Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

První zprávy z Trutnova jsou dobré: obvyklé datum i stejný areál

  15:22aktualizováno  15:22
Letošní ročník Open Air Music Festivalu Trutnov proběhne podle aktuálních zpráv pořadatelů ve dnech 16. až 19. srpna, a to opět na tradičním místě, v amfiteátru Na Bojišti. Přehlídka se však dočká několika drobných změn.

"Trutnovský kmen" při hromadném fotografování v roce 2011 | foto: Geronimo

"Ač naše wigwamy stále obchází smutek, hory pláčou a údolími tečou slzy kvůli odchodu našeho náčelníka a papá undergroundu, i přesto, že v horách leží sníh, neobvykle a proti zvykům již v tomto čase vybubnováváme datum a místo letošního setkání pod horami," stojí klasickým indiánským stylem pořadatelů v jejich prvním letošním "Tam tamu" (tedy tiskové zprávě).

Open Air Music Festival Trutnov 2011 - Martin Věchet a

Martin Věchet

"I když místní radní už nechali položit na louky, kde nic nestojí, inženýrské sítě a připravit místo k zástavbě, festival se letos uskuteční na tradičním místě a věříme, že tomu tak bude i příští rok. Doufáme, že v době, kdy odeznívá stavební boom a dochází k utlumování stavebních aktivit, se na loukách stavět nezačne, a prohlašovaná ekonomická krize tak může v tomto případě festivalu paradoxně pomoci," uvádí zakladatel a pořadatel festivalu Martin Věchet.

Na letošním Open Air Festivalu Trutnov se objeví několik novinek. "Přijde nám charakteristické, že právě undergroundový stan, který stojí na místě plánované zástavby, dozná několika změn," říká jeden z organizátorů Voloďa Jůzl. Stan bude přejmenován po nedávno zemřelém guru československého undergroundu na Undergroundový stan Ivana Martina "Magora" Jirouse, celý se i zvětší, včetně pódia.

Program stanu bude více zaměřen na celonoční koncerty undergroundových kapel, ale i na různé přednášky a promítání. Festival rozšíří svůj program i o divadelní představení. Další ze změn, které omezený prostor Bojiště umožňuje, bude přemístění části tábora s neziskovými a ekologickými organizacemi do uličky pod undergroundovým stanem. Vznikne tak lepší prostor pro divadelní zázemí a dětský tábor. Zvýší se i počet vegetariánských stánků.

Open Air Music Festival Trutnov 2011 - Neruda (Matěj Rupert)

Open Air Music Festival Trutnov 2011 - Neruda (Matěj Ruppert)

Pořadatelé také zveřejnili první jména kapel, které letos na festivalu vystoupí – jedná se většinou o tradiční účinkující, kteří mají na festivalu takříkajíc "inventární číslo": The Plastic People of The Universe, Jiří Schmitzer, J.A.R., Irena Budweiserová, Vlasta Třešňák & Band, Neruda, Sto zvířat, Mňága a Žďorp,  Petr Váša a Ty syčáci, Zuby nehty, Visací zámek, Baťa & Kalábůf něžný beat, N.V.Ú., Už jsme doma a další.

Po několika letech se na trutnovské pódium vrátí legenda českého rocku Vladimír Mišík se skupinou ETC a poprvé v historii zde vystoupí písničkářský klasik Jaroslav Hutka coby představitel někdejšího sdružení Šafrán.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

RECENZE: Rottrová, Ruml, texty snů. O slovo se hlásí kapela Nedivoč

Marie Rottrová na festivalu Benátská! s Impulsem 2018

Herec, bavič a hudebník Jiří Krhut známý například z Kabaretu BO! Jaromíra Nohavici vydal se svou kapelou Nedivoč desku...

Zemřela královna soulu, legendární zpěvačka Aretha Franklinová

Aretha Franklinová v roce 1973

Ve věku 76 let zemřela americká soulová zpěvačka Aretha Franklinová. Umělkyně označovaná za "královnu soulu" trpěla...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

Najdete na iDNES.cz