Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Program festivalu a doprovodné akce

  13:10aktualizováno  13:10
Filmové projekce, režiséři, premiéry filmů, herci, vzácní hosté, celebrity, besedy odborné diskuze, burza námětů, doprovodný program. Takový bude obraz pátého ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava 2001. V článku najdete podrobný program festivalu i okolního dění.

KINO DUKLA

Pátek
14.00 / Homo Sapiens 1900 / režie: Peter Cohen / Švédské příběhy
16.00 / Před notářem / režie: Marc-Antoine Roudil, Sophie Bruneau / Bedekr
17.30 / Černí Panteři / Mur Murs / režie: Agnes Vardová / Průhledné bytosti
20.30 / SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
Noční hovory s matkou / režie: Jan Němec / Česká radost (za účasti hostů)
22.30 / Poznámky z cesty k filmu o Indii, Poznámky k africké Orestei / režie: Pier Paolo Pasolini / Průhledné bytosti
00.15 / Noc s FAMU (za osobní účasti režisérů a studentů)

Sobota
09.30 / Moře, které myslí / režie: Gert de Graaff / Bedekr
11.30 / Země lidí, Začátek, My, Obyvatelé, Roční období, Naše století, Konec / režie: Artavazd Pelešjan / Průhledné bytosti (za osobní účasti ředitele Jerevanského filmového studia pana Tygrana Xmaliana)
14.00 / Těhotný okamžik, Příklad menstruace, Soukromý, Devět životů, Žížala / režie: Jay Rosenblatt / Průhledné bytosti (za osobní účasti režiséra)
16.00 / Hry prachu / režie: Martin Mareček / Česká radost (za osobní účasti filmového týmu)
18.30 / Otevřeno všem, kdož přicházejí, Antigravitace, Země slepých, Přístav, Sama / režie: Audrius Stonys / Průhledné bytosti (za osobní účasti režiséra)
20.30 / Nachové plachty / režie: Miroslav Janek / Česká radost (za osobní účasti filmového týmu)
22.30 / O Saisons, O Chateaux, L'Opera Mouffe, Du Cote de la Cote, Salut les Cubains, Elsa la Rose / režie: Agnes Vardová / Průhledné bytosti
00.15 / Noc s FAMU (za osobní účasti režisérů a studentů pražské školy)

Neděle
09.30  / Baltská vlna - Litevská kronika 18, Apoštol ruin, Let nad modrými lány, Feďa - Tři minuty po velkém třesku / režie: Audrius Stonys / Průhledné bytosti (za osobní účasti režiséra)
10.00 / Diluvio / režie: Patricio Lagos / Zvláštní uvedení
11.30 / Belfast, Maine / režie: Frederick Wiseman / Bedekr
16.00 / Exprmntl KBH / režie: Alice Růžičková / Česká radost (za osobní účasti filmového týmu)
17.30 / Před dechem, Vůně hořících mravenců, Lidské pozůstatky, Král Židů / režie: Jay Rosenblatt / Průhledné bytosti (za osobní účasti režiséra)
20.30 / Starověrci / režie: Jana Ševčíková / Česká radost (za osobní účasti režisérky)
22.00 / Panenka proti zbytku světa / režie: Jan Gogola ml. / Česká radost (za osobní účasti filmového týmu)
23.00 / Inland / režie: Pier-Yves Bourgoaud / Jukebox (za osobní účasti režiséra

Pondělí
09.30 / Benek Blues / režie: Katarzyna Maciejko-Kowalczyková / Oni / režie: Ewa Borzecka / Střední Evropa
11.30 / Rytmus města, Svítání / Rozdělený svět, Letní vyprávění / režie: Arne Suckcdorff / Švédské příběhy
13.00 / Strýček Yanko, Daguerreotypes / režie: Agnes Vardová / Průhledné bytosti
15.00 / Most Marie Valérie / režie: Peter Kerekeš / Střední Evropa / Rodáci / režie: Meir Lubor Dohnal / Krajina (za osobní účasti režisérů)
17.00 / Z Argentiny do Mexika / režie: Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund / Česká touha cestovatelská
20:30 / SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ FESTIVALU
Do cizí náruče / režie:  M. J. Harris / Bedekr
23:00 / Stopař, Papoušek, Dočista, dočista! / režie: Errol Morris / Zvláštní uvedení

