Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proč Tropická bouře pobuřuje i baví

  10:14aktualizováno  10:14
Tropická bouře je na hollywoodské poměry velmi „nekorektní“ - na časté žerty ohledně retardovaných si stěžovala řada zámořských sdružení mentálně postižených.

Z filmu Tropická bouře | foto: Bontonfilm

Je také velmi vulgární - slovník Toma Cruise v roličce plešatého, vousatého, obrýleného a obhroublého producenta vyděsil spoustu rodičů. Ale zároveň, jak uznávají tamní kritikové i fanoušci, je velmi zábavná, protože staví na originálním nápadu.

"Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před válečným filmem a brblali, že to je k nepřežití. Začal jsem si představovat, jak by jim asi bylo ve skutečné válce - a tak vznikla Tropická bouře," říká spoluscenárista, herec a režisér nevšední komedie Ben Stiller.

Představuje v ní úspěšného akčního hrdinu marně toužícího po uměleckém uznání v podobě Oscara - jednu z hollywoodských hvězd, které se sešly na natáčení největšího a nejdražšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají ve Vietnamu.

Trailer k filmu Tropická bouře

Tropická bouře je na hollywoodské poměry velmi „nekorektní“ - na časté žerty ohledně retardovaných si stěžovala řada zámořských sdružení mentálně postižených.

Jeho opak, cenami již ověnčeného herce hledajícího stále nové výzvy, ztvárnil Robert Downey jr., a lidového komika snícího o seriózní šanci vytvořil Jack Black. Všichni tři si slibují posun v kariéře právě od velkofilmu, jehož natáčení jim však dělá potíže.

Proto vojenský poradce alias Nick Nolte vyzve zoufalého režiséra v podání Steva Coogana, aby herce ve skutečném pralese vycvičil v opravdové chlapy.

Tréninková výprava však v džungli narazí na domorodou bojůvku, která proti domnělé americké invazi vytáhne ostré střely - zatímco nic netušící herci si myslí, že to patří ke hře čili k režisérově plánu na jejich "zocelení".

Herci si vychutnali každou absurditu scénáře, který vznikal pět let - od operace, jež z plavého Australana stvoří černocha, po adopci domorodého hošíka, zakukleného dětského zabijáka.

Zábavě neodolali ani jejich kolegové vesměs zvučných jmen, kteří se ve filmu třeba jen mihli v sebezlehčujících epizodkách. Někteří - Jon Voight, Jennifer Love Hewittová, Jason Bateman či Alicia Silverstone - si v Tropické bouři zahráli sami sebe.
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

VIDEO: Do říše kouzel druhých Fantastických zvířat míří mladý Brumbál

Eddie Redmayne ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít

Pod názvem Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny přijde 15. listopadu do našich kin pokračování příběhu, který se...

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

VIDEO: Konec se blíží, hlásí upoutávka komiksu Avengers: Infinity War

Promo plakát k filmu Avengers: Infinity War

Má jediný cíl, vyhubit polovinu vesmíru, a dokáže to lusknutím prstů. Tak se Thanos, ústřední zlosyn komiksu Avengers:...

Najdete na iDNES.cz