Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česko-slovinský film Příliš mladá noc bude soutěžit v Los Angeles

  17:25aktualizováno  17:25
Film Příliš mladá noc slovinského režiséra a absolventa pražské FAMU Olma Omerzua bude mít americkou premiéru v soutěži festivalu v Los Angeles, kde bude uveden 17. a 18. července.

Martin Pechlát, Jiří Černý ve filmu Příliš mladá noc | foto: © Cinemart

"Součástí festivalu je i pobyt a program pro režiséry na ranči Skywalker George Lucase, kterého se zúčastní i režisér tohoto českého snímku. Film získal aktuálně Cenu pro nejlepší film na Neisse Film Festivalu v Německu. Uveden bude v programu MFF v Karlových Varech, odkud režisér Olmo Omerzu odlétá do ruského Vologda na premiéru v soutěži festivalu Voices Vologda," oznámila to Klára Mixová ze společnosti 4press.

Intimní aktuální příběh o dvou dvanáctiletých chlapcích, kteří se na Silvestra náhodně ocitnou na zvláštní oslavě v bytě mladé dívky a prožijí zde své první setkání s láskou a sexualitou, měl distribuční premiéru 29.března. Předtím byl uveden v soutěžní sekci Febiofestu Nová Evropa.

Z filmu Příliš mladá noc

Z filmu Příliš mladá noc

Na Slovensku měl premiéru v dubnu v rámci Febiofestu, do slovenské distribuce ho zakoupila Asociace slovenských filmových klubů. Podle Mixové bude uveden také v Německu, Rakousku, Švýcarsku a ve Slovinsku.

Podle kritiky snímek vyniká unikátní atmosférou bezčasí a odkrývá prázdnotu současných partnerských vztahů. Pozornost v něm kromě herců Martina Pechláta, Jiřího Černého a Natálie Řehořové poutají i představitelé dětských rolí Vojtěch Machuta a Jan Vaši.

Fotogalerie

Film, ve kterém prožijí dětští hrdinové jeden večer ve světě dospělých v situacích, před kterými by měly děti být za normálních okolností chráněny, vznikl v producentské dílně společnosti Endorfilm. Koproducentem je vedle FAMU a slovinské společnosti Arsmedia také Česká televize.

"Filmu se v zahraničí výborně daří," uvedl producent Jiří Konečný. Dostává dobré recenze a má potvrzenou účast na mnoha festivalech. Osobní prezentace v prestižní soutěži v Los Angeles nám pomůže snímek dále propagovat přímo v srdci filmového průmyslu," dodal.

Snímek Příliš mladá noc podpořil Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie a Slovinské filmové centrum, distributorem je CinemArt.

Autoři: ,Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Mrtví kaskadéři, zlí indiáni. Antimayovka Rio Grande žije

John Wayne ve filmu Rio Grande

Někomu vadí četné, třebaže prý autentické zpěvy kavaleristů, někomu zase pojetí ve stylu antimayovek. Pravda je, že ze...

RECENZE: Prská, bublá, duní, vrže. Béčkový veležralok závidí Čelistem

Záběr z filmu Meg: Monstrum z hlubin

Do filmu Meg: Monstrum z hlubin nacpalo studio 150 milionů dolarů, přesto výsledek může jen závidět Čelistem, kde obrys...

Alois Švehlík nahradil Třísku. Teď balancuje s Mádlem Na střeše

Herci Alois Švehlík a Dui Ahn Tran spolu s režisérem Jiřím Mádlem během...

Režírující herec Jiří Mádl točí podle vlastního scénáře svůj druhý film Na střeše, a to doslova ve výškách nad Prahou....

Najdete na iDNES.cz