Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ráda bych přinášela lidem radost, vzkázala Helena Vondráčková

  14:14aktualizováno  14:14
Téměř hodinu a půl odpovídala Helena Vondráčková čtenářům iDNES přesně v den vydání nového alba Helena 2002. K němu během diskuze dodala: "Já osobně bych byla ještě s vydáním nového alba chvíli počkala. Universal Music byla ale jiného názoru. Chtěla bez větší pauzy navázat na minulé album Vodopád. Pokud by se nám nepodařilo sehnat dobrý repertoár, o kterém budu přesvědčena, že dobrý je, asi bych měla tvrdší hlavu. Mám ale dojem, že na albu jsou opět krásné původní písničky a i některá překvapení, tak jsem se nechala přemluvit".

Odpovědi Heleny Vondráčkové najdete ZDE

Během on-line rozhovoru padl dotaz na případné vystupování v muzikálu. "Zatím nebudu. Eventuální účast v muzikálu Hříšný tanec se vzhledem k mému velkému zaneprázdnění odkládá," napsala zpěvačka. A jakou hudbu poslouchá ona sama? "Ráda poslouchám pestrou muziku, právě podle toho, v jaké náladě se zrovna nacházím - jazzovou, vážnou hudbu, populární, současnou hudbu. Když jsem ve sklípku na Moravě i cimbálku."

Ve středu 3. 10. vyšla Heleně Vondráčkové nová deska Helena 2002. Přišla nedlouho po úspěšném Vodopádu, který zaznamenal velký úspěch a stal se mohutným comebackem. Členové Akademie populární hudby jí za loňský rok nominovali na nejlepší zpěvačku roku. Helena Vondráčková radikálně změnila image a albem Vodopád nastoupila cestu moderních popových trendů, vyprodala Lucernu a s Karlem Gottem i Carnegie Hall.

Nové CD Helena 2002 obsahuje 11 nových skladeb a dva bonusy. První se proslavil filmem S tebou mě baví svět a protože ještě nevyšel na žádném řadovém albu, dostal nový kabát a letopočet ke jménu: Sladké mámení 2001. Druhým přídavkem je skladba Vodopád v podobě videoklipu.

HELENA VONDRÁČKOVÁ

Helena Vondráčková zvítězila v roce 1964 ještě jako studentka střední školy v soutěži Hledáme nové talenty, což vlastně odstartovalo její dlouhou kariéru. Po maturitě nastoupila do divadla Rokoko, kromě vystupování v divadle dál nahrávala. V roce 1966 získaly Helena Vondráčková a Marta Kubišová stříbrnou Bratislavskou Lyru za duet Oh, Baby Baby. Po odchodu z Rokoka (1968) vytvořili Helena Vondráčková, Marta Kubišová a Václav Neckář skupinu Golden Kids. Ještě téhož roku úspěšně hostovali ve světoznámé pařížské Olympii. Po zákazu vystupování pro Martu Kubišovou, vystupovala Vondráčková ještě krátce s Václavem Neckářem, od roku 1971 pak zahajuje sólovou kariéru.

Po spolupráci s Bohuslavem Ondráčkem pokračuje se skupinou Strýci klavíristy Luďka Švábenského, poté vystupuje s orchestrem Václava Hybše, nadále natáčí a koncertuje s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu a začíná se věnovat práci pro Československou televizi. V roce 1980 začíná velmi úspěšná spolupráce s Jiřím Kornem a orchestrem Gustava Broma a vyráží na koncerty do Německa, Polska a Rakouska.

Na po

Helena Vondráčková - diskografie

sedmdesátá léta

osmdesátá léta

devadesátá léta

Golden Kids Sblížení Přejdi Jordán
Růže kvetou dál Zrychlený dech Kam zmizel ten starý song
Ostrov Heleny Vondráčkové Přelety The Broadway album
Helena! Helena! Helena! Ode mne k tobě Golden Kids Comeback Live
Helena a srýci Sprint Vánoce s Helenou
S písní vstříc ti běžím Sólo pro tvé oči Vánoce s Helenou 2
Paprsky Helena zpívá Ježka Ten, koho ráda mám (kolekce H. V. 1)
Skandál Podívej, kvete růže (kolekce H. V. 2)
Micro-Magic-Circus
Music Box No. 1
Helena v Lucerně - Největší hity 1
Helena v Lucerně - Největší hity 2
Nevzdám se hvězdám
Zlatá Helena
Vodopád
Helena 2002

