Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podívejte se, jak se točili Piráti: Depp osedlal vrtulník, štáb zpíval

  3:02aktualizováno  3:02
Tvůrci čtvrtého dílu Pirátů z Karibiku si/nám krátí čekání na premiéru vydáváním různých bonusů. Zatím posledním je video z prvního dne práce na Havaji. Deppovo první vykročení na rozpálený písek, štáb broukající pirátský popěvek; žádná únava, jen nadšení a očekávání, jež sdíleli všichni od režiséra po osvětlovače. Nakažlivě pozitivní bonus!

Havaj miluje Piráty a Piráti milují Havaj. Dílem za to může nezvykle pohodová atmosféra na place, na níž pěli ódy filmaři i fanoušci (ti měli největší radost, že jim Johnny Depp při cestě do práce každý den podával ruku).

Havaj však Pirátům vděčí také za popularitu a obří finanční pomoc: filmová produkce prý za natáčení dílu s podtitulem Na vlnách podivna jen na ostrovech utratila přes sto milionů dolarů, nemluvě o tom, že se lokace z filmu staly atraktivní destinací pro turisty.

Z natáčení filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna
Z natáčení filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna
Z natáčení filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Producent Bruckenheimer pravidelně posílal fotografie přes Twitter přímo z placu.

Čtvrtí Piráti vznikali převážně ve dvou tamních oblastech. Začalo se 14. června na Napaali Coast ostrova Kauai, který filmaři "okupovali" až do července. Následně se přesunuli na Oahu, kde využívali především část zvanou Kaneohe's Heeia Pier.

Natáčeli dokonce i na Halona Beach Cove, pláži, kterou proslavily žhavé "mořské" polibky Deborah Kerrové a Burt Lancastera ve filmu From Here to Eternity z roku 1953.

Díky Twitteru

Nutno říct, že producent Jerry Bruckenheimer o dění na place celou dobu pilně informoval. Už po prvním dni prací poslal přes sociální síť Twitter sérii několika fotek ze zákulisí. Byli na nich kolegové, technika, ale například i duha nad vnitrozemím ostrova.  

Producent také nikdy neopomněl napsat alespoň pár vět k probíhajícímu dění. "Na cesty si vozím jen tři věci: kufr na kolečkách, iPod a fotoaparát," říká producent, který je proslulý tím, že si fotí všechno, všechny a všude.

Odradit ho nemůžou ani nepříznivé podmínky: “Havajské lokace mají bídný signál, využil jsem proto speciálního satelitního telefonu," napsal k jednomu souboru obrázků.

Piráti 5? Už se píše scénář

Ten samý muž mimochodem po nedávné testovací projekci čtvrtých Pirátů  prozradil, že se už rozeběhly práce na scénáři k pátému pokračování. 

"Od publika jsem se dozvěděli, že je na čtyřce nejvíc bavil nový příběh a nové postavy. Rozhodli jsme se proto, že už nebudeme dělat žádné dějově propojené celky, jako byly první tři díly Pirátů, " přiblížil Bruckenheimer, co můžeme od případné "pětky" hitu očekávat. Zároveň však dodal, že vše závisí na chuti Johnnyho Deppa pokračovat. "Dokud se Piráti budou líbit, rádi budeme točit další díly. Teď už je to jenom na Johnnym," prohlásil.

Havajské soustroví, USA

Havajské soustroví, USA
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Nejmladší účastníci soutěže Hvězda zítřka museli mít souhlas rodičů

Petr Jarchovský převzal na karlovarském festivalu odměnu 300 tisíc korun za...

Sedmnáctiletá studentka hodlá porotu oslovit mezigenerační pohádkou, která by měla diváky i pobavit. Jiným žadatelem,...

RECENZE: Iron Man se musí smát. Dorost z Pacific Rim opět zachraňuje svět

Záběr ze snímku Pacific Rim: Povstání

Star Wars, X-Men a teď i Pacific Rim: Povstání. Pokračování sci-fi rozmnožilo sled sérií, které zkoušejí zlákat nové...

DO KINA: Máří Magdaléna není prostitutka a Planeta Česko není BBC

Rooney Mara ve filmu Máří Magdaléna

Z devíti premiér týdne se těžko vybírá divácký favorit, už proto, že ve čtyřech případech jde o dokumenty. Na milovníky...

Najdete na iDNES.cz