Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pan Tau v technohávu

  14:18aktualizováno  14:18
- Studio Walta Disneyho sáhlo při hledání námětu na nový film opět po osvědčené látce, dobře prověřené bránicemi mnoha diváků. Režisér David Kellogg přetransformoval populární francouzský televizní seriál Inspektor Gadget do klasické zábavné podívané se všemi ingrediencemi, které si žádá nejširší velkoamerické publikum. Příjemný humor skloubil s perfektními a nutno přiznat i originálními triky, a tak se i docela jednoduchý a velmi schématický příběh stává vcelku příjemnou zábavou.

John Brown je mladý, slušný člověk s hodnou neteří a sympatickým pejskem. Pracuje jako řadový hlídač výzkumného ústavu profesora Bradforda a neustále touží stát se vzorným policistou, střežícím bezpečí a pohodlí řádných občanů města Riverton City.

Tajná laboratoř je jednoho dne přepadena záludným padouchem a multimilionářem Sanfordem Scolexem, který zabije profesora a zcizí robotickou nohu, základ pro projekt kybernetického superpolicisty. Scolexe, který má pro podobný projekt ale zcela jiné určení, pronásleduje snaživý John, skončí však s těžkými zraněními v nemocnici. S tak těžkými, že by jeho tělo vlastně nemohlo ani déle fungovat, kdyby si krásná doktorka Bradfordová nebyla jista, že právě on je tím pravým pro projekt zemřelého otce.

John se tedy probere z narkózy již jako inspektor Gadget, jehož tělo je vybaveno nejrůznějšími ozubenými koly, pružinami a skrytým příslušenstvím - od zapalovače v palci až po vrtulník v klobouku. (I když chvíli trvá, než se naučí všechny funkční vymoženosti aktivovat správným heslem a než přesvědčí konzervativní policejní sbor o své výjimečnosti a schopnostech.)

Nakonec ve spolupráci se svým gadgetmobilem zlotřilého záporáka zlikviduje a osvobodí město i od svého zlého dvojníka, který ho mezitím úplně zpustošil. V závěrečné akci nakonec získá i srdce své krásné stvořitelky.

Příjemná pohádka o technologické mutaci Pana Tau zaujme hlavně svou velmi sympatickou vizuální podobou a poetikou kreslených filmů pro děti. Příběh sice mnoho originality nepobral, prospěchu věci to ale kupodivu nijak nevadí. Film je totiž postaven  hlavně na nenáročném situačním humoru a všudypřítomných efektech, které působí jako překvapení vystřižené z katalogu hraček. Inspektor Gadget je zcela jistě určen především pro malé diváky, neznamená to ale, že by se při něm nemohl pobavit i někdo trochu starší, kdo si chce jen trochu odpočinout.

Gadgetmobil

Inspektor Gadget v akci

Občas se vyskytne chyba

John po pracovním úrazu

Autor:


Témata: hračky, Humor, Pohádky

Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

RECENZE: I na plátně zůstal neuchopitelný Jan Palach záhadou

Kaskadér při natáčení scény sebeupálení pro film Jan Palach

Nepoví skoro nic, co bychom nevěděli, neprovokuje obsahem ani tvarem. Přesto má film Jan Palach smysl. Díky hrdinově...

TELEVIZIONÁŘ: K čemu pravda? Důležitější je lživé a zrůdné Doznání

Z filmu Doznání (1970)

Některé zrůdnosti by si měl člověk čas od času připomenout, byť zvedají žaludek i adrenalin. Třeba slova vyšetřovatele,...

DO KINA: Otec a syn Washingtonovi se postaví proti rockovému Létu

Trailer k filmu Equalizer 2

Z pěti novinek kin si hned dvě připsala rodina černošských herců. Oscarový Denzel Washington hraje v pokračování...

Najdete na iDNES.cz