dzim 1985 se Helena představuje po boku skupiny Bacily, a to nejen jako zpěvačka, ale i jako hráčka na klávesy, bicí nástroje a perkuse. Po revoluci účinkovala v muzikálu Les Miserables uvedeném v divadle na Vinohradech, nahrála album s muzikálovým repertoárem Broadway album. Po podpisu exklusivní smlouvy s vydavatelstvím Universal Music nejprve natáčí dvě 'tematické' vánoční desky, na jaře 1998 vychází na dvou albech záznam koncertu z pražské Lucerny. Na podzim téhož roku pak dlouho očekávané nové řadové album Nevzdám se hvězdám, s novými písničkami včetně hitu Copacabana nebo duetu More Than Words Can Say s Davidem Hasselhoffem.

23. října minulého roku vydala Helena Vondráčková album Vodopád, kterým se jí povedl mohutný comeback. Zpěvačka nasadila jistou "omlazovací kůru" již svým vystoupením ve videoklipu Bulhaři skupiny J.A.R. Při přípravě nové desky nenechala nic náhodě, a aby vskutku dosáhla "světového soundu", vsadila na belgické studio, belgického zvukaře Patricka Reniea a producenta Stana Šimora. Aby byla proměna ještě zásadnější, najala si Vondráčková předního českého vizážistu Zdeňka Fencla a fotografa Tomáše Berana, kteří společně vytvořili její novou image. Se společným týmem Helena Vondráčková realizovala také zatím poslední desku Helena 2002.

Dosud nahrála Helena Vondráčková přes tři sta písní pro domácí i zahraniční vydavatelské společnosti, rozhlas, televizi, vydala 35 alb, natočila několik filmů (Šíleně smutná princezna, Ta naše písnička česká, Romance za korunu, Letní romance, Jen ho nechte, ať se bojí). Jako jedna z mála hvězd českého showbussinesu se může pochlubit i úspěchy v zahraničí - kromě četných trofejí z hudebních festivalů (Tokio, Rio De Janeiro, Sopoty, Istanbul, Bělehrad) zmiňme samostatná turné po Japonsku, Jižní Americe, Kanadě a celé Evropě. Společně s Karlem Gottem vyprodali 29. září 2000 newyorskou Carnegie Hall.

Helena Vondráčková. Fotografie z obalu alba Helena 2002.

Helena Vondráčková. Fotografie z obalu alba Helena 2002.

Helena Vondráčková. Fotografie z obalu alba Helena 2002.

Helena Vondráčková. Fotografie z obalu alba Helena 2002.

Helena Vondráčková. Fotografie z alba Helena 2002.

Helena Vondráčková. Fotografie z alba Helena 2002.

Obal alba Heleny Vondráčkové Helena 2002.

Helena Vondráčková během on-line rozhovoru v redakci iDNES.

Helena Vondráčková během on-line rozhovoru v redakci iDNES.

Helena Vondráčková během on-line rozhovoru v redakci iDNES.

Helena Vondráčková během on-line rozhovoru v redakci iDNES.

Helena Vondráčková během on-line rozhovoru v redakci iDNES.

Autoři:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

OBRAZEM: Od Ungeltu po Zlín. Co přejí do nového roku čeští umělci

Divadlo Ungelt, Praha

Na závěr roku tradičně vybíráme z došlých novoročenek od kulturních institucí, jako jsou galerie, divadla nebo...

Psaní je jak řízení auta, říká Dana Emingerová při křtu nové knihy

Dana Emingerová křtí svou knihu Doba obalová

Nové knížce Doba obalová spisovatelky Dany Emingerové patřil páteční večer v Divadle Sklep na Dobešce. A také hostům,...

Zemřel kreslíř Vladimír Renčín, autor postaviček Dlabáčka či Rambouska

Klasik českého kresleného humoru Vladimír Renčín

Po dlouhé nemoci zemřel jeden z nejznámějších klasiků českého kresleného humoru Vladimír Renčín. Ilustrátorovi a...

Najdete na iDNES.cz