Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pohádkový princ Mádl točí Peklo s princeznou

  0:57aktualizováno  0:57
Turisté v Adršpašských skalách mají letos postaráno o jednu atrakci zdarma navíc. Na výletech mohou narazit na populární herce a zástupy čertů. Za plného provozu se zde točí nová komediální filmová pohádka Peklo s princeznou, v níž Jiří Mádl a Tereza Voříšková hrají ústřední dvojici královských potomků.

Natáčení pohádky Peklo s princeznou - Jiří Mádl a Tereza Voříšková | foto: Bio Illusion © Václav S. Sadílek st.

"Pohádka vypráví o tom, co se stane, když má hodný král velké starosti, protože si tvrdohlavá princezna Aneta odmítá vzít za muže prince Jeronýma, nešiku ze sousedního spřáteleného království," shrnuje výchozí zápletku režisér Miloslav Šmídmajer.

Natáčení pohádky Peklo s princeznouZdá se, že hrdinové mají jen dvě volby, buď svatbu, nebo válku. Jenže se najde třetí cesta, kdy se do celé záležitosti vloží peklo se spoustou falešných i pravých čertů a novým princezniným nápadníkem Luciferem.

"První dny natáčení patřily právě princezně s princem, tedy Mádlovi s Voříškovou. Oba jsou skvělí a zvládají i velice obtížné scény, štáb si je nemůže vynachválit. Navíc nám přímo ukázkově přeje slunce," říká Mária Dufková ze společnosti Bio Illusion, která pohádku vyrábí.

Ve stejné produkci už vznikly komedie Jak básnící neztrácejí naději, Jak se krotí krokodýli či Svatba na bitevním poli; nyní zde Jiří Barta točí celovečerní animovanou pohádku Na půdě a Marie Poledňáková nedávno dokončila milostnou komedii s Jiřím Bartoškou v hlavní roli Líbáš jako bůh!

Natáčení pohádky Peklo s princeznouTvůrci minulých projektů Bia Illusion jsou spojeni i s novou pohádkou. Režisérka "Krokodýlů" Poledňáková se autorsky podílela na konečné podobě scénáře Pekla s princeznou, jež měla podle prvních předpokladů také sama režírovat.

Námět a scénář napsal Miroslav Buberle, dosud známý jako scenárista teenagerovské komedie Panic je nanic, ke konečným úpravám přispěl i režírující producent Šmídmajer. A Dušan Klein, tvůrce Básníků nebo Svatby na bitevním poli, se přijel za štábem pohádky podívat na natáčení.

Kromě mladé herecké dvojice se před kamerou Martina Duby objeví také osvědčení komediální herci Petr Nárožný, Václav Postránecký, Václav Vydra či Zlata Adamovská. Točit se bude po celé prázdniny až do konce září vesměs v reálných prostředích celé republiky.

Natáčení pohádky Peklo s princeznou - Tereza Voříšková"Největší výskyt čertů" prý zažije Dolský mlýn poblíž Hřenska, zatímco sám pekelný panovník Lucifer najde své sídlo v jeskyni u Skalice nedaleko České Lípy. Jako zámky královských rodin poslouží Frýdlant a Kroměříž, kromě toho se štáb podívá ještě do Kouřimi a v závěrečných dnech natáčení se filmaři vrátí do chráněné oblasti Hřenska.

Koproducentem pohádky se stala Česká televize, takže se dá očekávat, že po cestě kiny a na DVD se Peklo s princeznou objeví rovněž na vánoční obrazovce. Do kin snímek uvede společnost Bioscop 15. ledna 2009.
Nejčtenější

Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Další z rubriky

RECENZE: Film Můj neznámý vojín pohřbívá jeho hrdinu podruhé

Z filmu Můj neznámý vojín

Její prastrýc k nám přijel v srpnu 1968 na tanku. Po návratu na Ukrajinu dlouho mlčel, načež spáchal sebevraždu a...

Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

TELEVIZIONÁŘ: K čemu pravda? Důležitější je lživé a zrůdné Doznání

Z filmu Doznání (1970)

Některé zrůdnosti by si měl člověk čas od času připomenout, byť zvedají žaludek i adrenalin. Třeba slova vyšetřovatele,...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz