Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu
CENY APH
00:40
Anticenu Vopruz roku získal videoklip Petra Štěpánka a jeho skupiny Unisono Nebezpečný svět.
00:38
Šéf Akademie populární hudby Michal Horáček uvedl, že notářka ověřila průběh hlasování celého večera, včetně kontroverzní kategorie skupina roku, kde se hlasování muselo opakovat, a potvrdila ho jako platné.
00:36
Nejlepším videoklipem roku se stal klip k písničce Předpokládám Dana Bárty, který vytvořil Jan Krejčíř.
00:25
Skupina Silence Stream of Godless Energy získala žánrovou cenu v kategorii hard & heavy.
00:15
Producent Cen Akademie populární hudby Filip Sirotek přislíbil podrobné technické vysvětlení k chybě hlasovacího zařízení, která se stala během ceremoniálu předávání cen Akademie populární hudby, na nedělní odpoledne. Podotkl však, že šlo pouze o okamžitou softwarovou chybu, která na objektivitu dalšího hlasování nemohla mít vliv. (Video)
00:13
Žánrovou cenu v kategorii taneční scéna, rap a hip-hop získala skupina Ohm Square.
00:02
Žánrovou cenu v kategorii etnické a alternativní hudby získala skupina Rale.
23:51
Jazzman Roman Pokorný získal žánrovou cenu v kategorii jazz a blues za svou desku Blue Point. "Žádný zlom v kariéře nečekám," řekl v ČT2 krátce po převzetí ceny.
23:41
"Potěšila mě cena pro Lenku Dusilovou, určitě pro ni bude velkým povzbuzením. Myslím, že by se měl brát ohled i na tato hlediska, nejenom na to, zda zpěvák zazpívá vysoké c. Oproti prvním ročníkům, kdy po ocenění Vladimíra Mišíka zpívali Boney M, se hodně zlepšila dramaturgie večerů. Technickou chybu by měli pořadatelé velice dobře vysvětlit, jinak by soutěž mohla ztratit na důvěryhodnosti," prohlásil zpěvák Ivan Hlas.
23:40
Žánrovou cenu v kategorii folk a country získal Karel Plíhal. "Někam si ji postavím a občas na ni spočinu pohledem," odpověděl na otázku Pavla Anděla, co udělá se soškou anděla.
23:38
Hosté slavnostního předávání cen Akademie populární hudby za rok 2000 pomalu začínají opouštět prostory Veletržního paláce, kde probíhá party po večerním ceremoniálu.
23:19
Stejně jako loni mě mile překvapila scéna bratří Cabanů, zklamala mě nervózní atmosféra v sále, diváci byli vytuhlí. Předchozí ročníky byly veselejší. Technická chyba při hlasování ovlivnila moji důvěru ve výsledky, rozhodně by ji měli vysvětlit," řekla textařka Gábina Osvaldová.
23:13
Moderátor večera Pavel Anděl vysvětlil, proč při vyhlašování skupiny roku museli akademici hlasovat dvakrát a výsledky byly zcela odlišné. "Počítač spustil zobrazování výsledků dřív, než jsem ho ukončil, a proto nebyly sečteny všechny hlasy. Opakované hlasování už bylo regulérní, byly sečteny všechny hlasy," řekl v ČT2.
22:51
"Co mě dneska nejvíce fascinovalo, to byl zkrat hlasovacího zařízení v kategorii kapela roku. Já sice nevím, co se posralo, ale když řeknou, že selhal počítačový program, tak je napadnutelné úplně všechno. A zvlášť v tomto případě, kdy byl přímý přenos. Mám pocit, že se ta organizace úplně nezvládla. Z toho mám hrůzu, v tom případě může každý říci, akademie je hezká věc, oni tam mačkají čudlíky, ale co je naládované do počítačů dopředu, to může být něco úplně jiného," řekl Aleš Brichta, nominovaný na zpěváka roku.
