Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Program koncertů festivalu Pražské Jaro 1999

  9:09aktualizováno  9:09
-











12.5. středa

20.00 hodin
Obecní dům

Zahajovací koncert
ČESKÁ FILHARMONIE
Sir Charles Mackerras, dirigent

 

Bedřich Smetana: Má vlast

Kč 900/800/600, stání 170

13.5. čtvrtek

20.00 hodin
Obecní dům

ČESKÁ FILHARMONIE
Sir Charles Mackerras, dirigent

 

Bedřich Smetana: Má vlast

Kč 700/600/450, stání 120

20.00 hodin
Rudolfinum

TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTR
Jan Talich, dirigent
Bohumil Kotmel, housle
František Host, violoncello
Jiří Hudec, kontrabas

W.A.Mozart: Symfonie g moll, K. 550
Luigi Boccherini: Koncert pro violoncello a orchestr B dur
Giovanni Bottesini: Koncert pro kontrabas a orchestr č. 2 h moll
Nicolo Paganini: Koncert pro housle a orchestr D dur

Kč 200/150/100, stání 50

20.00 hodin
Španělský sál

Jory Vinikour, cembalo
(vítěz Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 1994)

Jean-Baptiste Lully, François Couperin, Pancrace Royer, John Bull, Johann Sebastian Bach, Viktor Kalabis, Domenico Scarlatti

Kč 200

14.5. pátek

20.00 hodin
Obecní dům

ROYAL CONCERTGEBOUW ORCHESTRA AMSTERDAM
Riccardo Chailly, dirigent

Anton Bruckner: Symfonie č. 8 c moll

Kč 800/700/500, stání 50

17.00 hodin
Rudolfinum

finále Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 1999 - obor varhany - 1. část

výběr skladeb autorů: Johann Sebastian Bach, Franz Liszt, Max Reger, Julius Reubke, Alexandre Guilmant, Louis Vierne, Charles-Marie Widor

Kč 100/70/50 (pro obě části Kč 150/100/80)

20.00 hodin
Rudolfinum

finále Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 1999 - obor varhany - 2. část

výběr skladeb autorů: Johann Sebastian Bach, Franz Liszt, Max Reger, Julius Reubke, Alexandre Guilmant, Louis Vierne, Charles-Marie Widor

Kč 100/70/50 (pro obě části Kč 150/100/80)

20.00 hodin
Španělský sál

Kompletní provedení smyčcových kvartetů Arnolda Schönberga I.
PRAŽÁKOVO KVARTETO
Vanda Tabery, zpěv

Arnold Schönberg: Smyčcové kvartety č. 0 D dur, č. 1 d moll a č. 2 fis moll

Kč 150

15.5. sobota

17.00 hodin
Rudolfinum

finále Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 1999 - obor cembalo - 1. část
TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTR
Norbert Baxa, dirigent
sólisté: finalisté soutěže

Jiří Antonín Benda: Koncert g moll pro cembalo a orchestr
Bohuslav Martinů: Koncert pro cembalo a malý orchestr

Kč 100/70/50 (pro obě části Kč 150/100/80)

20.00 hodin
Rudolfinum

finále Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 1999 - obor cembalo - 2. část
TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTR
Norbert Baxa, dirigent
sólisté: finalisté soutěže

Jiří Antonín Benda: Koncert g moll pro cembalo a orchestr
Bohuslav Martinů: Koncert pro cembalo a malý orchestr

Kč 100/70/50 (pro obě části Kč 150/100/80)

16.5. neděle

20.00 hodin
Obecní dům

SLOVENSKÁ FILHARMONIE
Ondrej Lenárd, dirigent
Martin Kasík, klavír
(vítěz Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 1998)

Claude Debussy: Faunovo odpoledne
Edvard Grieg: Koncert pro klavír a orchestr a moll, op. 16
Richard Strauss: Tak pravil Zarathustra, op. 30

Kč 300/250/150, stání 60

20.00 hodin
Španělský sál

ACADEMIA TRIO PRAHA
Petr Jiříkovský, klavír
Pavel Šafařík, housle
Jaroslav Matějka, violoncello

Ludwig van Beethoven: Klavírní trio D dur, op. 70
Petr Eben: Klavírní trio
Antonín Dvořák: Klavírní trio f moll, op. 65

Kč 150

20.00 hodin
Lucerna Music Bar

Jazzový koncert
Pocta Duke Ellingtonovi I.
VELEBAND
Jan Hála, umělecký vedoucí
Georgie Fame, varhany a zpěv

