Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pohádkový princ Mádl točí Peklo s princeznou

  0:57aktualizováno  0:57
Turisté v Adršpašských skalách mají letos postaráno o jednu atrakci zdarma navíc. Na výletech mohou narazit na populární herce a zástupy čertů. Za plného provozu se zde točí nová komediální filmová pohádka Peklo s princeznou, v níž Jiří Mádl a Tereza Voříšková hrají ústřední dvojici královských potomků.

Natáčení pohádky Peklo s princeznou - Jiří Mádl a Tereza Voříšková | foto: Bio Illusion © Václav S. Sadílek st.

"Pohádka vypráví o tom, co se stane, když má hodný král velké starosti, protože si tvrdohlavá princezna Aneta odmítá vzít za muže prince Jeronýma, nešiku ze sousedního spřáteleného království," shrnuje výchozí zápletku režisér Miloslav Šmídmajer.

Natáčení pohádky Peklo s princeznouZdá se, že hrdinové mají jen dvě volby, buď svatbu, nebo válku. Jenže se najde třetí cesta, kdy se do celé záležitosti vloží peklo se spoustou falešných i pravých čertů a novým princezniným nápadníkem Luciferem.

"První dny natáčení patřily právě princezně s princem, tedy Mádlovi s Voříškovou. Oba jsou skvělí a zvládají i velice obtížné scény, štáb si je nemůže vynachválit. Navíc nám přímo ukázkově přeje slunce," říká Mária Dufková ze společnosti Bio Illusion, která pohádku vyrábí.

Ve stejné produkci už vznikly komedie Jak básnící neztrácejí naději, Jak se krotí krokodýli či Svatba na bitevním poli; nyní zde Jiří Barta točí celovečerní animovanou pohádku Na půdě a Marie Poledňáková nedávno dokončila milostnou komedii s Jiřím Bartoškou v hlavní roli Líbáš jako bůh!

Natáčení pohádky Peklo s princeznouTvůrci minulých projektů Bia Illusion jsou spojeni i s novou pohádkou. Režisérka "Krokodýlů" Poledňáková se autorsky podílela na konečné podobě scénáře Pekla s princeznou, jež měla podle prvních předpokladů také sama režírovat.

Námět a scénář napsal Miroslav Buberle, dosud známý jako scenárista teenagerovské komedie Panic je nanic, ke konečným úpravám přispěl i režírující producent Šmídmajer. A Dušan Klein, tvůrce Básníků nebo Svatby na bitevním poli, se přijel za štábem pohádky podívat na natáčení.

Kromě mladé herecké dvojice se před kamerou Martina Duby objeví také osvědčení komediální herci Petr Nárožný, Václav Postránecký, Václav Vydra či Zlata Adamovská. Točit se bude po celé prázdniny až do konce září vesměs v reálných prostředích celé republiky.

Natáčení pohádky Peklo s princeznou - Tereza Voříšková"Největší výskyt čertů" prý zažije Dolský mlýn poblíž Hřenska, zatímco sám pekelný panovník Lucifer najde své sídlo v jeskyni u Skalice nedaleko České Lípy. Jako zámky královských rodin poslouží Frýdlant a Kroměříž, kromě toho se štáb podívá ještě do Kouřimi a v závěrečných dnech natáčení se filmaři vrátí do chráněné oblasti Hřenska.

Koproducentem pohádky se stala Česká televize, takže se dá očekávat, že po cestě kiny a na DVD se Peklo s princeznou objeví rovněž na vánoční obrazovce. Do kin snímek uvede společnost Bioscop 15. ledna 2009.
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Další z rubriky

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

DO KINA: Jiří Menzel coby Tlumočník potká novou Laru Croft

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Z pěti premiér mají českou stopu jednak slovenská tragikomedie Tlumočník s Jiřím Menzelem v titulní roli,...

Zpěvák zastoupil herečku, Febiofest zahájil Charles Aznavour

Šansoniér a herec Charles Aznavour obdržel na Febiofestu čestnou trofej...

Francouzská hvězda Catherine Deneuveová se z Febiofestu na poslední chvíli omluvila pro nemoc, nicméně cenu za přínos...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz