Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Propuknou slavnosti Majáles

  9:15aktualizováno  9:15
Humpolec - Nejenom jako měsíc lásky a svátku práce je označován květen, ale tento pátý měsíc v roce patří i tradičním studentským slavnostem označovaných jako Majáles. Bujaré oslavy, při kterých se mezi studenty zvolí královna a král Majálesu a symbolicky tak převezme vládu nad studentským životem ve městě, zažije 4. května i Humpolec.

Do bojů o královský titul letos vstoupí vždy dva kandidáti, chlapec a dívka z jednotlivých humpoleckých škol. "Letos se do soutěže zapojily celkem čtyři střední školy z Humpolce, které vyslaly své kandidáty," vysvětlila Marcela Kubíčková z Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci, které je společně s městem hlavním pořadatelem oslav.

Hlavní program pod širým nebem na Horním náměstí v Humpolci propukne od 12.00 hodin. Kandidáti na titul se představí  celkem ve čtyřech disciplínách. Za úkol budou mít představit sebe i svoji školu a svým způsobem představit jakoukoliv  muzikálovou píseň. Třetí disciplína nese název Nejenom kulturou živ je člověk. "Soutěžící dívky budou svým protějškům nosit májové pečivo, různé jidáše, koláčky a ten, kdo je nejdřív sní, vyhraje třetí kolo," řekla o jedné z disciplín Kubíčková.
Závěrečnou soutěží bude volná disciplína, kde se mohou soutěžící realizovat jakýmkoliv způsobem.

Celé klání o královské tituly bude sledovat odborná porota, která podle svého konečného verdiktu označí Krále a Královnu Majáles pro rok 2001. Držitelé tohoto titulu se celý následující rok budou těšit z královských výsad, které jim budou uděleny. "Pro Krále a Královnu je připravena např. celoroční volná vstupenka na všechna filmová představení v kině Humpolec, permanentka na internet do studovny v Městské knihovně v Humpolci, královské pohoštění v jednom z humpoleckých hotelů a dále věcné dary. Město Humpolec věnuje vítězné škole také putovní křišťálový pohár, který bude až do konání následujících Majáles zdobit tu střední školu, z jejíchž řad vzejdou vítězové letošního ročníku," upřesnila Marcela Kubíčková.

Své favority budou mít možnost pomocí speciálních kuponů označit i diváci. Tito výherci převezmou diváckou cenu.

Po vyhlášení vítězů vypukne od 16.00 hodin na Horním náměstí v Humpolci koncert hned několika hudebních skupin. Až do půlnoci se na podiu budou postupně střídat kapely, mezi nimiž nebude chybět Martin Sýkora a spol., bigbítová formace No name, stále populárnější Děda Mládek Illegal Band, Anna K a band a keltská muzika Zrcadla.CZ. Závěr majálesového večera až do magické půlnoci bude patřit Dance Party s písničkami na přání.

Zábava bude pokračovat i další den, a to 5. května, kdy se o zábavu  postarají členové Základní umělecké školy Gustava Mahlera se svým Dechovým orchestrem mladých, pěveckým sborem a tanečním souborem.

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Příští obětí vlny korektnosti může být Ježíšek nebo Vinnetou

„Malá černoška“ z přelomu 18. a 19. století se v Amsterdamu nově jmenuje „Dívka...

Až ve středu poběží v televizi oblíbená vánoční komedie Láska nebeská, vychutnejme si pořádně okamžik, kdy v ní děti...

TRAILERY ROKU: Nejvíc lákalo strašení a filmy dětem nepřístupné

Trailer To

Trailery leckdy předznamenávají úspěch avizovaného filmu. V krátkém přehledu jsme vybrali upoutávky, které v uplynulém...

Pikous chce na Národní třídě slavit, i kdyby pak měl jíst jen topinky

Z loňských oslav na Národní třídě

Díky, že můžem! se jmenuje akce, kterou na 17. listopadu na pražskou Národní třídu chystá Martin Pikous. „Nechceme...

Najdete na iDNES.cz