Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podívejte se, jak se točili Piráti: Depp osedlal vrtulník, štáb zpíval

  3:02aktualizováno  3:02
Tvůrci čtvrtého dílu Pirátů z Karibiku si/nám krátí čekání na premiéru vydáváním různých bonusů. Zatím posledním je video z prvního dne práce na Havaji. Deppovo první vykročení na rozpálený písek, štáb broukající pirátský popěvek; žádná únava, jen nadšení a očekávání, jež sdíleli všichni od režiséra po osvětlovače. Nakažlivě pozitivní bonus!

Havaj miluje Piráty a Piráti milují Havaj. Dílem za to může nezvykle pohodová atmosféra na place, na níž pěli ódy filmaři i fanoušci (ti měli největší radost, že jim Johnny Depp při cestě do práce každý den podával ruku).

Havaj však Pirátům vděčí také za popularitu a obří finanční pomoc: filmová produkce prý za natáčení dílu s podtitulem Na vlnách podivna jen na ostrovech utratila přes sto milionů dolarů, nemluvě o tom, že se lokace z filmu staly atraktivní destinací pro turisty.

Z natáčení filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna
Z natáčení filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna
Z natáčení filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Producent Bruckenheimer pravidelně posílal fotografie přes Twitter přímo z placu.

Čtvrtí Piráti vznikali převážně ve dvou tamních oblastech. Začalo se 14. června na Napaali Coast ostrova Kauai, který filmaři "okupovali" až do července. Následně se přesunuli na Oahu, kde využívali především část zvanou Kaneohe's Heeia Pier.

Natáčeli dokonce i na Halona Beach Cove, pláži, kterou proslavily žhavé "mořské" polibky Deborah Kerrové a Burt Lancastera ve filmu From Here to Eternity z roku 1953.

Díky Twitteru

Nutno říct, že producent Jerry Bruckenheimer o dění na place celou dobu pilně informoval. Už po prvním dni prací poslal přes sociální síť Twitter sérii několika fotek ze zákulisí. Byli na nich kolegové, technika, ale například i duha nad vnitrozemím ostrova.  

Producent také nikdy neopomněl napsat alespoň pár vět k probíhajícímu dění. "Na cesty si vozím jen tři věci: kufr na kolečkách, iPod a fotoaparát," říká producent, který je proslulý tím, že si fotí všechno, všechny a všude.

Odradit ho nemůžou ani nepříznivé podmínky: “Havajské lokace mají bídný signál, využil jsem proto speciálního satelitního telefonu," napsal k jednomu souboru obrázků.

Piráti 5? Už se píše scénář

Ten samý muž mimochodem po nedávné testovací projekci čtvrtých Pirátů  prozradil, že se už rozeběhly práce na scénáři k pátému pokračování. 

"Od publika jsem se dozvěděli, že je na čtyřce nejvíc bavil nový příběh a nové postavy. Rozhodli jsme se proto, že už nebudeme dělat žádné dějově propojené celky, jako byly první tři díly Pirátů, " přiblížil Bruckenheimer, co můžeme od případné "pětky" hitu očekávat. Zároveň však dodal, že vše závisí na chuti Johnnyho Deppa pokračovat. "Dokud se Piráti budou líbit, rádi budeme točit další díly. Teď už je to jenom na Johnnym," prohlásil.

Havajské soustroví, USA

Havajské soustroví, USA
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

RECENZE: Film Můj neznámý vojín pohřbívá jeho hrdinu podruhé

Z filmu Můj neznámý vojín

Její prastrýc k nám přijel v srpnu 1968 na tanku. Po návratu na Ukrajinu dlouho mlčel, načež spáchal sebevraždu a...

RECENZE: Černý v Ku-klux-klanu baví. Než ho režisér bodne do zad

Záběr z filmu BlacKkKlansman

Nejlepší na filmu jménem BlacKkKlansman je fakt, že příběh černošského policisty, který pronikl mezi členy...

VIDEO: King Skate vylíčí, jak se skateboarding prokousal totalitou

Trailer k filmu King Skate

Zatímco před kamerami se řadí spartakiádní cvičenci, v ústraní se do totalitní šedi dobývá nový hit: divoká jízda za...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz