Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česko-slovinský film Příliš mladá noc bude soutěžit v Los Angeles

  17:25aktualizováno  17:25
Film Příliš mladá noc slovinského režiséra a absolventa pražské FAMU Olma Omerzua bude mít americkou premiéru v soutěži festivalu v Los Angeles, kde bude uveden 17. a 18. července.

Martin Pechlát, Jiří Černý ve filmu Příliš mladá noc | foto: © Cinemart

"Součástí festivalu je i pobyt a program pro režiséry na ranči Skywalker George Lucase, kterého se zúčastní i režisér tohoto českého snímku. Film získal aktuálně Cenu pro nejlepší film na Neisse Film Festivalu v Německu. Uveden bude v programu MFF v Karlových Varech, odkud režisér Olmo Omerzu odlétá do ruského Vologda na premiéru v soutěži festivalu Voices Vologda," oznámila to Klára Mixová ze společnosti 4press.

Intimní aktuální příběh o dvou dvanáctiletých chlapcích, kteří se na Silvestra náhodně ocitnou na zvláštní oslavě v bytě mladé dívky a prožijí zde své první setkání s láskou a sexualitou, měl distribuční premiéru 29.března. Předtím byl uveden v soutěžní sekci Febiofestu Nová Evropa.

Z filmu Příliš mladá noc

Z filmu Příliš mladá noc

Na Slovensku měl premiéru v dubnu v rámci Febiofestu, do slovenské distribuce ho zakoupila Asociace slovenských filmových klubů. Podle Mixové bude uveden také v Německu, Rakousku, Švýcarsku a ve Slovinsku.

Podle kritiky snímek vyniká unikátní atmosférou bezčasí a odkrývá prázdnotu současných partnerských vztahů. Pozornost v něm kromě herců Martina Pechláta, Jiřího Černého a Natálie Řehořové poutají i představitelé dětských rolí Vojtěch Machuta a Jan Vaši.

Fotogalerie

Film, ve kterém prožijí dětští hrdinové jeden večer ve světě dospělých v situacích, před kterými by měly děti být za normálních okolností chráněny, vznikl v producentské dílně společnosti Endorfilm. Koproducentem je vedle FAMU a slovinské společnosti Arsmedia také Česká televize.

"Filmu se v zahraničí výborně daří," uvedl producent Jiří Konečný. Dostává dobré recenze a má potvrzenou účast na mnoha festivalech. Osobní prezentace v prestižní soutěži v Los Angeles nám pomůže snímek dále propagovat přímo v srdci filmového průmyslu," dodal.

Snímek Příliš mladá noc podpořil Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie a Slovinské filmové centrum, distributorem je CinemArt.

Autoři: ,Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Další z rubriky

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

VIDEO: Soňa Norisová bude detektiv amatér v krimi podle Marie Poledňákové

Ten, kdo tě miloval

Rodinný komediálně laděný příběh s kriminální zápletkou a předvánoční atmosférou lázeňského města. To je stručná...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Najdete na iDNES.cz