Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prima se mění. Vsadí na Čejkovou se Zunou?

  9:31aktualizováno  9:31
Počínaje dnešním ránem začala televize Prima měnit svou grafickou tvář. Ale kdy se dostaví také nový obsah? Podle vedení v únoru.

Prima dnes ráno spustila nové logo, v němž se tradiční oranžová posouvá blíže k červené, přichystala nové předěly, upoutávky a vůbec celou grafiku. Dokonce každý žánr bude ohlašovat jiná barva.

popisek Prima mění grafiku, láká mladé diváky
co vše se mění v grafické podobě

Obsahové novinky přijdou v únoru. "Záměrně jsme začali změnou formy, která diváky postupně připraví i na změny programové," vysvětlil výkonný ředitel Primy Petr Chajda.

Ovšem na rozdíl od již zveřejněné vizuální podoby, která vzešla z francouzského studia Dream On, zůstává start programových premiér Primy tajemstvím.

"Budeme je nasazovat po dávkách, pozvolna, abychom diváky novinkami nezahltili; ty první prozradíme za týden," slíbil jen obecně Chajda.

Leccos se však dá odvodit z náznaků a z kuloárů. Nejprve se má upravovat denní, v návaznosti na něj večerní program – je tedy očividné, že Prima začne novou podobou večerních zpráv. Čeká je kromě jiného časový posun.

Protože vedení Primy prohlašuje, že chce cílovou skupinu diváků omlazovat, neboť v posledních dvou letech výrazně zestárla, a profil stanice modernizovat, i zprávy se musí přizpůsobit životnímu rytmu spíše mladších ročníků. To znamená, že zřejmě začnou později než v dosavadních pět minut před sedmou, možná v půl osmé – přímo proti Nově.

Tomu nahrává i fakt, že se má na Primě ke své původní profesi moderátora zpráv vrátit Pavel Zuna, jenž sem přišel právě z konkurenční Novy. Vedení stanice to sice odmítá potvrdit, nicméně uvnitř Primy už se o tom mluví jako o hotové věci. Také možnost návratu Mirky Čejkové po Zunově boku má podle kuloárů docela reálné pozadí.

Zbývá poslední záhada: kdy přesně nové zprávy Primy se Zunou odstartují. Ale i to lze spočítat. Nova totiž zahájí ostrý nástup do nové sezony v neděli 3. února, kdy nasazuje svou klíčovou premiéru, hudební soutěž X Factor. Jeví se tedy jako "mezitelevizní" žert, že by Zuna coby někdejší hvězda Novy uvedl nové zprávy Primy přesně den poté, tedy v pondělí 4. února, kdy Nova slaví výročí svého vysílání.

Další novinky včetně seriálů „naskočí“ na Primě později, během jara; připraveny jsou i premiérové řady Zoufalých manželek či Chirurgů. Prima nijak netají, že se chce na trhu víc prosadit. Ostatně výrok, že ze současné "trojky" by se chtěla stát "dvojkou" a možná i "jedničkou" v Česku, pronáší v nových upoutávkách právě Pavel Zuna.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Další z rubriky

VIDEO: Nejste stará, zlá ani ošklivá. Pohádka Malá čarodějnice jde do kin

Trailer k filmu Malá čarodějnice

Ambiciozní mladá čarodějka z lesů, kterou před lety stvořil německý spisovatel Otfried Preußler, se vydává na filmová...

RECENZE: Film Můj neznámý vojín pohřbívá jeho hrdinu podruhé

Z filmu Můj neznámý vojín

Její prastrýc k nám přijel v srpnu 1968 na tanku. Po návratu na Ukrajinu dlouho mlčel, načež spáchal sebevraždu a...

Objímá mě plyšák Pú, vylíčil Ewan McGregor v roli Kryštůfka Robina

Ewan McGregor s medvídkem Pú ve filmu Kryštůfek Robin

Ewan McGregor hraje ve filmu Kryštůfek Robin titulního hrdinu už v dospělosti, kdy znovu potká své kamarády z knih A....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz