Kanadský zpěvák Paul Anka vystoupil 22. července 2014 v Praze.

Kanadský zpěvák Paul Anka vystoupil 22. července 2014 v Praze. | foto: ČTK

Paul Anka kvůli událostem v Paříži a Egyptě posouvá evropské turné

  • 4
Slavný zpěvák Paul Anka oznámil odložení evropského turné včetně koncertu, který se měl 3. února uskutečnit v pražském Kongresovém centru. Konkrétní náhradní termíny ohlásí do konce ledna, šňůra by se měla přesunout na červen. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Po odložení koncertů v západní Evropě, které Anka anoncoval již před Vánocemi, se nyní rozhodl ke stejnému kroku i v ostatních částech starého kontinentu. Podle vyjádření Ankova managementu jde o reakci na bezpečnostní situaci v Paříži a Egyptě.

„Vzhledem k přetrvávajícím bezpečnostním obavám v Evropě byl Paul Anka nucen učinit toto velmi těžké rozhodnutí. Navazuje tak na několik dalších umělců, kteří se své vystoupení v Evropě také rozhodli odložit. Anka se těší na své fanoušky v náhradním termínu, ve vhodnou dobu, v blízkém období,“ tlumočí hudebníkovo rozhodnutí jeho manažer Laurence Leader.

Všechny vstupenky, které si do této doby fanoušci na koncert Paula Anky zakoupili, zůstávají v platnosti na vystoupení v náhradním termínu, který pořadatel koncertu oznámí do konce ledna. „V tuto chvíli usilovně pracujeme na vyjednání náhradního termínu koncertu v červnu 2016. Fanoušci nemusí mít obavu, že o koncert přijdou,“ sdělila Lucie Nouzová z pořádající agentury JVS Group,

Svůj patrně největší hit, píseň Diana, nahrál Paul Anka již ve svých patnácti letech. Od té doby spolupracoval s osobnostmi jako Frank Sinatra, Buddy Holly, Frankie Lyman nebo Chuck Berry. Například slavná Sinatrova píseň My Way náleží právě jemu, stejně jako hit Toma Jonese She’s a Lady.

Velkým úspěchem Paula Anky je také spolupráce s Michaelem Jacksonem. Napsal s ním skladbu This is it, jež dala jméno Jacksonově již neuskutečněnému turné.

Anka se v Praze představil už loni v červenci. „Jeho koncert byl školením v tom, jak má vypadat efektní představení velkého, tradičního amerického popu,“ napsal tehdy v recenzi Honza Vedral.