Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plzeňské divadelní hody se letos konají i v pivovaru a klášteře

  12:30aktualizováno  12:30
Mezinárodní festival Divadlo, jehož 18. ročník se koná od 15. do 23. září v Plzni, zve nejen na zahraniční divadelní soubory. Nabízí i představení současného tance, nového cirkusu a alternativního divadla. Diváky navíc láká třeba na železniční zastávku.

Netradičních míst najdou návštěvníci divadla více. Kromě prostoru Moving Station zastávky Plzeň - Jižní předměstí se program bude konat i v bývalém pivovaru Světovar a v klášteru v Plasech. "Je to již podesáté, co site-specific program v rámci festivalu Divadlo připravujeme," uvedl dramaturg a ředitel občanského sdružení Johan Roman Černík, které tuto část festivalu organizuje.

"K nejzajímavějším souborům letos patří Antalya State Theatre z Turecka s představením Kvartet, jehož režisérkou je žena - Esen Özman, která se cíleně zaměřuje na současnou evropskou dramatiku, což v tureckém divadle není časté. Dalším zahraničním hostem je Divadlo Pôtoň ze Slovenska s experimentálním představením Shake Shakespeare_Macbeth," doplňuje Černík.

Nový cirkus v Plzni zastoupí Cirkus Mlejn, politické divadlo pak Archa Lab Divadla Archa s představením Šašci, špióni a prezidenti. Přední soubor současného tance VerTeDance uvede představení Emigrantes, které nahlíží dětskýma očima fenomén uprchlictví. Dvakrát v rámci site-specific programu bude zastoupen herec a mim Vojta Švejda - jednou pohádkou pro děti Arktický Robinson, která se odehrává ve zvláštním iglú, a podruhé současným projektem Sifon, který má přesah do výtvarných performancí.

Plzeňskou scénu zastoupí soubor Evrybáby se scénickou koláží Čas G a soubor Kühlschränke, který v klášteru v Plasech uvede představení Žalář, montáž z textů napsaných ve vězení známými autory - například J. Genetem, P. Verlainem, markýzem de Sade a dalšími.

Vstupenky

Vstupenky na všechna představení jsou v prodeji od 23. srpna tradičních plzeňských předprodejích a nawww.plzenskavstupenka.cz. Do kláštera v Plasech bude vypraven z Plzně zvláštní autobus, návštěvníci si navíc budou moci prohlédnout klášter při zvláštní prohlídce. Více informací na www.festivaldivadlo.cz.

Více o hlavním programu najdete ZDE

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

RECENZE: I zavilému demokratovi se v dnešní době připálí párky na grilu

Z představení Nová Atlantida

Nová Atlantida je změť. Absolutní. Autorská novinka pražského Národního divadla, kterou režisér Jiří Adámek a dramaturg...

Jen tak nezmizím. Iva Janžurová bude hostem pořadu Za scénou

Iva Janžurová

Herečka, režisérka, dramatička. Iva Janžurová zvládá na divadle střídat rozličné profese a na plátnech by se snad brzy...

VIDEO: Když se mluví bez mluvení a tancuje, aniž by se tancovalo

Festival Bazaar

Pražské Divadlo Ponec v pátek uvítá mezinárodně oceňované představení o lidské komunikaci v režii špičkového...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.cz