body se daly objevit: takřka žádná reklama (o to však víc upoutávek) a postupná tendence k lehkému zlepšení, byť opačným směrem už to ani nešlo.

Úvodní pořad Iveta patřil k těm, za něž je i publiku stydno, ať padlá hvězda lomcuje branou Lucerny, kam se hodlá slavně vrátit, mazlí se s koněm a koťaty, vzlyká na otcově hrobu, u rybníka líčí, že "kapři si se mnou povídají", hovoří s "náhodným kolemjdoucím", jak praví titulky, nebo sní o autě s "kakáčkem a čuráčkem", aby nemusela stavět u pumpy; nato se snímá velký detail nápisu Toalety. Zpěvačku lze litovat, úpadek řemesel však nikoli. Místo reality se zaznamenává, jak štáb hrdinku oprašuje, utěšuje, obskakuje. A pokud v jejím setkání "naživo" s J. A. Duchoslavem volali skuteční diváci, jen aby se optali, zda Bartošová peče vánoční cukroví, pak téhle zemi bez ohledu na zpackané volby není pomoci.

Humor z rozkroku

Pořad Nic není nemožné bez obalu slepil dva "vynálezy" Primy, soutěž celebrit z Hádej, kdo jsem včetně moderátora a uliční anketu z Nikdo není dokonalý. Změna je jediná, tipují se statistická data, ale opět z té nejlidovější stránky. Odvázaní hosté probrali pivo, ňadra, slipy, sex. Náš tip: lechtivý kvíz za směšné náklady se bude líbit.

Večírek ke startu TV Pětka - Markéta Hrubešová

Večírek ke startu TV Pětka - Markéta Hrubešová

Shodným směrem, obrazně i doslova do trenýrek, střílí v cyklu parodických skečů nazvaném Buřtcajk veterán někdejšího Telebazaru. Výtečný a rozhodně svérázný komik Zdeněk Izer se dal do služeb obhroublých vtípků vrcholících vesměs v rozkroku, někdy "jen" dvojsmyslně, většinou však řízně, bez oklik a uzardění jako nad ránem v nádražním lokálu. Ani model scének nezměnil, napodobuje hlavně televizní magazíny: trefně o celebritách nebo autech, ale to je stará metoda už od České sody až po Tele Tele.

A samozřejmě nemohou chybět hvězdičky u plotny, které v pořadu Nevař z vody nechává David Suchařípa buď žvatlat nebo ze zavázanýma očima čichat k pochutinám. Kmín? Paprika? Že by smetana? Vskutku vzrušující.

Ne že by člověk očekával, že se nota bene v dobách úspor zrodí televize s vyšší ambicí. Ale sotva TV Barrandov zruší kvůli klesajícímu zájmu Politické harašení, vklouzla do uprázdněné škvíry jiná továrnička zkoušející vydělat na nevkusu. Nepokrytěji a o to bezradněji, že každé tři minuty přerušuje Ivetu upoutávkou "dále ještě uvidíte". Neuvidíte nic.
Nejčtenější

Zemřel režisér Miloš Forman, tvůrce oscarového Amadea

Miloš Forman na snímku z roku 2004 při přebírání jedné z mnoha cen, kterých se...

Filmový režisér Miloš Forman, držitel dvou Oscarů za nejlepší režii a také otec dvou párů klukovských dvojčat, zemřel v...

VIDEO: Nahé ženy jsou u nás naposledy. Organizátoři lákají i na orgasmy

Na výstavě Voayer ukazují dívky vše, co se ukázat dá.

Voayer: Poslední výstava skutečných nahých žen. Nekompromisní název láká diváky na kontroverzní výstavu, která k nám...Doutník, sklenku a třikrát ho...o, vyzval DeVito k vzpomínce na Formana

Danny DeVito a Jack Nicholson ve slavném Formanově snímku Přelet nad kukaččím...

Edward Norton, Danny DeVito, Jim Carrey i Antonio Banderas. Největší osobnosti Hollywoodu vyjádřily smutek nad odchodem...

Formana už pochovali. Všichni jsme jeho děti, míní režisér Jiří Strach

Miloš Forman

Poslední rozloučení s režisérem Milošem Formanem se konalo v neděli na místním hřbitově v americkém městě Warren, kde...

GLOSA: Ani na masáž nebyl čas. Ivanka Trumpová baví naivitou

Ivanka Trumpová v Bílém domě (3. února 2017)

Ivanka Trumpová přepisuje pravidla úspěchu. Respektive si to myslí. Loni vydala knihu, ve které ženám radí, jak si...

Další z rubriky

VIDEO: Ivana Chýlková hraje v taneční romanci. Hlásí se Backstage

Ivana Chýlková ve filmu Backstage

Od 7. června přinese Backstage do kin v Česku vzácný žánr tanečního filmu. „Vypráví o lásce, tanci, přátelství,...

Omylem pohřbili Madonnu i Cher. Údajná smrt už postihla na 50 celebrit

Arnold Schwarzenegger (15. října 2013)

Americký komik Will Ferrell žije. I přesto, že byl v neděli účasten dopravní nehody a některá média jej okamžitě...

RECENZE: Více než dobrý Karel Dobrý je ozdobou Havelkova Hastrmana

Karel Dobrý ve filmu Hastrman (2018)

Pro svůj režijní debut Hastrman si Ondřej Havelka sáhl hodně vysoko, kniha Miloše Urbana se těžko převádí do filmové...

Najdete na iDNES.cz