Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podzimní trumf Novy: Pojišťovna štěstí se vrací

  10:36aktualizováno  10:36
Do podzimní bitvy seriálu vnesla Nova nečekaný trumf. Nasadí Pojišťovnu štěstí II, pokračování nejúspěšnějšího cyklu posledních let, které si původně schovávala až na jaro 2007.

Pojišťovna štěstí 2 - Vojta Kotek - Fotografie z druhé řady seriálu Pojišťovna štěstí. | foto: TV NOVA

"Jde o utajovaný podzimní dárek divákům, kteří si jej svým zájmem doslova vybojovali – zaplavovali nás totiž dotazy, jak se bude osud hrdinů dál vyvíjet," vysvětluje mluvčí Novy Veronika Šmítková. V zákulisí se však mluví spíše o protiútoku Novy vůči ostrému seriálovému nástupu konkurenčních stanic.

Neoficiální verzi odpovídá i překvapivý způsob nasazení. Od 4. září bude Nova opakovat první řadu Pojišťovny štěstí, velkého televizního románu o muži mezi dvěma ženami, jehož premiéru sledovalo rekordních tři a půl milionu diváků – ještě více než Nemocnici na kraji města po dvaceti letech. Reprízy se budou vysílat vždy v pondělí a ve středu večer a rovněž dvakrát týdně na ně hned od října naváže třináct premiérových dílů druhé řady.

Co se změní v košaté historii osudů a vztahů hrdinů propojených místní pojišťovnou, která si od publika vysloužila v anketě TýTý titul Seriál roku 2004, a počtem hlasů se stala dokonce absolutním vítězem soutěže popularity? Vrátí se ústřední trojice  Anna, Dagmara a Tomáš neboli Alena Antalová, Kateřina Brožová a Miroslav Etzler, přičemž opuštěná hrdinka Brožové bude hledat nové pevné místo v životě, zatímco pár v podání Antalové a Etzlera zahájí společnou dráhu rodičovstvím.  Skutečnost totiž předběhla seriálové plány.

"Při natáčení druhé řady museli tvůrci rychle reagovat na osobní situaci představitelky Anny – Antalová totiž stanula před kamerou v pátém měsíci těhotenství a autorka Eva Papoušková jí tedy předepsala stejné období i ve scénáři," vysvětluje Šmítková s dovětkem, že i seriálové miminko hraje skutečná dcera herečky.

Na obrazovku se vrátí rovněž postavy Jiřiny Bohdalové, Jiřiny Jiráskové či Vojtěcha Kotka, zároveň však přibudou i další tváře. Na nedalekém zámku se usídlí "nové panstvo", právník s dcerou, které představují Jaromír Hanzlík a Michaela Ochotská.

V listopadu se točí dál
Podle režiséra Jiřího Adamce přejdou seriáloví starousedlíci i nováčci svorně do třetí série, kterou začne točit v listopadu. "Zatím všichni hrdinové pokračují, jejich osud se ovšem vyvíjí dle vůle autorky a Eva Papoušková příští díly teprve píše," potvrdil Adamec. Z obsahu prozradil jen to, že děj se musí držet přirozeného růstu dětských postav, nemůže dělat velké skoky v čase. A kdy se "trojka", původně plánovaná na září 2007, bude vysílat, to vůbec netuší. "Rozhodně ne letos, to už bychom nestihli," směje se Adamec.

Nové české seriály se od podzimu navzájem pobijí. Nova dává dvakrát týdně Pojišťovnu štěstí, dvakrát týdně další řadu Ordinace v růžové zahradě a každý všední podvečer pokračování Ulice. Prima nasadí dvakrát týdně další sérii Rodinných pout a dvakrát týdně novinku Letiště. Česká televize vyhradí středy premiéře Horákových a pondělky od října hokejové Poslední sezoně.

foto
Seriál Pojišťovna štěstí
vysílá TV Nova

Autoři:Nejčtenější

Ženy vůbec netušily, že je duchovní znásilňuje, vzpomíná Hadar Galronová

Autorka a dramatička Hadar Galron v Kroměříži v roce 2012

Izraelská autorka a dramatička Hadar Galronová se v Česku těší nebývalé oblibě. Postavení žen v ortodoxní židovské...

RECENZE: Konečně událost roku! V kině by Dukla 61 byla zjevením

Z filmu Dukla 61 (Martha Issová)

Konečně se zrodila domácí filmová událost roku. A je příznačné, že nevznikla pro kina, nýbrž na televizní půdě. Příběh...GLOSA: Slušní lidé přerušili představení s Ježíšem. Vrátí mi i vstupné?

Uvedení kontroverzní hry, v níž Ježíš znásilňuje muslimku, provázela řada...

„Tak jsme šli na pódium, kde jsme se drželi za ruce, aby herci nemohli hrát,“ uvedl předseda hnutí Slušní lidé Zdeněk...

VIDEO: Královna burlesky přiveze slavnou koupel ve sklence na martini

Dita von Teese, paní dokonalá. Je moderní ikonou burlesky.

Královna burlesky Dita Von Teese míří do Prahy. Vystoupí v rámci evropského turné The Art of the Teese 22. listopadu v...

Jsem znechucen, vzkázal k odvolávání děkana senátu FAMU Jaroslav Brabec

Režisér Jaroslav Brabec s cenou Elsa (2004)

Ani mimořádné plénum akademické obce, kde se projednával návrh osmi z devíti členů akademického senátu na odvolání...

Další z rubriky

VIDEO: Nejsem člověk, ale ani vlk. Nový Mauglí je temnější verzí legendy

Trailer k filmu Mauglí

Psanec. Bojovník. Legenda. Tři slova doprovází plakát k novému snímku věnovanému klasickému příběhu o chlapci, jehož...

TELEVIZIONÁŘ: Jára Cimrman dobývá Ameriku! A jako vždy v ústraní

Z natáčení snímku Cimrman dobývá Ameriku

Samozřejmě je to ostuda, kletba i smutek, zneuznaný rodák znovu slaví hořký úspěch, protože dokument Davida Smoljaka...

Věčný strach o muže, popsala Martha Issová roli v Dukle 61 Za scénou

Herečka Martha Issová v kulturním magazínu Za scénou

Česká televize v neděli večer uvede první část dvoudílné série o důlním neštěstí z roku 1961 na havířovském dole Dukla,...

Grafton Recruitment Praha
SUPERVIZOR PROJEKTU, až 35 000Kč

Grafton Recruitment Praha
Jihočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz