Poslechněte si nové album Šárky Vaňkové

  18:30aktualizováno  18:30
Celkem dvanáct skladeb se nachází na albu Věřím náhodám, očekávaném debutu Šárky Vaňkové. Většina pochází z repertoáru cizích skladatelů, ovšem v pořadí druhá zpěvačka prvního ročníku soutěže Česko hledá Superstar je zpívá česky. iDNES exkluzivně nabízí ukázky všech písní.

Odpovědi z on-line rozhovoru najdete ZDE

"Na natáčení bylo méně času, než by bylo ideální. Ještě to není úplně ten styl, jaký si představuji. Přesto jsem s deskou spokojená a stojím si za ní," řekla iDNES Šárka Vaňková.

UKÁZKY Z CD NAJDETE ZDE

Tanečně laděné album nabízí tucet pestrých popových písniček evokujících tvorbu Britney Spears, z nichž mnohé budou bodovat v rádiích či na diskotékách.

Osm skladeb původně vzniklo v zahraničí, ale v tuzemsku je dosud nikdo nenazpíval. Šárka si je sama vybírala měsíc a půl z bohaté databáze BMG.

"Samozřejmě že jsem do toho mluvila, protože nechci zpívat cokoliv. A třeba kvůli rádiím jsme museli dělat kompromisy," podotkla.

Třetinu skladeb dodali čeští skladatelé. "Klubovku" Nechci být jenom tvůj sen napsali bratři Ormové, duet se Standou Dolinkem Sen pak stvořil Pavel Kotzian. Dvě písně na konci alba - diskotékovou Jen já a ty a baladu Chci být s tebou - dodal Daniel Barták.

ŠÁRKA VAŇKOVÁ ON-LINE

Zpěvačka Šárka Vaňková odpoví
na dotazy čtenářů iDNES
v pátek 19. listopadu
od 13 hodin

"Nejprve jsem se spolupracovala s jeho tatínkem. Jednou jsem si před ním posteskla, že mám chuť na kuřecí řízek, a on nás pozval k sobě domů. Tam jsem poznala Dana. Pustili mi nějaké svoje nahrávky a bylo to," líčí Šárka Vaňková.

Hlavními textaři jsou Anna Hermanová (čtyři písně včetně titulní balady Věřím náhodám) a Míra Kuželka (otextoval polovinu desky).

"S paní Hermanovou jsem se zatím nepotkala. Míru, kterému pomáhá i Ríša Řeřicha, znám hodně dlouho. Jsme kamarádi, takže ví, co má napsat, aby se to ke mě hodilo," říká zpěvačka, která na konci října oslavila sedmnácté narozeniny.

Její debut se rodil ve dvou studiích pod dohledem dvou respektovaných producentů Daniela Hádla a Ondřeje Soukupa. "Každý má jiný způsob práce, ale oba jsou v pohodě. Začínala jsem natáčet u Dana, který mi hodně poradil, třeba s frázováním nebo výrazem," vzpomíná Šárka.

Album Věřím náhodám jde do prodeje v pondělí 15. listopadu.

Ukázky z alb dalších finalistů Superstar
SÁMER ISSA - Busted (BMG)
STANDA DOLÍNEK - Standa 001 (Supraphon)
TOMÁŠ SAVKA - Já si tě stejně najdu (EMI Music)
ANETA LANGEROVÁ - Spousta andělů (BMG)

Zpěvačka Šárka Vaňková
Nejčtenější

Bart Simpson mi způsobil celoživotní problém, řekl Martin Dejdar Za scénou

Herec a dabér Martin Dejdar v kulturním magazínu Za scénou.

„Věděli jsme, že originál mluví žena, tak jsme se snažili nalézt něco jiného. Jediné, co jsem však opravdu hledal, byl...

PRVNÍ DOJMY: Výzva, noblesa, užít si to. Zakázaná slova StarDance

Jiří Dvořák patří ve StarDance k favoritům

Boj o vítěze tanečního parketu zahájil v ČT devátou sezonu. Tradičně, protože přenosem StarDance opět provázejí Tereza...POSLEDNÍ DOJMY: Porušil Labyrint III desatero pravidel detektivky?

Záběr z třetí řady seriálu Labyrint

Záhada trvající sedm večerů je konečně vyřešena, poslední část televizního Labyrintu III odhalila pachatele. S...

Na dně Štrbského plesa našli po padesáti letech tomahavk Gojka Mitiće

Slovenští potápěči s nečekaným úlovkem staré filmové rekvizity

Velký had, poslední z kmene Mohykánů, stále neřekl poslední slovo. Slovenští potápěči totiž vylovili tomahavk, který do...

Další státní cena v ohrožení, odmítla ji rodina Evalda Schorma

Příběh falešného faráře (Vlastimil Brodský),  který pomáhá všem vesničanům, ale...

Letošní předávání cen v kultuře, jimiž stát oceňuje výrazné osobnosti, má další trhlinu. Poté, co odmítl převzít cenu...

Další z rubriky

RECENZE: Twenty One Pilots vedou zdařilý boj se zlotřilými biskupy

Kapela Twenty One Pilots

Americké duo Twenty One Pilots přivodí posluchačům pěknou depku. Jejich novinka Trench je koncepčním albem...

VIDEO: Málem králem složili ódu na vlastní lenost Kdyby se mi chtělo

Martin Chobot

Kapela Málem králem vydala poslední skladbu před dvěma lety. Šlo o videoklip Fronta na zázraky a do světa šla před...

Anna K. vyrazí do divadel na svoje první vánoční turné

Anna K.

Přestože má zpěvačka Anna K. za sebou výpravná turné ve velkých sálech i vystoupení na největších festivalech, vánočním...Najdete na iDNES.cz