Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Jsem pesimista, humor je jen moje obrana, říká Pierre Richard

  20:21aktualizováno  8. listopadu 8:12
Nikoli film, ale zadělávané telecí karé s černým lanýžem a lahve červeného vína přivezl do Prahy francouzský herec Pierre Richard. Tematicky tak navázal na svou předloňskou návštěvu metropole. Tehdy se českým fanouškům poprvé představil jako vinař. Letos přijel dokonce i uvařit.

Restaurace, kde Richard uchystal několikachodovou večeři pro své přátele a fanoušky, sídlí v samém srdci pražského Žižkova. Štamgasti nedaleké "čtyřky" se tak v pondělí odpoledne dočkali netradiční podívané.

Fotogalerie

V zastrčené uličce, kterou jindy prochází maximálně rozjívená holandská mládež z přilehlého hostelu, se totiž celé odpoledne mačkaly zástupy novinářů, kameramanů a fotografů. "Co se to tu děje, rozdává se něco zadarmo?" vyptávali se, když se z průjezdu u francouzské restaurace Mon Rouge Pif ozval křik doplněný o zběsilé blýskání fotoaparátů. 

Zadarmo nebylo nic, to jen Pierre Richard zrovna pokřtil podnik pojmenovaný podle jeho historicky prvního vinařského díla (volně by se dal jeho název přeložit jako Můj červený frňák), načež se pustil do vaření. A také do rozdávání rozhovorů.

Stále jsem herec

Přestože jejich tématem bylo logicky hlavně víno a gurmánské zážitky, během povídání s iDNES.cz neopomněl zdůraznit, že je i nadále hercem na plný úvazek. Momentálně má rozpracované hned dva nové projekty a jeden, který už měl ve Francii premiéru, doporučuje i českým divákům. 

Z filmu Et si on vivait tous ensemble? - komedie o

Z filmu Et si on vivait tous ensemble? - komedie o "podzimu života", kde se mimo jiné setkali Pierre Richard, Geraldina Chaplinová a Jane Fondová.

"Nevím, jestli se k vám dostane, ale pevně v to doufám: můj zatím poslední snímek A co kdybychom žili spolu? (Et si on vivait tous ensemble?)vypráví o důchodcích a zahrál jsem si v něm s Jane Fondovou, Geraldine Chaplinovou a úžasným německým hercem Danielem Brühlem. Bylo to moc fajn," zmínil Richard komedii na téma podzim života.

Vrátil se i k tomu, s čím se iDNES.cz svěřil před dvěma lety, totiž ke své touze získat pro vinařství svoje potomky. Na rodinnou tradici to prý však zatím příliš nevypadá. "Což o to, víno by je zajímalo, ale vinice ne," směje se herec. "Chutná jim, rádi se napijí, rádi se o něm něco dozvědí, ale o vinici se moc nezajímají. Možná tam jednou přivedu svá vnoučata, ale v životě mých dětí, hudebníků, je momentálně jedinou vášní hudba," podotýká muž, jemuž režiséři odjakživa rádi přidělovali role snílků a optimistů.

O víně v Praze Pierre Richard nadšeně vyprávěl už před dvěma lety.

To je ostatně i případ dva roky staré kanadské komedie Šťastný člověk,  kterou Česká televize vysílala o víkendu. Richard v ní ztvárnil věčně pozitivního profesora kvantové fyziky.

"Vidíte, a já jsem přitom ve skutečnosti pesimista. Ale takový veselý pesimista. Sice se na svět nedívám růžovými brýlemi, ani není důvod, ale zároveň se všemu špatnému snažím bránit smíchem. A funguje to," uzavírá herec, který má kromě večeře na programu své dvoudenní návštěvy také setkání s fanoušky, porotcování v soutěži Symfonie vín a sýrů a autogramiáda - v pražském Café Rozmar, které provozuje obecně prospěšná společnost Rozmarýna, bude možné získat  Richardův podpis přímo na etiketu lahve s jeho vínem.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Nová Lara Croft prohrála s domácí Tátovou volhou, Tlumočník zapadl

Tomb Raider (2018)

Premiérová akční legenda Tomb Raider, která do role bojovnice Lary Croft přivedla Alicii Vikanderovou, startovala...

RECENZE: Víc hudby, méně filozofie, prosím. Film s Manics baví jen místy

Manic Street Preachers přivezli do Lucerny i písně z posledního a chystaného...

Dokument No Manifesto sleduje osud slavné kapely Manic Street Preachers. Baví vždy, když se věnuje přímo muzice. Což...

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

Najdete na iDNES.cz