Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Partička vyprodala Lucernu a z Nohavici udělala praotce Čecha

  13:13aktualizováno  13:13
Po výletě na Konopiště se populární televizní Partička představila svým fanouškům v pražské Lucerně. Při hře Party v prvním ze dvou vyprodaných představení se málem proměnila ve vibrátor a hostujícího Jaromíra Nohavicu proměnila v praotce Čecha.

Ondřej Sokol, Igor Chmela, Michal Suchánek, Richard Genzer, Dano Dangel a Marian Čurko. Sestava, která nikdy nezklame, jak se píše na nejrůznějších webech a v diskusních fórech, pomineme-li skalní a mnohdy útočné antifandy.

Partička v Lucerně

A nezklamala ani v neděli. Obava z možných prodlev mezi jednotlivými hrami nebo mezi pomalejšími pasážemi jednotlivých čísel, kterou televize pohodlně vystřihne, se nenaplnila. Partička improvizuje, jakkoli je tato činnost spojena s předchozí pečlivou přípravou, skvěle. Baví dav a především baví vlastní členy. A to je její největší přednost i ve chvíli, kdy si na pódium přizve Jaromíra Nohavicu.

Ten zprvu dostal prostor pro vlastní písničky, sál na něj ovšem reagoval mnohem víc jako na hosta partičkových her. Nejprve se skvěle a s nečekanou lehkostí vypořádal s písní, kterou měl složit podle davem zadaných slov ponorka, tanečník, cukr. Později se zapojil do hry, v níž se řešila vražda, a on v ní ztvárnil šatnářku z Lucerny, která má na vysvětlování vždy jen dvě slova. Bouřlivý potlesk si ovšem vysloužil v roli praotce Čecha, o niž se dělil se Suchánkem. Své hostování, v němž několikrát vysekl Partičce velkou poklonu, zakončil skladbou Hlídač krav. Text, v němž se zpívá, že dnes už je starší a ví, co ví, že mnohé věci nemůže a mnohé nesmí, s ním plný sál zazpíval sborově.

Nejočekávanější hra večera, Party, přišla na řadu v posledních minutách. Genzer, pověstný svým zoufalstvím při hádání věcí a osobností, kdy se již dříve trápil s hrdinou ze Sám doma, Járou Cimrmanem či tříhlavou saní, to měl mít údajně jednoduché. Dangel totiž vyzval přítomné, aby zbylým hostům večírku vymysleli jednu osobnost nebo věc, která by tvořila celek. Z davu se ozvalo "Tomáš Garrigue Masaryk" a zbytek sálu se zbořil.

Partička v Lucerně (2. prosince 2012)

Genzer na Party, kam přišel sokol v roli baterek.

V trojlístku na pódiu se naopak řešilo, že by jeden z herců mohl být vibrátor, druhý baterky a třetí Agáta Hanychová. Sál nabídku okamžitě přijal, ale nakonec se přece jen hrálo jinak.

Chmela se proměnil v autíčko na dálkové ovládání, Suchánek v ovladač a Sokol v baterky. Nápovědu v podobě růžového zajíčka, který díky nekonečné energii neustále mlátí do bubínku, přetavil v hnědého medvěda. Mimochodem - Genzer vše uhodl.

Tečka na závěr: famózní choreografie Los Rotopedos.

Autor:Nejčtenější

Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: K čemu pravda? Důležitější je lživé a zrůdné Doznání

Z filmu Doznání (1970)

Některé zrůdnosti by si měl člověk čas od času připomenout, byť zvedají žaludek i adrenalin. Třeba slova vyšetřovatele,...

Iva Janžurová si sežene zbraň a v černé komedii je z ní Teroristka

Iva Janžurová při natáčení komedie Teroristka

Od půli srpna do konce září se točí černá komedie Teroristka. Příběh režiséra a scenáristy Radka Bajgara vypráví o...

Johnny Depp jednal v sebeobraně a chránil ostatní, tvrdí jeho právníci

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Johnny Depp prohlásil, že člen štábu, který herce obvinil, že ho při natáčení filmu Město lží napadl, utrpěl zranění...

Najdete na iDNES.cz