Kč 200

15.00 hodin
Bertramka

SAXOFONOVÉ KVARTETO BOHEMIA
František Uhlíř, kontrabas

Leonard Bernstein, Astor Piazzolla, Pedro Iturralde, George Gershwin, Eduard Douša, Emil Viklický, Jaromír Hnilička, Michal Macourek

Kč 100

19.00 hodin
Státní opera Praha

Emil František Burian: Bubu z Montparnassu
režie: Jiří Nekvasil
scéna: Daniel Dvořák
kostýmy: Simona Rybáková

(vstupenky v předprodejích Státní opery Praha)

17.5. pondělí

20.00 hodin
Rudolfinum

Maxim Vengerov, housle
Igor Uryash, klavír

Johannes Brahms: Sonáta pro housle a klavír č. 2 A dur, op. 100
Sergej Prokofjev: Sonáta pro housle a klavír č. 1 f moll, op. 80
Maurice Ravel: Tzigane
Pablo de Sarasate: Caprice basque, op. 24
Sergej Rachmaninov: Vocalise, op. 34/14
Franz Waxman: Fantazie "Carmen"

Kč 500/400/300, stání 100

20.00 hodin
Španělský sál

Galina Gorchakova, soprán
Larissa Gergieva, klavír

Michail Ivanovič Glinka: Zhavoronok, Bolero
Alexandr Sergejevič Dargomyžskij: Mne grustno, Ynosha i deva, Chesnadtsat let
Cezar Antonovič Kjui: Tsarskosel'skaya Statuya, Kosnulas'ya tsvetka, Ty i vy
Milij Alexejevič Balakirev: Vzoshel na nebo mesyats yasu, Ispanskaya Pesnya
Francesco Cilea: Io son l'umile ancella (Adriana Lecouvreur)
Giacomo Pucini: In quelle trine morbide (Manon Lescaut), Sola, perduta, abbandonata (Manon Lescaut)
Sergej Rachmaninov: Polyubila ya na pechal´svoyu, Op. 8 No 4, Ne poi, krasavitsa, Op. 4, No 4, Siren, Op. 21 No. 5, Molitva, Op. 8 No 6, Son, Op. 8 No 5, Otryvok iz Myusee, Op. 21 No 6, Ne ver mne drug Op. 14 No 7
Alfredo Catalani: Ebben?….. Ne andró lontana (La Wally)
Giacomo Pucini: Visi d´arte (Tosca)

Kč 400

17.00 hodin
bazilika sv. Jakuba

Pocta Petru Ebenovi
Irena Chřibková, varhany
Vladimír Rejlek, trubka
Petr Tyc, Marika Blahoutová, tanec

Petr Eben: Okna
Biblické tance

Kč 200

18.5. úterý

20.00 hodin
Obecní dům

Pod záštitou Evropské asociace festivalů
SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK
Jiří Kout, dirigent
Linda Watson, soprán
Poul Elming, tenor
Vidar Gunnarsson, bas

Richard Wagner:
Valkýra - koncertní provedení 1. jednání opery
Soumrak Bohů - výběr z opery

Kč 400/300/180, stání 80

20.00 hodin
Španělský sál

KREMERATA BALTICA
Gidon Kremer, housle

Arvo Pärt: Fratres
Antonio Vivaldi: Čtvero ročních dob, op. 8/1-4
Nino Rota: Koncert pro smyčce
Astor Piazzolla: Čtvero ročních dob

Kč 500

20.00 hodin
Divadlo Archa

DAMA DAMA - Středoevropský soubor bicích nástrojů
Dan Dlouhý, Adam Kubíček, Miloslav Ištvan, Daniel Forró, Ivo Medek, Karel Šimandl, Vít Zouhar, Ctibor Bártek

Autor:



Nejčtenější

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...



KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

Raritní Bob Dylan odhaluje svou pouť od kytary ke kapele

Bob Dylan ve 2. polovině 60. let (z knihy Kdo je ten chlap?)

Vyloženě rané nahrávky z newyorských hospod i šokující vystoupení na festivalu v Newportu, kdy se písničkář vybavil i...

Zemřela královna soulu, legendární zpěvačka Aretha Franklinová

Aretha Franklinová v roce 1973

Ve věku 76 let zemřela americká soulová zpěvačka Aretha Franklinová. Umělkyně označovaná za "královnu soulu" trpěla...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.cz