Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přijel cirkus Kylie. Hýřivě barevný i chladný

  1:32aktualizováno  1:32
Na show, jakou předvedla na pražském koncertu Kylie Minogue, se dá nahlížet ze dvou stran. Buď jako na absolutně profesionální diskotékovou show, nebo jako na sterilní cirkus bez špetky emocí.

Kylie Minogue - KylieXtour2008, O2 Arena Praha (12. května 2008) | foto: Jan ZátorskýMF DNES

Několik bezchybných hudebních i pěveckých vrcholů v kombinaci s do detailu vyšperkovanou, ovšem chladnou show nabídl pondělní koncert Kylie Minogue v po střechu napěchované pražské O2 Areně.

Kdo očekával hýřivé barvy, zvukově vymazlený taneční pop a módní přehlídku okořeněnou dotaženou choreografií, mohl odejít spokojený. Ti, kteří si rádi užívají spontánnosti hudebníků a zpěváků, si už v prvních minutách mohli říkat: "Co já tu vlastně dělám?!"

Precizní hýřivé disko
Téměř čtyřicetiletá popová princezna se s produkčním týmem nemá za co stydět. Zpívá jí to výborně, víc než dobře se na ni dívá a umí navázat kontakt s publikem.

Kylie MinogueDůkazem budiž masivní divácká odezva při klasických hláškách "Ahoj, Praho!" nebo "Bavíte se?". Kotel pod pódiem zdvihal ruce a řičel víc než statečně.

Scéna s ohromným projekčním plátnem nabízela dech beroucí podívanou, na vteřinu zesynchronizovanou s tím, co se zrovna odehrávalo na scéně.

Ať už to byly sekvence z videoklipu k aktuálnímu hitu In My Arms, retrografika u minimalistické Nu-Di-Ty či obrazce tepající do rytmu slavné Can´t Get You Out Of My Head - vše bylo tam, kde být mělo, a diskotékově naladěné publikum mohlo grafikům nadšeně aplaudovat.

Kylie MinogueKylie, která se několikrát převlékla do (vždy) slušivých kostýmků, nejen že - na rozdíl od své kolegyně Madonny - prakticky bezchybně zpívala, ale zároveň plnila roli "dekorační". Opravdu jí to v každé vteřině vystoupení mimořádně slušelo.

Potlesk si zaslouží i absolutně sehraní tanečníci, kteří - ať už stylizovaní do plesových návštěvníků nebo vojáků a mažoretek - vždy přesně věděli, kde a proč mají být a co mají dělat.

Prostě velkolepé, precizní hýřivé disko plné barev a akce. Tedy přesně to, co organizátoři koncertu slibovali. V tomhle ohledu snese show srovnání s předloňskou návštěvou Madonny během Confessions Tour.

Pohled druhý: nuda, nuda, sterilita
Právem zdrceni ovšem odcházeli návštěvníci, kteří od koncertů čekají alespoň špetku spontánnosti a kouzla okamžiku.

Kylie MinogueKdo ví, proč byla po stranách scény umístěna kapela. V úvodní Speakerphone se jelo z devadesáti procent na playback, u dalších - zejména tanečněji laděných skladeb - tomu nebylo jinak.

Pravda, byly tu minimálně čtyři okamžiky, které lze označit za vrcholy - výtečně vygradovaná hitovka Slow, skladba Kids, kde part Robbieho Williamse s přehledem převzaly dvě vokalistky, báječný singl 2 Hearts (který čertvíproč česká rádia moc nehrála) nebo pomalá verze I Believe In You.

Zbytek večera se ovšem nesl v duchu kolotočářské estrády bez špetky emocí. To, co se odehrávalo na pódiu, "vonělo" sterilitou stejně jako ledově chladné nerezové instrumenty na operačním sále.

Kdo viděl koncert Kylie a zároveň zažil Madonnino Confessions Tour, musí uznat, že byť Madge nezpívá živě nejlépe, umí na rozdíl od australské kolegyně navodit atmosféru tak působivou, že by se dala krájet.

KylieXtour2008 je zábavný večer. Ovšem musí se trefit do nálady. A hudební cirkus, i když na luxusní úrovni, nemusí být vždy to pravé...

KYLIE MINOGUE
KylieXtour2008, O2 Arena Praha, 12. května 2008. Pořádala agentura 10:15 Management.
Hodnocení iDNES.cz: 50 %
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Další z rubriky

VIDEO: Michal Kindl představuje singl i album Barvy. Barevným klipem

Zpěvák Michal Kindl

Nové jméno na scéně představuje Michal Kindl, skladatel, klavírista a zpěvák, který si na poměry branže v pozdním věku...

AUDIO: Poslechněte si druhou desku kapely Ille ještě před vydáním

Olga Königová z kapely Ille

Pražská čtveřice Ille okolo zpěvačky Olgy Königové přichází s očekávaným druhým albem nazvaným Pohádky. Album vychází...

VIDEO: Jak to Marpovi zpívá naživo? Podívejte se na koncert v Óčku

Marpo Online

Ota Petřina, neboli Marpo, odehrál se svým Troublegangem komorní koncert pro malou skupinu fanoušků v rámci série Óčko...

Najdete na iDNES.cz