Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pan Tau v technohávu

  14:18aktualizováno  14:18
- Studio Walta Disneyho sáhlo při hledání námětu na nový film opět po osvědčené látce, dobře prověřené bránicemi mnoha diváků. Režisér David Kellogg přetransformoval populární francouzský televizní seriál Inspektor Gadget do klasické zábavné podívané se všemi ingrediencemi, které si žádá nejširší velkoamerické publikum. Příjemný humor skloubil s perfektními a nutno přiznat i originálními triky, a tak se i docela jednoduchý a velmi schématický příběh stává vcelku příjemnou zábavou.

John Brown je mladý, slušný člověk s hodnou neteří a sympatickým pejskem. Pracuje jako řadový hlídač výzkumného ústavu profesora Bradforda a neustále touží stát se vzorným policistou, střežícím bezpečí a pohodlí řádných občanů města Riverton City.

Tajná laboratoř je jednoho dne přepadena záludným padouchem a multimilionářem Sanfordem Scolexem, který zabije profesora a zcizí robotickou nohu, základ pro projekt kybernetického superpolicisty. Scolexe, který má pro podobný projekt ale zcela jiné určení, pronásleduje snaživý John, skončí však s těžkými zraněními v nemocnici. S tak těžkými, že by jeho tělo vlastně nemohlo ani déle fungovat, kdyby si krásná doktorka Bradfordová nebyla jista, že právě on je tím pravým pro projekt zemřelého otce.

John se tedy probere z narkózy již jako inspektor Gadget, jehož tělo je vybaveno nejrůznějšími ozubenými koly, pružinami a skrytým příslušenstvím - od zapalovače v palci až po vrtulník v klobouku. (I když chvíli trvá, než se naučí všechny funkční vymoženosti aktivovat správným heslem a než přesvědčí konzervativní policejní sbor o své výjimečnosti a schopnostech.)

Nakonec ve spolupráci se svým gadgetmobilem zlotřilého záporáka zlikviduje a osvobodí město i od svého zlého dvojníka, který ho mezitím úplně zpustošil. V závěrečné akci nakonec získá i srdce své krásné stvořitelky.

Příjemná pohádka o technologické mutaci Pana Tau zaujme hlavně svou velmi sympatickou vizuální podobou a poetikou kreslených filmů pro děti. Příběh sice mnoho originality nepobral, prospěchu věci to ale kupodivu nijak nevadí. Film je totiž postaven  hlavně na nenáročném situačním humoru a všudypřítomných efektech, které působí jako překvapení vystřižené z katalogu hraček. Inspektor Gadget je zcela jistě určen především pro malé diváky, neznamená to ale, že by se při něm nemohl pobavit i někdo trochu starší, kdo si chce jen trochu odpočinout.

Gadgetmobil

Inspektor Gadget v akci

Občas se vyskytne chyba

John po pracovním úrazu

Autor:


Témata: hračky, Humor, Pohádky

Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

VIDEO: Soňa Norisová bude detektiv amatér v krimi podle Marie Poledňákové

Ten, kdo tě miloval

Rodinný komediálně laděný příběh s kriminální zápletkou a předvánoční atmosférou lázeňského města. To je stručná...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Odmítnout bondovku? To bych musel být hlupák, naznačil režisér Boyle

Danny Boyle

Režisér Trainspottingu či Milionáře z chatrče Danny Boyle prohlásil, že by musel být hlupák, kdyby nechtěl režírovat...

Najdete na iDNES.cz