Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Příznivci skupiny Slade jsou klamáni

  17:06aktualizováno  17:06
Jihlava - Na jediný koncert rockové legendy Slade láká již několik týdnů agentura ParolaArt fanoušky skupiny do Jihlavy. Přes hesla na billboardech však není jihlavské vystoupení jediná možnost slyšet živě podané písničky britských veteránů v zemi. V sobotu 9. června totiž Slade zahráli na na srazu majitelů motocyklů značky Harley Davidson v pražském kempu Džbán.

Pražská akce byla přístupná veřejnosti a lístky byly volně v prodeji. Cena vstupenky, která se v Jihlavě šplhá k šesti stům korun, však byla v Praze poloviční.

"Když jsme podepisovali smlouvu s agenturou Pragokoncert, která nám koncert zprostředkovala, měli jsme požadavek, že to má být jediný koncert v republice. Nevíme jak došlo k tomu, že se najednou objevili v Praze," vysvětlila ředitelka pořádající společnosti Eva Krpálková. "My jsme to ovšem koupili jako jediný koncert. Jsme tím zklamáni," říká.

Znatelný rozdíl v ceně obou vystoupení vidí Krpálková v možné jiné ceně vystoupení. "My jsme zaplatili dost velkou cenu právě proto, že to měl být jediný koncert," dodává. Vůči zprostředkovateli, agentuře Pragokoncert už podniká společnost Parola jisté kroky. "Dohadujeme se o tom, že bychom po nich chtěli nějakou slevu nebo jinou satisfakci," upřesňuje Krpálková.

Žádný problém ani porušení smlouvy nevidí ředitel agentury Pragokoncert Jiří Daron:"Koncert v Jihlavě je skutečně jediný řádný samostatný koncert. My nemůžeme garantovat, zda skupina nevystoupí jako host v rámci nějakého doprovodného festivalu jako je tomu v Praze na Džbánu, kdy se nejedná o samostatný koncert skupiny. Ten je skutečně a jenom pouze v Jihlavě, kdy kapela vystoupí pouze s předkapelou." Případné úlevy pro jihlavskou ParolaArt odmítl Daron více komentovat s tím, že se jedná pouze o smluvní vztah dvou stran a nehodlá se k němu tedy vyjadřovat.

Jako problém v pojmenování vystoupení vidí kauzu pořadatelé pražské akce na Džbáně. "My nedeklarujeme, že je to koncertní vystoupení. Skupina Slade se vedle jiných skupin objeví na našem srazu jako host," říká tajemník Harley Owners Group Pavel Kuba. Na oficiálních stránkách klubu je ovšem akce propagována především prostřednictvím vystoupení skupiny Slade. Pro Harley Owners Group zprostředkovala vystoupení legendární skupiny, stejně jako celý třídenní sraz, agentura Panda. Ta jednala přímo s agentem kapely.

Pracovník agentury Aleš Nejedlo vidí celou věc jako nedorozumění. "My už jsme si to s pořadatelem jihlavského koncertu vysvětlili. Jde o to, že oni prezentují akci jako jediný koncert skupiny, kdežto u nás to není koncert jako takový. My je máme jako speciálního hosta srazu. Naše akce není koncert skupiny Slade, ale sraz majitelů motocyklů Harley-Davidson. A na ten sraz jako host přijíždí skupina Slade," snaží se vysvětlit.

A tak i když každá strana nazývá vystoupení kapely Slade jinak, zůstává faktem že britští veteráni budou k vidění se svým hudebním programem hned na dvou místech v republice.

Autoři:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Zemřel kreslíř Vladimír Renčín, autor postaviček Dlabáčka či Rambouska

Klasik českého kresleného humoru Vladimír Renčín

Po dlouhé nemoci zemřel jeden z nejznámějších klasiků českého kresleného humoru Vladimír Renčín. Ilustrátorovi a...

Psaní je jak řízení auta, říká Dana Emingerová při křtu nové knihy

Dana Emingerová křtí svou knihu Doba obalová

Nové knížce Doba obalová spisovatelky Dany Emingerové patřil páteční večer v Divadle Sklep na Dobešce. A také hostům,...

TRAILERY ROKU: Nejvíc lákalo strašení a filmy dětem nepřístupné

Trailer To

Trailery leckdy předznamenávají úspěch avizovaného filmu. V krátkém přehledu jsme vybrali upoutávky, které v uplynulém...

Najdete na iDNES.cz