Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policie zakročila v klubu Edison Garden

  17:40aktualizováno  17:40
Brno - Slušně rozjetá akce, lidé se baví, tancují. Najednou stop, světla se rozsvítí, do místnosti vchází několik uniformovaných mužů. Už jste někdy podobnou situaci zažili? Úplně stejný scénář měla akce Hardware, která se odehrála koncem dubna v brněnském klubu Edison Garden.

Nejednalo se o zrovna levnou záležitost - účinkující se do Brna sjeli - kromě České republiky - také z Francie či Velké Británie. Příznivci undergroundových směrů taneční hudby řeší dodnes na nejrůznějších internetových diskusních fórech, zda byl či nebyl zásah adekvátní a zda policie měla právo akci ukončit. Pořadatelé akce tvrdí, že z jejich strany bylo vše v pořádku, policie také.

V tomto případě je podle úředníků na vině pronajimatel prostorů, jelikož klub dodnes není podle městské policie, která zasahovala, zkolaudován a nemá v pořádku příslušné dokumenty a městský úřad Brno-střed vede v případě Edison Garden správní řízení.

Přímé přerušení akce není tak častým jevem, policie v nočních hodinách spíše žádá o ztišení produkce. Pokud k razantnímu zásahu v poslední době došlo, bylo to právě v případě klubu Edison Garden v ulici Koliště v sobotu 21. dubna při akci Hardware.
Hlavním problémem byl hluk, na který poté reagovali i obyvatelé přilehlé ulice Vlhká peticí, která přišla na úřad městské části Brno - střed minulý týden.

"Hudba byla slyšet až na Bratislavskou, kde naše hlídka řešila naprosto jiný delikt. Nedlouho poté se zvýšil počet telefonátů rozhořčených občanů, kteří techno nemínili poslouchat. Při kontrole strážníci zjistili, že přestože akce je povolena a ohlášena, klub samotný se nemůže prokázat potřebnými dokumenty. Objekt snad není dodnes zkolaudován. Po domluvě s panem Hošnou byla akce ukončena," uvedl tiskový mluvčí brněnské městské policie Vít Cvrček.

Městská část Brno-střed se k případu Edison Garden nechce vyjádřit. "S panem Hošnou jsme ve správním řízení. Víc nemohu říci," uvedla k případu tisková mluvčí úřadu Alena Podlucká.

Programový ředitel Edison Garden Rudolf Hošna nařčení, že by objekt nebyl zkolaudován a že bylo zahájeno správní řízení, razantně odmítá. "Je to nesmysl. Mám všechny potřebné dokumenty, kterými se mohu vždy prokázat. Živnostenské listy jsou v pořádku. Kolaudace nebyla ani nutná, jelikož  objekt se nepřestavoval, městský úřad dostal všechny potvrzení, které potřeboval," rozhorlil se programový ředitel.

K problémům s policií uvedl: "Měli jsme je pouze v případě Hardwaru, kdy se navíc nejednalo o naši akci, ale byli jsme pouze pronajimateli," vysvětloval Rudolf Hošna.
Dodal, že po party Hardware, která podle něj byla zrušena právě kvůli velké hlučnosti, doznal klub změn: "Odhlučnili jsme jej, zazdili jsme okna, kterými zvuk šel údajně ven. Máme potvrzení od odborníků, že hlučnost je nyní minimální."

Rudolf Hošna dříve figuroval v klubech Babylon či Jadranpark. Do Brna v té době přivezl zajímavé interprety - J.A.R., Monkey Bussines, Richarda Müllera a další.

Více informací se dočtete v páteční jihomoravské příloze MF DNES

Další z klubů Rudolfa Hošny Edison Garden

Autoři:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Příští obětí vlny korektnosti může být Ježíšek nebo Vinnetou

„Malá černoška“ z přelomu 18. a 19. století se v Amsterdamu nově jmenuje „Dívka...

Až ve středu poběží v televizi oblíbená vánoční komedie Láska nebeská, vychutnejme si pořádně okamžik, kdy v ní děti...

Zemřela herečka Gabriela Vránová, dabovala i Catherine Deneuve

Gabriela Vránová

Po delší nemoci zemřela v sobotu ráno herečka Gabriela Vránová. Dlouholeté člence Divadla na Vinohradech bylo 78 let....

V Ománu zemřel známý 28letý DJ Avicii, proslavil ho hit Levels

V Ománu zemřel 20. dubna 2018 ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské...

V Ománu zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling. Oznámila to jeho tisková mluvčí.

Najdete na iDNES.cz