Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Příznivci skupiny Slade jsou klamáni

  17:06aktualizováno  17:06
Jihlava - Na jediný koncert rockové legendy Slade láká již několik týdnů agentura ParolaArt fanoušky skupiny do Jihlavy. Přes hesla na billboardech však není jihlavské vystoupení jediná možnost slyšet živě podané písničky britských veteránů v zemi. V sobotu 9. června totiž Slade zahráli na na srazu majitelů motocyklů značky Harley Davidson v pražském kempu Džbán.

Pražská akce byla přístupná veřejnosti a lístky byly volně v prodeji. Cena vstupenky, která se v Jihlavě šplhá k šesti stům korun, však byla v Praze poloviční.

"Když jsme podepisovali smlouvu s agenturou Pragokoncert, která nám koncert zprostředkovala, měli jsme požadavek, že to má být jediný koncert v republice. Nevíme jak došlo k tomu, že se najednou objevili v Praze," vysvětlila ředitelka pořádající společnosti Eva Krpálková. "My jsme to ovšem koupili jako jediný koncert. Jsme tím zklamáni," říká.

Znatelný rozdíl v ceně obou vystoupení vidí Krpálková v možné jiné ceně vystoupení. "My jsme zaplatili dost velkou cenu právě proto, že to měl být jediný koncert," dodává. Vůči zprostředkovateli, agentuře Pragokoncert už podniká společnost Parola jisté kroky. "Dohadujeme se o tom, že bychom po nich chtěli nějakou slevu nebo jinou satisfakci," upřesňuje Krpálková.

Žádný problém ani porušení smlouvy nevidí ředitel agentury Pragokoncert Jiří Daron:"Koncert v Jihlavě je skutečně jediný řádný samostatný koncert. My nemůžeme garantovat, zda skupina nevystoupí jako host v rámci nějakého doprovodného festivalu jako je tomu v Praze na Džbánu, kdy se nejedná o samostatný koncert skupiny. Ten je skutečně a jenom pouze v Jihlavě, kdy kapela vystoupí pouze s předkapelou." Případné úlevy pro jihlavskou ParolaArt odmítl Daron více komentovat s tím, že se jedná pouze o smluvní vztah dvou stran a nehodlá se k němu tedy vyjadřovat.

Jako problém v pojmenování vystoupení vidí kauzu pořadatelé pražské akce na Džbáně. "My nedeklarujeme, že je to koncertní vystoupení. Skupina Slade se vedle jiných skupin objeví na našem srazu jako host," říká tajemník Harley Owners Group Pavel Kuba. Na oficiálních stránkách klubu je ovšem akce propagována především prostřednictvím vystoupení skupiny Slade. Pro Harley Owners Group zprostředkovala vystoupení legendární skupiny, stejně jako celý třídenní sraz, agentura Panda. Ta jednala přímo s agentem kapely.

Pracovník agentury Aleš Nejedlo vidí celou věc jako nedorozumění. "My už jsme si to s pořadatelem jihlavského koncertu vysvětlili. Jde o to, že oni prezentují akci jako jediný koncert skupiny, kdežto u nás to není koncert jako takový. My je máme jako speciálního hosta srazu. Naše akce není koncert skupiny Slade, ale sraz majitelů motocyklů Harley-Davidson. A na ten sraz jako host přijíždí skupina Slade," snaží se vysvětlit.

A tak i když každá strana nazývá vystoupení kapely Slade jinak, zůstává faktem že britští veteráni budou k vidění se svým hudebním programem hned na dvou místech v republice.

Autoři:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Zemřela herečka Gabriela Vránová, dabovala i Catherine Deneuve

Gabriela Vránová

Po delší nemoci zemřela v sobotu ráno herečka Gabriela Vránová. Dlouholeté člence Divadla na Vinohradech bylo 78 let....

Ringo Starr a poslední člen Bee Gees Barry Gibb získají titul sir

Ringo Starr bude na Grammy vystupovat, cenu za celoživotní dílo pro Beatles si...

Z bývalého člena skupiny The Beatles Ringo Starra, hudebníka Barryho Gibba z kapely Bee Gees či bývalého britského...

V 93 letech zemřela Luba Skořepová, herečka zkoumající záhady přírody

Luba Skořepová

Ve věku 93 let zemřela herečka Luba Skořepová. Hrála v Národním divadle, desítky postav vytvořila i v televizních...

Najdete na iDNES.cz