Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pawlowská rozhoupává televizní archu celebrit

  13:51aktualizováno  13:51
Halina Pawlowská se rozhodla televizní diváky oblažit novým převlekem. Stylizovala se do role kapitánky bájné archy a v pořadu Cesta kolem světa Noemovou archou vyzpovídá řadu celebrit na téma cestování a zvířata.

Cesta kolem světa Noemovou archou - Halina Pawlowská a Ivo Šmoldas - natáčení TV pořadu, Praha (15. února 2008) | foto: Marek NavrátiliDNES.cz

V kongresovém sále pražského hotelu Ambassador to vypadalo jako při předávání nějakých cen - bíle potažené stoly, na které personál pečlivě skládá naleštěné skleničky, zarostlí kameramani štelují objektivy a na pódiu sedí Petr Hapka.

Nejde však o zkoušku na další klání o titul krásy či vyhlašování nejoblíbenějších herců a hereček. Zbývá několik minut do začátkem generální "projížděčky" pořadu Cesta kolem světa Noemovou archou.

Nejde o první pořad tohoto typu. První putování s Halinou Pawlowskou kolem světa, věnované tancům, mohli diváci České televize vidět už loni v červnu. Letos se dočkají během posledního víkendu před prázdninami.
 
Zatím na pódiu sedí Hapka, z reproduktorů zní playback písničky Kocour se schoulil na tvůj klín a osvětlovači se snaží skladatele správně nasvítit. Nijak ho to nerozhodí - dál "dělá", že hraje a zpívá.

V sále tomu nikdo kromě pár techniků nevěnuje pozornost a mezi stolky se prochází Ewa Farna, Petr Bende, Naďa Urbánková či ředitel pražské ZOO Petr Fejk.

"Tak přátelé, všichni se připravte, za deset minut si to projedeme. Některé písničky vynecháme, abysme to do večera stihli," velí režisér a všichni se dají do pohybu.

Po úvodním songu kapely Laura a její tygři se objevuje Pawlowská v červených šatech a polemizuje se spisovatelem Ivo Šmoldasem o správném skloňování jména Noe.

To ostatní přítomné nezajímá. Stále se mají o čem bavit a dění na jevišti věnují minimální pozornost. Až když průzorem ve scéně, stylizované do Noemovy archy, vejde Petr Hapka a zahlaholí: "Ty vole, já to zapomněl!"

Jeho výstup se tedy přeskočí a Pawlowská mu připomene, že "pak jí tam bude vyprávět o těch svých kočkách". A skladatel s úsměvem z pódia odchází.

Po krátké přestavbě Hapku střídá moderátorka Pošty pro Tebe Ester Janečková. Jako zvířecí doprovod si donesla pavouka a vypráví, jak a proč ho pořídila manželovi k výročí.

Na pódiu se střídají hosté, zpěvačky a zpěváci si zkoušejí hudební čísla a Pawlowská je zpovídá. Peter Nagy se vyznává z lásky ke Kubě, Bende je fascinován Egyptem. A tak dále a tak dále...

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Iva Janžurová si sežene zbraň a v černé komedii je z ní Teroristka

Iva Janžurová při natáčení komedie Teroristka

Od půli srpna do konce září se točí černá komedie Teroristka. Příběh režiséra a scenáristy Radka Bajgara vypráví o...

DO KINA: Otec a syn Washingtonovi se postaví proti rockovému Létu

Trailer k filmu Equalizer 2

Z pěti novinek kin si hned dvě připsala rodina černošských herců. Oscarový Denzel Washington hraje v pokračování...

RECENZE: Equalizer 2 je kazatel s flintou, kterému chybí čas na akci

Záběr z filmu Equalizer 2

Čtyři roky po filmu Equalizer přichází do kin druhý díl. Denzel Washington v titulní roli opět koná dobro se zbraní v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz