Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policie zakročila v klubu Edison Garden

  17:40aktualizováno  17:40
Brno - Slušně rozjetá akce, lidé se baví, tancují. Najednou stop, světla se rozsvítí, do místnosti vchází několik uniformovaných mužů. Už jste někdy podobnou situaci zažili? Úplně stejný scénář měla akce Hardware, která se odehrála koncem dubna v brněnském klubu Edison Garden.

Nejednalo se o zrovna levnou záležitost - účinkující se do Brna sjeli - kromě České republiky - také z Francie či Velké Británie. Příznivci undergroundových směrů taneční hudby řeší dodnes na nejrůznějších internetových diskusních fórech, zda byl či nebyl zásah adekvátní a zda policie měla právo akci ukončit. Pořadatelé akce tvrdí, že z jejich strany bylo vše v pořádku, policie také.

V tomto případě je podle úředníků na vině pronajimatel prostorů, jelikož klub dodnes není podle městské policie, která zasahovala, zkolaudován a nemá v pořádku příslušné dokumenty a městský úřad Brno-střed vede v případě Edison Garden správní řízení.

Přímé přerušení akce není tak častým jevem, policie v nočních hodinách spíše žádá o ztišení produkce. Pokud k razantnímu zásahu v poslední době došlo, bylo to právě v případě klubu Edison Garden v ulici Koliště v sobotu 21. dubna při akci Hardware.
Hlavním problémem byl hluk, na který poté reagovali i obyvatelé přilehlé ulice Vlhká peticí, která přišla na úřad městské části Brno - střed minulý týden.

"Hudba byla slyšet až na Bratislavskou, kde naše hlídka řešila naprosto jiný delikt. Nedlouho poté se zvýšil počet telefonátů rozhořčených občanů, kteří techno nemínili poslouchat. Při kontrole strážníci zjistili, že přestože akce je povolena a ohlášena, klub samotný se nemůže prokázat potřebnými dokumenty. Objekt snad není dodnes zkolaudován. Po domluvě s panem Hošnou byla akce ukončena," uvedl tiskový mluvčí brněnské městské policie Vít Cvrček.

Městská část Brno-střed se k případu Edison Garden nechce vyjádřit. "S panem Hošnou jsme ve správním řízení. Víc nemohu říci," uvedla k případu tisková mluvčí úřadu Alena Podlucká.

Programový ředitel Edison Garden Rudolf Hošna nařčení, že by objekt nebyl zkolaudován a že bylo zahájeno správní řízení, razantně odmítá. "Je to nesmysl. Mám všechny potřebné dokumenty, kterými se mohu vždy prokázat. Živnostenské listy jsou v pořádku. Kolaudace nebyla ani nutná, jelikož  objekt se nepřestavoval, městský úřad dostal všechny potvrzení, které potřeboval," rozhorlil se programový ředitel.

K problémům s policií uvedl: "Měli jsme je pouze v případě Hardwaru, kdy se navíc nejednalo o naši akci, ale byli jsme pouze pronajimateli," vysvětloval Rudolf Hošna.
Dodal, že po party Hardware, která podle něj byla zrušena právě kvůli velké hlučnosti, doznal klub změn: "Odhlučnili jsme jej, zazdili jsme okna, kterými zvuk šel údajně ven. Máme potvrzení od odborníků, že hlučnost je nyní minimální."

Rudolf Hošna dříve figuroval v klubech Babylon či Jadranpark. Do Brna v té době přivezl zajímavé interprety - J.A.R., Monkey Bussines, Richarda Müllera a další.

Více informací se dočtete v páteční jihomoravské příloze MF DNES

Další z klubů Rudolfa Hošny Edison Garden

Autoři:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

Pikous chce na Národní třídě slavit, i kdyby pak měl jíst jen topinky

Z loňských oslav na Národní třídě

Díky, že můžem! se jmenuje akce, kterou na 17. listopadu na pražskou Národní třídu chystá Martin Pikous. „Nechceme...

Zemřel kreslíř Vladimír Renčín, autor postaviček Dlabáčka či Rambouska

Klasik českého kresleného humoru Vladimír Renčín

Po dlouhé nemoci zemřel jeden z nejznámějších klasiků českého kresleného humoru Vladimír Renčín. Ilustrátorovi a...

Umělci pomáhají uprchlíkům. U2 na koncertech, herci přímo v Řecku

U2 vydáním novinky Songs of Innocence překvapili.

Frontman irské kapely U2 Bono Vox se proslavil zálibou v humanitární a charitativní práci. Pomáhal lidem nemocným virem...

Najdete na iDNES.cz