Otec Hvězdných válek Lucas dohlíží v pražském Rudolfinu na orchestr

  13:11aktualizováno  13:11
V pražském Rudolfinu se začala natáčet hudba k americkému filmu Red Tails, na němž pracuje trojice autorů legendární série o Hvězdných válkách. Nahrávání se účastní i režisér a producent George Lucas.

Pražské akci nicméně velí autor hudby, jazzový trumpetista a skladatel Terence Blanchard, držitele několika cen Grammy. Dvojici legend doprovází producent Rick McCallum.

Terence Blanchard

Terence Blanchard

"Natáčení s českým ansámblem FILMharmonic Orchestra Prague má trvat do 8.června," sdělil zástupce tělesa Petr Pýcha, podle nějž se ale fanoušci slavné ságy bližšího setkání s Lucasem zřejmě nedočkají. Chce se prý soustředit jen na tento projekt, který vznikal před dvěma lety kromě jiných zemí včetně USA a Chorvatska i v letňanských ateliérech Prague Studios a také v Milovicích. Tam barrandovská divize Dekorace vyrobila budovy a zázemí letiště včetně trupu bombardéru B-17 o délce dvaadvacet metrů a až třímetrovém průměru.

Skladatel Terence Blanchard se vrátí do Prahy 6. července, kdy na Žofíně zahraje se svým kvintetem na festivalu Prague Proms.

Z natáčení filmu Red Tails

Z natáčení filmu Red Tails

Režisérem filmu Red Tails společnosti Lucasfilm je Anthony Hemingway a scenáristou John Ridley. V hlavních rolích se objeví Cuba Gooding Jr. a Terrence Howard. Jde o fiktivní příběh inspirovaný první černošskou leteckou bitevní jednotkou americké armády ve druhé světové válce.

Slavné ocasy stíhaček

Název Red Tails byl odvozen od barvy ocasu stíhaček, která upozorňovala posádky amerických bombardérů na stroje tuskegeeských letců, jež je provázely. Příběh čerpá z osudů prvních Afroameričanů z Tuskegee v Alabamě, kteří prolomili rasismus v armádě a prosadili se jako piloti.

Z natáčení filmu Red Tails

Z natáčení filmu Red Tails

Prvního kurzu na vojenském letišti asi 64 kilometrů východně od Montgomery se v červenci 1941 účastnilo třináct černošských kadetů. V příštích čtyřech letech byli vysláni na víc než patnáct tisíc bojových misí po celé Evropě a severní Africe. Českým partnerem projektu je společnost Partnership Pictures Aleše Komárka. Letecké bitvy se zrodily na obrazovkách počítačů.

Režisér Lucas se proslavil zejména šesti hranými filmy o Hvězdných válkách, které patří k nejpopulárnějším a nejvýdělečnějším hollywoodským filmovým sériím. Šestice sci-fi pohádek vydělala po celém světě přes 25 miliard dolarů a v září vyjde ve speciální edici na devíti discích ve formátu blu-ray. Tuto sérii natočil v letech 1977 až 2005. Po uvedení snímku Epizoda III – Pomsta Sithů sice oznámil, že už další film do této série nenatočí, ale v roce 2008 vyslala na plátna kin první animovaný televizní seriál o Hvězdných válkách.

Z natáčení filmu Red Tails

Z natáčení filmu Red Tails

FILMharmonic Orchestra Prague je symfonické těleso, v němž příležitostně hrají členové České filharmonie, Pražských symfoniků nebo SOČR. Téměř deset let natáčí hudbu k filmům i počítačovým hrám. Orchestr spolupracoval s mnoha známými tvůrci a herci, jako jsou například Quentin Tarantino, Ridley Scott, Werner Herzog, Jodie Fosterová, Robert Redford a s mnoha skladateli.

Autoři: ,Nejčtenější

Bart Simpson mi způsobil celoživotní problém, řekl Martin Dejdar Za scénou

Herec a dabér Martin Dejdar v kulturním magazínu Za scénou.

„Věděli jsme, že originál mluví žena, tak jsme se snažili nalézt něco jiného. Jediné, co jsem však opravdu hledal, byl...

POSLEDNÍ DOJMY: Porušil Labyrint III desatero pravidel detektivky?

Záběr z třetí řady seriálu Labyrint

Záhada trvající sedm večerů je konečně vyřešena, poslední část televizního Labyrintu III odhalila pachatele. S...PRVNÍ DOJMY: Výzva, noblesa, užít si to. Zakázaná slova StarDance

Jiří Dvořák patří ve StarDance k favoritům

Boj o vítěze tanečního parketu zahájil v ČT devátou sezonu. Tradičně, protože přenosem StarDance opět provázejí Tereza...

Další státní cena v ohrožení, odmítla ji rodina Evalda Schorma

Příběh falešného faráře (Vlastimil Brodský),  který pomáhá všem vesničanům, ale...

Letošní předávání cen v kultuře, jimiž stát oceňuje výrazné osobnosti, má další trhlinu. Poté, co odmítl převzít cenu...

Zemřel herec Břetislav Slováček, novinář z filmu Rozpuštěný a vypuštěný

Herec Břetislav Slováček v březnu 2009, kdy působil v souboru Divadla na...

Ve věku 70 let zemřel herec Břetislav Slováček. Hrál dlouhá léta v pražském Divadle na Vinohradech, odkud v 90. letech...

Další z rubriky

RECENZE: Záhady českého Marsu. Proč ten film vznikl a co chce říci?

Záběr z českého filmu Mars

Pod názvem Mars vstupuje do kin dílo Benjamina Tučka, jež si připsalo světový unikát. Poté, co projekt uspěl v...

Komiksový Venom měl čtyřikrát víc diváků než novinka První člověk

Trailer k filmu Venom

Víkendová kina už podruhé zažila vítězství komiksu Venom, tentokrát našel 72 tisíc diváků a dohromady se po dvou...

POSLEDNÍ DOJMY: Porušil Labyrint III desatero pravidel detektivky?

Záběr z třetí řady seriálu Labyrint

Záhada trvající sedm večerů je konečně vyřešena, poslední část televizního Labyrintu III odhalila pachatele. S...Najdete na iDNES.cz