Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prima se mění. Vsadí na Čejkovou se Zunou?

  9:31aktualizováno  9:31
Počínaje dnešním ránem začala televize Prima měnit svou grafickou tvář. Ale kdy se dostaví také nový obsah? Podle vedení v únoru.

Prima dnes ráno spustila nové logo, v němž se tradiční oranžová posouvá blíže k červené, přichystala nové předěly, upoutávky a vůbec celou grafiku. Dokonce každý žánr bude ohlašovat jiná barva.

popisek Prima mění grafiku, láká mladé diváky
co vše se mění v grafické podobě

Obsahové novinky přijdou v únoru. "Záměrně jsme začali změnou formy, která diváky postupně připraví i na změny programové," vysvětlil výkonný ředitel Primy Petr Chajda.

Ovšem na rozdíl od již zveřejněné vizuální podoby, která vzešla z francouzského studia Dream On, zůstává start programových premiér Primy tajemstvím.

"Budeme je nasazovat po dávkách, pozvolna, abychom diváky novinkami nezahltili; ty první prozradíme za týden," slíbil jen obecně Chajda.

Leccos se však dá odvodit z náznaků a z kuloárů. Nejprve se má upravovat denní, v návaznosti na něj večerní program – je tedy očividné, že Prima začne novou podobou večerních zpráv. Čeká je kromě jiného časový posun.

Protože vedení Primy prohlašuje, že chce cílovou skupinu diváků omlazovat, neboť v posledních dvou letech výrazně zestárla, a profil stanice modernizovat, i zprávy se musí přizpůsobit životnímu rytmu spíše mladších ročníků. To znamená, že zřejmě začnou později než v dosavadních pět minut před sedmou, možná v půl osmé – přímo proti Nově.

Tomu nahrává i fakt, že se má na Primě ke své původní profesi moderátora zpráv vrátit Pavel Zuna, jenž sem přišel právě z konkurenční Novy. Vedení stanice to sice odmítá potvrdit, nicméně uvnitř Primy už se o tom mluví jako o hotové věci. Také možnost návratu Mirky Čejkové po Zunově boku má podle kuloárů docela reálné pozadí.

Zbývá poslední záhada: kdy přesně nové zprávy Primy se Zunou odstartují. Ale i to lze spočítat. Nova totiž zahájí ostrý nástup do nové sezony v neděli 3. února, kdy nasazuje svou klíčovou premiéru, hudební soutěž X Factor. Jeví se tedy jako "mezitelevizní" žert, že by Zuna coby někdejší hvězda Novy uvedl nové zprávy Primy přesně den poté, tedy v pondělí 4. února, kdy Nova slaví výročí svého vysílání.

Další novinky včetně seriálů „naskočí“ na Primě později, během jara; připraveny jsou i premiérové řady Zoufalých manželek či Chirurgů. Prima nijak netají, že se chce na trhu víc prosadit. Ostatně výrok, že ze současné "trojky" by se chtěla stát "dvojkou" a možná i "jedničkou" v Česku, pronáší v nových upoutávkách právě Pavel Zuna.

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Další z rubriky

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

PORTRÉT: Zdeněk Mahler dokázal zabalit historii do zábavy

Zdeněk Mahler

Kdokoli se s ním pustil do polemiky, musel často počítat s porážkou, ale vždycky se zábavou. Zdeněk Mahler, který...

VIDEO: Konec se blíží, hlásí upoutávka komiksu Avengers: Infinity War

Promo plakát k filmu Avengers: Infinity War

Má jediný cíl, vyhubit polovinu vesmíru, a dokáže to lusknutím prstů. Tak se Thanos, ústřední zlosyn komiksu Avengers:...

Najdete na iDNES.cz