Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podívejte se, o co můžeme přijít, vzkazují fotografové

  16:43aktualizováno  16:43
Světoznámý francouzský fotograf Yann Arthus-Bertrand veze do Prahy unikátní kolekci velkoformátových snímků. Sbírku, která upozorňuje na symbiózu člověka s přírodou, loni vidělo pod pařížskou Eiffelovou věží 2,5 milionu lidí.

Z výstavy fotografií Alive - Yann Arthus-Bertrand a kolegové | foto: Good Planet

Dílo Arthus-Bertranda a jeho kolegů zakotví před pražskou obchodní galerií Palladium na náměstí Republiky. Výstava začíná 10. června a potrvá do 5. října, vstup je zdarma.

Z výstavy fotografií AliveNa dvaadevadesáti velkoformátových snímcích autoři zachycují nejrůznější zvířata, která s člověkem sdílejí planetu. Doprovodné texty pak popisují vztah mezi přírodou a lidským působením na ni.

"Výstava mimořádným způsobem spojuje vzdělávací moment, srozumitelný všem bez ohledu na hranice států, rozdílné jazyky i míru vzdělání, s estetickým působením," řekla k výstavě manažerka projektu Olga Menzelová-Kelymanová.

"Alive nejsou jenom nádherné fotografie zvířat. Jsou to i fakta a čísla o našem způsobu života a o cestách, kterými bychom se měli ubírat v budoucnu," tvrdí Arthus-Bertrand.


Yann Arthus-Bertrand

Francouzský fotograf se narodil 13.března 1946 a již mnoho let patří mezi uznávané odborníky na leteckou fotografii, kterou představil  v mnoha publikacích. V roce 1991 založil agenturu Altitude, která se stala bankou leteckých fotografií, jedinou svého druhu, a jsou v ní nashromážděny snímky ze všech koutů naší planety.

Spoluautoři vystavených fotografií

Ingo Arndt, Fred Bavendam, Gray Braasch, Jim Brandenburg, Christine a Michel Denis-Huot, Tui De Roy, Eric Dietrich, Gerry Ellis, Katherine Feng, Michael a Patricia Fogden, Olivier Grunewald, Mitsuhiko Imamori, Mitsukai Iwago, Sylvian Janssen, Heidi a Hans-Juergen Koch, Frans Lanting, Thomas Mangelsen, Jef  Meul, Hiroya Minakuchi, Mark Moffet, Piet Minsterman, Piotr Naskrecki, Chris Newbert, Filip Nicklin, Dietmar Nill, Pete Oxford, Doug Perrine, Jan Van Arkel, James D.Watt, Wim Weenink, Brigitte Wims, Winfried Wisniewski, Art Wolfe, Konrad Wothe, Norbert WU, Shin Yoshino, Christian Ziegler.

Z výstavy fotografií AliveAutor zároveň prohlašuje, že smyslem jeho práce je veřejná osvěta s jediným cílem - pomoci zachovat ubývající přírodní zdroje pro budoucí generace. "Když jsem se poprvé dověděl o 'udržitelném rozvoji', říkal jsem si, co je to za podivnou koncepci odtrženou od reality a vzdálenou mým bezprostředním zájmům? Dnes už vím, že je nedílnou součástí humanismu," dodává.

Expozice navazuje na úspěšný Arthus-Bertrandův projekt Země krásná neznámá, který před dvěma lety na Kampě vidělo 1,3 milionu návštěvníků.
Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Další z rubriky

Byl oplzlý, osahával nás, obvinily kolegyně slavného fotografa Kratochvíla

Slavný česko-americký fotograf Antonín Kratochvíl

Český fotograf Antonín Kratochvíl, který získal několik cen World Press Photo, patří k zakládajícím členům newyorské...

Na Slovensku žádají konec výstavy Ringo Čecha. Není to umění, argumentují

František Ringo Čech v ostravské galerii Chagall.

Zaměstnanci Liptovské galerie P. M. Bohúňa se distancovali od výstavy Františka Ringo Čecha, která je zde k vidění od...

OBRAZEM: Za války byl špionem. Pak fotil Alžbětu II. i Marilyn Monroe

Pablo Picasso se svým obrazem Marie-Therese Walter (1932, Akt, zelené listy a...

Dostat se do přízně britské královny Alžběty II. není jednoduché. Cecilu Beatonovi se to přesto povedlo. Dokonce se z...

Najdete na iDNES.cz