Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pojišťovna štěstí se dočká i čtvrté řady

  8:37aktualizováno  8:37
Začíná se točit nová řada seriálu Pojišťovna štěstí, jehož třetí série vrcholí. Rekordy už neláme, ale vyhrává u mladých.

Z natáčení seriálu Pojišťovna štěstí | foto: archiv TV Nova

Přesně za týden vyvrcholí Pojišťovna štěstí III závěrečnou epizodou Růženky, v níž jednu nositelku toho jména přivede na svět postava Kateřiny Brožové a druhé Růženě v podání Jiřiny Jiráskové jde o život. Ale ani tím příběh neskončí.

Příště s hrobníkem
Už zítra totiž natočí režisér Jiří Adamec úvodní záběry čtvrté řady "velkého televizního románu", díky němuž Nova vyhrává u diváků pondělní a středeční večery. Sice už nevítězí s tak výrazným náskokem jako před třemi lety, ale  na výhru to pořád ještě stačí; navíc Pojišťovna štěstí boduje u mladších ročníků, což se líbí zadavatelům inzerce.

Co tedy čeká hrdiny ságy i její publikum za rok? Kamera se vrátí za Brožovou a Jaromírem Hanzlíkem na zámeček Grácie, kde prý kromě nového boje o lásku povede žena též bitvu o holou existenci, nebo do První rodinné pojišťovny za Miroslavem Etzlerem i jeho seriálovou manželkou Alenou Antalovou, která se vrátí do zaměstnání. Její syn alias Vojta Kotek šokuje všechny blízké, když si přivede nevěstu, která celou domácnost obrátí vzhůru nohama.

Ani milostný život lékaře-penzisty neboli Petra Nárožného zdaleka nekončí. Do svého seriálového zahradnictví se vrátí Jiřina Bohdalová coby Marie, přibudou však rovněž nová prostředí. "Možná trochu překvapivě to bude například domek hrobníka, kde se odehraje značná část budoucího příběhu," naznačuje mluvčí Novy Veronika Šmítková, kudy se bude děj vyvíjet.

Magnet pro mladší ženy
Tvůrci ještě prozradili, že seriálová vnučka Nárožného, kterou hraje Nikol Štíbrová, se pokusí postavit na vlastní nohy a že dobráckého smolaře Harryho v podání Igora Bareše postihne těžká životní ztráta. Kromě již známých postav se objeví nováčci, třeba snoubenka Kotkova hrdiny nebo veterinář.

Přesto "čtyřka" stěží překoná rekordní premiérový ročník s více než třímilionovou sledovaností. Již "dvojka" měla slabší výsledky, nicméně v součtu průměrná sledovanost prvních dvou sérií Pojišťovny štěstí přesahovala 2,7 milionu diváků a rekordní díl vidělo ještě o milion lidí více. Jak je tomu dnes?

"Trojka" se sice dvoumilionové sledovanosti teprve blíží, ale i to jí stačí k suverénní výhře večera – třeba nad Hraběnkami, jež dávno spadly pod milion diváků. Z hlediska televizí navíc rozhoduje podíl z diváků sedících právě u televize a těch si Pojišťovna připisuje půlku.

V některých skupinách i více: v mladší generaci do 54 let je jich pětapadesát procent a mezi ženami od 25 do 34 let přes šedesát procent. Přesto Pojišťovna nestačí na dnešní královnu seriálů, Ordinaci v růžové zahradě.
Nejčtenější

Ženy vůbec netušily, že je duchovní znásilňuje, vzpomíná Hadar Galronová

Autorka a dramatička Hadar Galron v Kroměříži v roce 2012

Izraelská autorka a dramatička Hadar Galronová se v Česku těší nebývalé oblibě. Postavení žen v ortodoxní židovské...

RECENZE: Konečně událost roku! V kině by Dukla 61 byla zjevením

Z filmu Dukla 61 (Martha Issová)

Konečně se zrodila domácí filmová událost roku. A je příznačné, že nevznikla pro kina, nýbrž na televizní půdě. Příběh...GLOSA: Slušní lidé přerušili představení s Ježíšem. Vrátí mi i vstupné?

Uvedení kontroverzní hry, v níž Ježíš znásilňuje muslimku, provázela řada...

„Tak jsme šli na pódium, kde jsme se drželi za ruce, aby herci nemohli hrát,“ uvedl předseda hnutí Slušní lidé Zdeněk...

VIDEO: Královna burlesky přiveze slavnou koupel ve sklence na martini

Dita von Teese, paní dokonalá. Je moderní ikonou burlesky.

Královna burlesky Dita Von Teese míří do Prahy. Vystoupí v rámci evropského turné The Art of the Teese 22. listopadu v...

Jsem znechucen, vzkázal k odvolávání děkana senátu FAMU Jaroslav Brabec

Režisér Jaroslav Brabec s cenou Elsa (2004)

Ani mimořádné plénum akademické obce, kde se projednával návrh osmi z devíti členů akademického senátu na odvolání...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Jára Cimrman dobývá Ameriku! A jako vždy v ústraní

Z natáčení snímku Cimrman dobývá Ameriku

Samozřejmě je to ostuda, kletba i smutek, zneuznaný rodák znovu slaví hořký úspěch, protože dokument Davida Smoljaka...

RECENZE: Přesný, čistý. Byla by škoda, kdyby se udržel v kinech Na krátko

Petra Špalková při natáčení filmu Na krátko

Takový film jako Na krátko u nás vzniká vzácně. Příběh o dětech, ale ne pro ně, vyprávěný s citem a bez sentimentu. Jen...

PRVNÍ DOJMY: Mladý Han Solo řídí loď, politiku Star Wars určují ženy

Z filmu Solo: Star Wars Story

Potěší, že premiérový film Solo: Star Wars Story je o poznání snesitelnější než předchozí odvozenina Hvězdných válek,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz