Rebelové si přišli na své

  3:00aktualizováno  3:00
Písničky k filmu Rebelové, které si koupilo více než 120 tisíc lidí, se staly nejprodávanějším domácím albem roku 2001 v České republice. Asi polovinu tohoto množství dosáhla parodická dvojice Těžkej Pokondr s albem Ježišmarjá, třetím nejžádanějším titulem se stala sbírka písní skupiny Holki nazvaná Spolu.

„Sešlo se několik šťastných okolností. Desku Rebelové podpořil film, který odpovídá atmosféře šedesátých let a o němž se dlouho dopředu mluvilo. Na album se dostaly jiné písně než na obvyklé kompilace hudby z šedesátých let. A pomohla nám také cena 199 Kč. Ta zabrala. Nemělo smysl, aby si lidé desku vypalovali,“ říká Zdeněk Brouček z gramofonové firmy Supraphon. Rebelové, kteří pomohli na výsluní mladé zpěvačce Zuzaně Norisové, se drží na prvních třech místech hitparády už třiapadesát týdnů. I s letošními dvěma měsíci  se prodalo už 134 tisíc kopií.

Ukázky z nejprodávanějšího alba  - soudtracku k filmu Rebelové najdete ZDE.


„Já jsem prosil ředitele firmy, aby naše deska stála o pět korun méně než Rebelové. Neudělal to, protože je lakomej. Tím pádem jsme potřetí neobhájili první místo,“ vysvětloval Roman Pokorný a Miloš Ondráček neboli duo Těžkej Pokondr. Vloni totiž „Pokondři“ vydali nejprodávanější album Ježek v peci, rok předtím byl stejně úspěšný jejich titul Vypusťte Krakena. Avšak i tentokrát zvítězili v kategorii skupin před Holkami a Čechomorem. Coby skupina tedy dosáhli hattricku, a tak na včerejším předávání cen v pražském Kongresovém centru hýřili dobrou náladou. „Posilovna, psycholog, hodiny a hodiny odříkání. Vyplatilo se to,“ žertovali oba pánové, kteří se živí tím, že parodují cizí hity opatřené českými texty.

„Můžete proti Pokondrům namítat co chcete, ale jejich úspěch spočívá hlavně v tom, že mají charizma,“ dodal producent jejich desky Vít Rotter, který si triumf Pokondru vyfotografoval.

Pokondři byli také jedni z mála, kteří na poněkud usmolený ceremoniál moderovaný rozhlasovým spíkrem Martinem Hrdinkou dorazili. Helena Vondráčková, jež má dvě nejprodávanější ženské desky a které patří také trofej za hit roku Dlouhá noc, odletěla do Austrálie. Cenu převzal šéf její gramofonové firmy. Nepřišla ani Hana Zagorová, třetí nejprodávanější zpěvačka roku, již omluvil Karel Vágner. Chřipce podlehl Petr Kotvald, který zpívá druhý nejžádanější hit - Mumuland.

Lidé z branže, kteří navštívili vyhlašování cen, se museli spokojit s producentem filmu Rebelové a s jednou Holkou; ostatní prý musely zůstat ve škole. Pro ceny si přišel také Martin Maxa, jenž natočil nejprodávanější „mužskou“ desku roku 2001 a který poděkoval fanouškům za přízeň. Přítomen byl i druhý Leoš Mareš s albem Tři slova - i tenhle zpívající moderátor pochválil své posluchače, že mají dobrý vkus. To Karel Holas z Čechomoru jen poděkoval za třetí místo v kategorii skupin a rychle opustil místo u mikrofonu. Záznam ceremoniálu bude vysílat televize Prima.

Obal soundtracku ke snímku Rebelové, který se stal nejprodávanějším albem roku 2001.


Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

PRVNÍ DOJMY: Vy jste ti od Pohlreicha? Startuje pořad Ano, šéfová!

Moderátoři pořadu Ano, šéfová!

I kdyby se přetrhli, Jitka Pagana a její syn Santo, kteří v pořadu Ano, šéfová! převzali štafetu Zdeňka Pohlreicha v...

Jak to, že jsou Češi tak vysocí? divil se Michael Caine při natáčení Žižky

Michael Caine při natáčení českého filmu Jan Žižka

Oscarový herec Michael Caine si už odehrál svůj part ve snímku Jan Žižka. V chystaném filmu Petra Jákla se anglická...

RECENZE: Rédl je jako Rudý kapitán. Čili přehnaná estébácká kovbojka

Záběr ze seriálu Rédl

Kam se hrabe slavná Chobotnice z mafiánské Sicílie na čtyřdílný thriller z naší historie, jenž pod jménem titulního...

V 87 letech zemřel herec Rolf Hoppe, král z Tří oříšků pro Popelku

Německý filmový a divadelní herec Rolf Hoppe, českým divákům je znám především...

Ve věku 87 let zemřel německý filmový a divadelní herec Rolf Hoppe. Divákům v Česku je znám díky roli krále v pohádce...

Další z rubriky

VIDEO: Květy představují netradiční country píseň o opuštěných garážích

Květy v country stylu

Členové kapely Květy natočili pod hlavičkou projektu YM tři sólové desky tří různých žánrů. Country album Lorenzovi...

RECENZE: EvoLucie noci upije. Návrat Lucie není na jeden poslech

Kapela Lucie

Konečně jsme se dočkali. Album EvoLucie vydala kapela, která si stále drží status jedné z největších tuzemských...

Pražské jaro zahájí orchestr, který po válce utvořili vysídlení Němci

Dirigent Jakub Hrůša

Pražské jaro 2019 otevřou Bamberští symfonikové se svým českým šéfem Jakubem Hrůšou. Jejich provedení Smetanovy Mé...

Najdete na iDNES.cz