Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Na Konopišti padla památná věta - Geňo, přemejšlej!

  12:05aktualizováno  29. července 5:16
Nic proti Hamletům, revivalovým kapelám a přívalovým dešťům, ale všechno tohle dohromady zdržovalo na šest tisíc lidí v konopišťském amfiteátru od toho nejlepšího: české Partičky na vzduchu. Jen škoda, že jí nebylo v programu víc.

Do zámeckého areálu, který byl otevřený již od dvou hodin odpoledne, se za svými idoly vypravily tisíce fanoušků. Parno neparno, ochotně a trpělivě přečkaly čekání ve frontách na parkování, u vchodu se svlažily pivem obohaceným o panáka alkoholu a mířily k jevišti, z něhož se už krátce po půl čtvrté ozývaly (místy) povedené hity skupiny ABBA.

To první, o co se lidé mohli cestou zarazit, byl neuvěřitelný štrúdl zpocených sběratelů podpisů. Jakkoli barvitě vám bude v budoucnu někdo popisovat frontu na banány, vězte, že ta na autogramy členů Partičky ji hravě strčila do kapsy. Kdo k tomu chtěl přidat další suvenýr, mohl ve stáncích sáhnout po plechovkách se vzduchem z Konopiště nebo několika druzích omyvatelných sprchových gelů s tvářemi herců.

Fotogalerie

Komentář k výkonům kapel si pro tentokrát odpustíme, protože kdyby David Koller s Lucií a řada dalších muzikantů slyšela, co s jejich písněmi dokážou udělat Hamleti, žádali by pro ně ten nejkrutější trest. Ač se člověk snažil tento zážitek přebít alkoholem v domnění, že mu navíc pálící slunce poblázní organismus a zjemní utrpení v příjemné opilosti,o chvíli později bylo hůř. A to, když se před zraky přítomných, objevili dva medvědi.

Údajně komické duo ovšem kromě tance nepředvedlo nic logického. A zatímco se kdesi ve stanech konal workshop s Partičkou, většina přihlížela nepochopitelnému dovádění bílého chlupáče s hnědým a jejich roztomilému "uklízení" kolem pódia.

"Idylu" narušil předpovídaný déšť. Ten nad areál spadl z temných mraků a na krátkou chvíli dokonce přerušil program. Zástupci české Partičky, kteří zrovna přihlíželi tomu, jak se divákům představují jejich slovenští kolegové, neváhali, a aby to nebylo fanouškům líto, že moknou sami, přisedli si k nim na lavice a nechali se také naskrz nasáknout.

Program začal po zhruba patnáctiminutové přestávce. Dál pršelo, ale na pódiu už skotačili Slováci. V porovnání s pozdějším výstupem domácích je nutné říct, že propadli. Areál se sice smál, ale kombinace pohotovosti, dynamiky a humoru, kterou je pak smetli Češi, byla zkrátka na mnohem vyšší úrovni.

Richard Genzer a Ondřej Sokol a jejich Partička na vzduchu (Konopiště, 28.

Richard Genzer a Ondřej Sokol a jejich Partička na vzduchu (Konopiště, 28. července 2012)

Češi totiž hráli tak, že by je v televizním pořadu nebylo nutné tolik "stříhat". Přípravy scének netrvaly dlouho, po zadání se téměř hned hrálo. Richard Genzer navíc opět zaperlil v ním nenáviděné hře Seznamka, při níž v davu padla památná věta "Geňo, přemejšlej!".

Někteří v publiku nemohli místy popadnout dech, jiným dokonce tekly po tvářích slzy smíchu. Navíc se královsky bavili i zbylí Partičkáři Michal Suchánek, Ondřej Sokol a Igor Chmela.

Zaprvé a zadruhé

Intenzivní hodinka domácí improvizace byla skvělá, měla jen dvě mouchy. Zaprvé mohla být výrazně delší nebo rozložená do více videoreportáží ze starších dílů Partičky, jimiž produkce vyplňovala hluchá místa například při přestavbách jeviště.

Óčko a Partička

Televize Óčko nabídla přímo z místa několik reportáží. Navíc 3. srpna večer odvysílá i dvě nejzajímavější improvizační hry, které Partička na vzduchu předvede.

Zadruhé se čtveřice mohla víc věnovat svým fanouškům. Sice je zapojila do her, ale na to, že jich má více než 250 tisíc na facebookovém profilu, několik tisíc přímko před očima a na parkovišti bylo zjevné, že na akci pod širým nebem nepřijeli zdaleka jen Pražáci a lidé ze středních Čech, mohla být spolupráce intenzivnější. Stačila by i jednoduchá věta typu "Jsme rádi, že jste přijeli už ve dvě, čekali na nás do osmi a nenechali se odradit ani deštěm".

Protože právě ti, kteří si pod igelity, deštníky a pláštěnkami počkali na večer, viděli příjemnou svižnou show a dokonce i jednu žádost o ruku. První ročník Partičky na vzduchu máme tedy za sebou, do druhého by to chtělo lepšího (hudebního) dramaturga a více z hlavních hvězd.

Autor:Nejčtenější

V Ománu zemřel známý 28letý DJ Avicii, proslavil ho hit Levels

V Ománu zemřel 20. dubna 2018 ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské...

V Ománu zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling. Oznámila to jeho tisková mluvčí.

VIDEO: Nahé ženy jsou u nás naposledy. Organizátoři lákají i na orgasmy

Na výstavě Voayer ukazují dívky vše, co se ukázat dá.

Voayer: Poslední výstava skutečných nahých žen. Nekompromisní název láká diváky na kontroverzní výstavu, která k nám...Doutník, sklenku a třikrát ho...o, vyzval DeVito k vzpomínce na Formana

Danny DeVito a Jack Nicholson ve slavném Formanově snímku Přelet nad kukaččím...

Edward Norton, Danny DeVito, Jim Carrey i Antonio Banderas. Největší osobnosti Hollywoodu vyjádřily smutek nad odchodem...

GLOSA: Ani na masáž nebyl čas. Ivanka Trumpová baví naivitou

Ivanka Trumpová v Bílém domě (3. února 2017)

Ivanka Trumpová přepisuje pravidla úspěchu. Respektive si to myslí. Loni vydala knihu, ve které ženám radí, jak si...

Formana už pochovali. Všichni jsme jeho děti, míní režisér Jiří Strach

Miloš Forman

Poslední rozloučení s režisérem Milošem Formanem se konalo v neděli na místním hřbitově v americkém městě Warren, kde...

Další z rubriky

VIDEO: Langmajer se proměnil v Polívkovou. V komedii Po čem muži touží

Jiří Langmajer

Režisér Rudolf Havlík točí komedii Po čem muži touží, jejíž scénář napsal se spisovatelkou Radkou Třeštíkovou. V...

Brzy unaví, řekl James Cameron o vlně Avengers. A hned to schytal

Režisér James Cameron oznamuje, že tři pokračování filmu Avatara natočí na...

Tvůrce dvou nejúspěšnějších filmů historie, Avatara a Titaniku, si rozhněval fanoušky komiksů. V jednom rozhovoru totiž...

KOMENTÁŘ: Seděli za to, že se zastali jiných. To bývaly skutečné celebrity

Pražská desítka na dobovém záběru v dokumentu Výbor na obranu nespravedlivě...

S takovou přesilou se pochopitelně bojovat nedá. Jestliže ve stejném čase v Ordinaci v růžové zahradě chystají veselku...

Najdete na iDNES.cz