KINO SOKOL

Pátek
14.00 / Děti (Kosovo 2000) / režie: Ferenc Moldoványi / Střední Evropa
16.00 / Zaniklý svět Karla Pecky / režie: Pavel Štigl / Krajina  (za osobní účasti režiséra)
17.30 / Schodiště do nebe, Úsměvy ve sklenici, Pan Dluh, Malý šedý muž / režie: Errol Morris / Zvláštní uvedení
22.30 / Sex Pistols: Děs a běs / režie: Julien Temple / Jukebox

Sobota
09:30 / Hovory o lásce, Zdi San'y / režie: Pier Paolo Pasolini / Průhledné bytosti
11.30 / V unabomberově království, Z očí do očí, Rozmontuji maminku, Vrah ve mně / režie: Errol Morris / Zvláštní uvedení
14.00 / Být Romem / režie: Helena Třeštíková / Krajina (za osobní účasti režisérky)
15.30 / Příběh(y) filmu: Všechny příběhy - Jeden příběh / režie: Jean-Luc Godard / Zvláštní uvedení
17.00 / Taková historie / režie: Pawel Loziňski / Střední Evropa (za osobní účasti režiséra)
18.30 / Zpráva o králi Šumavy, Mrtví a zapomenutí / režie: Kristina Vlachová / Krajina (za osobní účasti režisérky)
20.30 / Šílená angličtina / režie: Zhang Yuan / Zvláštní uvedení
22.30 / Jeden plus jeden / režie: Jean-Luc Godard / Jukebox

Neděle
09.30 / Příběh(y) filmu: Jenom film - Osudová krása - Mince absolutna / režie: Jean-Luc Godard / Zvláštní uvedení
11.30 / Sibiř - Duše v muzeu / režie: Martin Ryšavý / Krajina (za osobní účasti režiséra)
14.00 / Islandská paměť / režie: Pavel Koutecký / Krajina (za osobní účasti filmového týmu)
15.30 / Má matka měla čtrnáct dětí / režie: Lars-Lennart Forsberg / Švédské příběhy
17.00 / Já Vás miloval / režie: Viktor Kosakovskij / Zvláštní uvedení
19.00 / Všechno na Mars!, Stejní hrdinové, jiné … (příhody) / režie: Petr Marek / Zvláštní uvedení (za osobní účasti režiséra)
20.30 / Majáky / režie: Magnus Enqvist / Švédské příběhy
22.30 / The Plastic People of the Universe / režie: Jana Chytilová / Krajina

Pondělí
09.30 / Příběh(y) filmu: Nová vlna - Kontrola vesmíru - Znaky mezi námi / režie: Jean-Luc Godard / Zvláštní uvedení
11.00 / Slunečná kdoule / režie: Victor Erice / Zvláštní uvedení
13.30 / Tito / režie: Janja Glogovac / Střední krajina
14.30 / Viselci / režie: Péter Gothár / Olžin film / režie: Sándor Mohi / Střední Evropa
16.00 / Václavské náměstí, Český malíř, Zablácené město, Zablácené stopy, Hostinec, Nádraží, Itálie poklusem, Dějiny na osm / režie: Václav Táborský / Průhledné bytosti
17.30 / Síla lidskosti - Nicolas Winton / režie: Matej Mináč / Testovací projekce za osobní účasti režiséra
19.00 / Ztracená duše národa: Ztráta tradice / režie: Olga Sommerová / Krajina (za osobní účasti režiséra)
23.00 / Švédské příběhy / režie: Susanna Edwardsová, Nina Hedeniusová, Stefan Jarl, Jan Troell / Švédské příběhy

