Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podruhé transplantované Oko je zase plné duchů

  15:01aktualizováno  15:01
Po krátké pauze přichází další z rodiny populárních předělávek asijských hororů. Kruh, Smrtící nenávist a Dark Water následuje slavná duchařina Oko.

Z filmu Oko | foto: HCE

"Šestý smysl se stává hadrem na podlahu!" psali nadšeně hororoví fanoušci po zhlédnutí pět let starého originálu hongkongského filmu o slepé dívce, která po transplantaci očí začíná vidět přízraky.

Původní snímek natočili ostřílení mistři asijského hororu, bratři Danny a Oxide Pangovi. Od nich mohli diváci v českých kinech vidět v loňském roce jinou duchařinu - Prokletí domu slunečnic.

Nová verze vypráví o losangelské koncertní houslistce Sydney, která v dětství přišla nešťastnou náhodou o zrak. A jedinou šancí, jak se opět podívat na svět, je transplantace.

Trailer k filmu Oko

Nejdříve se vše zdá být v nejlepším pořádku. Rány se hojí výborně a se zapojením do běžného života Sydney pomáhají sestra Helen a doktor Paul.

Jenže nic poklidného netrvá moc dlouho. Sydney se totiž začínají zjevovat stínové postavy a děsivé představy. A otázkou je, jestli se jen mozek vyrovnává s návratem zraku, nebo je to vše skutečné.

Hlavní roli svěřila režisérská trojice David Moreau, Xavier Palud a Patrick Lussier šestadvacetileté herečce Jessice Alba. Ta se na roli slepé houslistky připravovala opravdu svědomitě.

"O klasické hudbě jsem nevěděla téměř, nebo vlastně - bohužel - vůbec nic. Tak jsem šest měsíců denně trénovala Beethowena a Mozarta. Byla to pěkná dřina," vzpomíná herečka.

Stejně tak nepodcenila ani přípravu na roli slepé dívky. "Trénuji. Tvář si zakrývám maskou na spaní a nosím hůlku, kterou se zorientovávám v prostoru," nechala se Alba slyšet během natáčení.

Otázkou je, zda její snažení, za které údajně vyinkasovala 100 milionů dolarů, nepřišlo vniveč. První reakce na film rozhodně nadšené nejsou, někteří "ostřejší" kritici jej rovnou označili za nejzbytečnější film roku.
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

Nová Lara Croft prohrála s domácí Tátovou volhou, Tlumočník zapadl

Tomb Raider (2018)

Premiérová akční legenda Tomb Raider, která do role bojovnice Lary Croft přivedla Alicii Vikanderovou, startovala...

VIDEO: Soňa Norisová bude detektiv amatér v krimi podle Marie Poledňákové

Ten, kdo tě miloval

Rodinný komediálně laděný příběh s kriminální zápletkou a předvánoční atmosférou lázeňského města. To je stručná...

VIDEO: Konec se blíží, hlásí upoutávka komiksu Avengers: Infinity War

Promo plakát k filmu Avengers: Infinity War

Má jediný cíl, vyhubit polovinu vesmíru, a dokáže to lusknutím prstů. Tak se Thanos, ústřední zlosyn komiksu Avengers:...

Najdete na iDNES.cz