22:48
"Nesmíme zapomínat, že před lety viselo nad Gramy jakési prokletí, soutěž mívala spoustu nedostatků a byla rozpačitá, proto buďme rádi za každoroční očividné zlepšení. Velký dík patří bratrům Cabanům," zhodnotila dnešní večer zpěvačka Lucie Bílá.
22:39
"Chyba hlasovacího zařízení se může přihodit i ve sněmovně. Nemyslím si však, že dnes večer šlo o technickou závadu, první hlasování bylo podle mě v pořádku. V opakovaném hlasování se mělo rozhodovat jen mezi dvěma kapelami, které předtím dosáhly nerozhodného výsledku. Přesto projektu odborných hudebních cen věřím." Ministr kultury Pavel Dostál. (Video)
22:38
"Nepříjemně mě dnes večer překvapila atmosféra, která panovala v sále, bariéra mezi diváky a vystupujícími. Myslím, že jim na jevišti bylo těžko. Za technickou chybu by zúčastnění měli od Akademie dostat přinejmenším omluvu," řekl Petr Janda, zpěvák skupiny Olympic.
22:35
Hostesky MF DNES a iDNES rozdávají hostům galavečera zvláštní vydání deníku MF DNES Ceny Akademie 2000, které vyšlo ihned po zakončení ceremoniálu.
22:33
"Bylo to úžasné, jsem nesmírně překvapená, že jsme vyhráli hned dvě ceny, to nikdo z nás nečekal, doslova mi to vzalo dech." Tonya Graves, zpěvačka skupiny Monkey Business. (Video)
22:16
"Bylo to v pohodě a technická chyba v hlasování ceremoniál nenarušila," řekla vítězka v kategorii Zpěvačka roku Lenka Dusilová. (Video)
21:37
Eros Ramazzotti zazpíval na závěr slavnostního večera Akademie populární hudby písně Un angelo non é a Fuoco nel fuoco. (Zpíval na plný playback.) Poté převzal platinovou desku. On-line rozhovor s Erosem Ramazzottim
21:22
"Nejsem žádným odborníkem na hudbu a snad ani nemám hudební sluch, přesto si troufám tvrdit, že jsem rozuměl životu svého kamaráda, který si říkal Mejla. Byl to člověl, který po léta vdechoval hudbě Plastiků tajemnost, který rozhodující měrou ovlivnil jejich zvláštní a zneklidňující styl," řekl Václav Havel.
21:15
Do síně slávy symbolicky uvedl šéf Akademie populární hudby Michal Horáček frontmana skupiny Plastic People Milana "Mejlu" Hlavsu, který nedávno zemřel. Cenu "předal" Hlavsův osobní přítel, prezident Václav Havel. O Mejlovi Hlavsovi čtěte ZDE.
21:10
Prezident republiky Václav Havel dorazil do Veletržního paláce, kde má uvést jednu z osobností do hudební Síně slávy.
21:08
Skladbou roku 2000 se stala píseň Nad stádem koní skupiny Buty. Přebila skladby Klára od Chinaski a Most přes minulost od Lucie Bílé. Podrobnosti o skupině ZDE.
21:06
Chyba, která vznikla při hlasování o nejlepší skupinu roku, byla způsobena vadným počítačovým systémem. (Video)
20:55
V hlasování o skupinu roku zvítězila až napodruhé skupina Monkey Business. V prvním hlasování měly stejně hlasů Lucie a Chinaski, při opakovaní je předčila Monkey Business.
20:48
"Milujeme Prahu, ale můžeme si tady dovolit jenom jeden den. Ale bezpochyby skončíme v nějakém baru pořádně namazaní," řekl při on-line rozhovoru Ross Godfrey ze skupiny Morcheeba. On-line rozhovor najdete ZDE.
20:44
Zpěvačkou roku 2000 byla na slavnostním večeru vyhlášena Lenka Dusilová. Dalšími nominovanými byly Lucie Bílá a Helena Vondráčková.


Najdete na iDNES.cz