MALÁ SCÉNA HORÁCKÉHO DIVADLA

Pátek
15.00 / Polořízená revoluce / autor: Bohuslav Blažek / Televize v televizi
16.30 / Česká filmová avantgarda - I. / Filmový seminář Martina Čiháka
18.00 / Hrdinové nové doby / režie: Petr Slavík / Alternativní kultura
19.00 / Petr Borkovec / Autorské čtení

Sobota
10.00 / Česká filmová avantgarda - II. / Filmový seminář Martina Čiháka
11.30 / Chudé a kruté divadlo / režie: Petr Slavík / Alternativní kultura
13.00 / Česká filmová avantgarda - III. / Filmový seminář Martina Čiháka
14.30 / Polořízená revoluce / autor: Bohuslav Blažek / Televize v televizi
16.00 / Zatracení: Evald Schorm / režie: Aleš Kisil / Divadlo
19.00 / Vlastimil Třešňák / Komorní koncert

Neděle
10.00 / Česká filmová avantgarda - IV. / Filmový seminář Martina Čiháka
11.30 / Polořízená revoluce / autor: Bohuslav Blažek / Televize v televizi
13.30 / Česká filmová avantgarda - V. / Filmový seminář Martina Čiháka
15.00 / Zatracení: Alfréd Radok / režie: Aleš Kisil / Divadlo
17.00 / Jan Burian / Komorní koncert
19.00 / Vzpomínka na Andreje Stankoviče

Pondělí
15.00 / Alternativní kultura
16.00 / Laterna Magika - Život se snem / režie: Petr Kaňka / Divadlo
18.00 / Polořízená revoluce / autor: Bohuslav Blažek / Televize v televizi
23.00 / My Body Electric / Obrazový koncert švýcarského dua

VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA JIHLAVA

BURZA NÁMĚTŮ
Sobota

Projekce filmů, které vznikly v koprodukcích přítomných producentů:
13.00 / Povaleči / režie: Susanna Helke, Virpi Suutari /
14.30 / Taxikářkou v Sibi Bel-Abbes / režie: Belkacem Hadjadj /
15.30 / Kongomani / režie: Marc Hoogsteyns /
16.30 / Přátelé ve výšinách / režie: Lindsey Merrison /
18.00 / Seminář na téma: Evropské koprodukce / moderovaná diskuse za osobní účasti pěti evropských televizních producentů

Neděle
Veřejná prezentace vybraných projektů evropským producentům:
10.00 / Burza námětů - I.
14.00 / Burza námětů - II.

DE FACTO MIMO

Pátek
17.00 / Kilimanžáro / Kočovná divadelní společnost Klekíhopetry

Sobota
15.00 / Šaškumprásk! / režie: Martin Kolář
18.00 / Duší romantik / Dekadentní divadlo Berušky

Neděle
15.00 / Příběh ??? člověka / Divadlo Buchty a loutky
18.00 / Hukot 4 / režie: Martin Kolář

Pondělí
15.00 / Zlatý kolovrat / Divadelní společnost Hobit
18.00 / Hukot 4 / režie: Martin Kolář

MASARYKOVO NÁMĚSTÍ - U MOROVÉHO SLOUPU

Sobota
16.00 / Čtyři barvy / Divadlo Continuo

MAŇANA

Pátek
23.00 / Tam tam orchestra

Sobota
23.00 / Chorchestr

Neděle
23.00 / Do konce / Romská kapela Vojtěcha Lavičky




Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...



Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Islámský stát komplikuje život i hercům. Michael Caine si změnil jméno

Michael Caine ve filmu Mládí

Britský herec Michael Caine, představitel Batmanova komorníka Alfreda a milosrdného doktora z Pravidel moštárny, byl...

V Ománu zemřel známý 28letý DJ Avicii, proslavil ho hit Levels

V Ománu zemřel 20. dubna 2018 ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské...

V Ománu zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling. Oznámila to jeho tisková mluvčí.

Zemřel kreslíř Vladimír Renčín, autor postaviček Dlabáčka či Rambouska

Klasik českého kresleného humoru Vladimír Renčín

Po dlouhé nemoci zemřel jeden z nejznámějších klasiků českého kresleného humoru Vladimír Renčín. Ilustrátorovi a...

Najdete na iDNES.cz