Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proč vzala Blanchettová roli v Hoodovi? Kvůli puse se mnou, tvrdí Crowe

  16:51aktualizováno  16:51
Cannes (Od zvláštní zpravodajky iDNES.cz) - Festival Cannes zažil svoji první premiéru: Russel Crowe oficiálně představil film Robin Hood, který natočil spolu se svým oscarovým chlebodárcem Ridleyem Scottem. Reakce však byly vlažné: ani ne tak proto, že by byl film špatný, jako spíš kvůli strategii studia, která Hooda promítala na mnoha místech světa dřív než v Cannes. A to se nedělá.

Cannes 2010 - herci Cate Blanchettová a Russell Crowe | foto: Joel RyanAP

Na rozdíl od jiných ročníků tak otevření festivalu nedoprovázel žádný větší humbuk. Promítání se obešlo bez bitek o místa v sále (ten byl dokonce ze třetiny prázdný), příliš zájmu média neprojevovala ani o tiskovou konferenci.

Z filmu Robin HoodCannes 2010 - herečka Cate Blanchettová

BLONDÝNA I BRUNETA. Herečka Cate Blanchettová se ve filmu Robin Hood objevuje coby kaštanová kráska, na festival dorazila se světlými loknami.

Na tu se navíc nedostavil otec projektu, režisér Ridley Scott, kterému v cestě do Francie brání rekonvalescence po operaci nohy.

Oč rozpačitější byl začátek, o to příjemnější bylo to, co následovalo. Na setkání s novináři totiž dorazili překvapivě dobře naladění představitelé hlavních rolí Russell Crowe a Cate Blanchettová (ve filmu tmavovlasá Marianne, v Cannes už zase plavovlasá diva).

Cannes 2010

Čtěte pravidelné zpravodajství i zápisníky

Redaktorka portálu iDNES.cz Tereza Spáčilová popisuje dění na 63. ročníku filmového festivalu v Cannes. Deníku MF DNES přispívá umělecká ředitelka karlovarské přehlídky Eva Zaoralová.

Chcete show, máte ji mít, jako by si řekli, a nasadili tón, kterým kouzlili už ve filmu - ironie, flirt a zase ironie. Výsledkem bylo, že vždy, když se Blanchettová pokoušela odpovědět seriózně, Crowe se jal její slova komentovat. A naopak.

Z filmu Robin HoodCannes 2010 - herec Russell Crowe

BOJOVNÍK V CIVILU. Russell Crowe si na focení vzal místo meče brýle.

"Proč jsem vzala roli Marianny? Je přece úžasné pracovat s Ridleyem Scottem. A hodně jsem se těšila i na Maxe von Sydowa," přemítala, když tu ji pitvořící se Crowe přerušil: "Zapomněla jsi říct, že jsi hlavně chtěla líbat Crowea!" čílil se. "Jistě, TA pusa. Jak jen jsem mohla zapomenout," ušklíbla se na oplátku.

Ač by se dalo očekávat, že hlavním námětem rozhovorů s herci bude jejich film, opak byl pravdou. Mnohem víc prostoru se dostávalo fotbalu (Crowe jako velký fanda vyprávěl o setkání s hráči Realu a "odhadoval", jak dopadne blížící se šampionát) a také otázce, proč jsou ve snímku zahajujícím Cannes "za zlé" právě Francouzi.

Cannes 2010 - herci Cate Blanchettová a Russell Crowe

Herci Cate Blanchettová a Russell Crowe na tiskové konferenci k filmu Robin Hood.

"Zase ale nemůžete popřít, že jen v málokterém hollywoodském filmu uslyšíte tolik francouzštiny," snažil se z tenkého ledu diplomacie vybruslit Crowe a rychle přehodil otázku na přítomného scenáristu Briana Helgelanda.

Film, který se slavnostního uvedení včetně "kobercové show" pro fanoušky dočká ve středu večer, vstupuje do českých kin 13. května, tedy ve stejný den jako ve světě. A přestože na recenze do té doby platí embargo, první reakce už kolují po internetu a pohybují se ve škále od totálního zatracení po nadšené ovace.
Nejčtenější

Zemřel režisér Miloš Forman, tvůrce oscarového Amadea

Miloš Forman na snímku z roku 2004 při přebírání jedné z mnoha cen, kterých se...

Filmový režisér Miloš Forman, držitel dvou Oscarů za nejlepší režii a také otec dvou párů klukovských dvojčat, zemřel v...

VIDEO: Nahé ženy jsou u nás naposledy. Organizátoři lákají i na orgasmy

Na výstavě Voayer ukazují dívky vše, co se ukázat dá

Voayer: Poslední výstava skutečných nahých žen. Nekompromisní název láká diváky na kontroverzní výstavu, která k nám...Doutník, sklenku a třikrát ho...o, vyzval DeVito k vzpomínce na Formana

Danny DeVito a Jack Nicholson ve slavném Formanově snímku Přelet nad kukaččím...

Edward Norton, Danny DeVito, Jim Carrey i Antonio Banderas. Největší osobnosti Hollywoodu vyjádřily smutek nad odchodem...

Formana už pochovali. Všichni jsme jeho děti, míní režisér Jiří Strach

Miloš Forman

Poslední rozloučení s režisérem Milošem Formanem se konalo v neděli na místním hřbitově v americkém městě Warren, kde...

GLOSA: Ani na masáž nebyl čas. Ivanka Trumpová baví naivitou

Ivanka Trumpová v Bílém domě (3. února 2017)

Ivanka Trumpová přepisuje pravidla úspěchu. Respektive si to myslí. Loni vydala knihu, ve které ženám radí, jak si...

Další z rubriky

RECENZE: Jeroným Pražský s Vetchým je dojemný omyl novodobých buditelů

Ondřej Vetchý jako Jeroným ve filmu Poslední útěk Jeronýma Pražského

Český film si přidal vlastní kategorii. Dělí se na dobrý, špatný a dojemný. Do té třetí nejnověji spadá Poslední útěk...

Miloš Forman otiskl ruce pro chodník slávy. Jedenáct let se neděje nic

Hvězdné ruce. Miloš Forman spolu s některými kolegy zvěčnil své dlaně před lety...

Oliver Malina Morgenstern před jedenácti lety pořídil otisky rukou Miloše Formana pro českou obdobu hollywoodského...

Formana už pochovali. Všichni jsme jeho děti, míní režisér Jiří Strach

Miloš Forman

Poslední rozloučení s režisérem Milošem Formanem se konalo v neděli na místním hřbitově v americkém městě Warren, kde...

Najdete na iDNES.cz