Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Osmimilimetrové peklo

  12:29aktualizováno  12:29
- Andrew Kevin Walker opět potvrdil, že patří k nejlepším thrillerovým scénáristům Hollywoodu. Po temném snímku Sedm napsal nyní neméně znepokojující příběh 8mm, který diváka zavádí na dno té nejtvrdší sadistické pornografie, až do samého pekla. Novodobý film noir Joela Schumachera odhaluje ty nejtemnější lidské fantazie, které krutě zabíjejí.

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) dostává po řadě rutinních prací konečně pořádný úkol, kterého se musí zhostit s naprostou diskrétností. Vdova po úspěšném podnikateli odhalí v manželově sejfu koutoč osmimilimetrového filmu. Trvá jen několik minut, za tu zde ale dobu stačí být znásilněna a vzápětí doslova na kusy rozřezána mladá dívka.

Tom musí pro nešťastnou vdovu zjistit, zda je celá vražda fingovaná, nebo jestli se jedná skutečně o pravé záběry, má najít onu dívku. Brzy v dívce pozná pohřešovanou Mary Ann Matthewsovou, která před časem utekla se svým přítelem do Kalifornie, aby se tam stala filmovou hvězdou.

I Welles zamíří do Los Angeles, největšího střediska undergroundového porna, a aby se dostal opravdu až tam, kam potřebuje, najme si jako průvodce Maxe, který už nějaký čas prodává v jednom z mnoha sex shopů. Ten ho zavádí do podzemí, na místa, kde si může každý splnit své sny, ať už jsou sebeperveznější. Ale ani tady nechce nikdo o snuffu (extrémní S/M snímky, ve kterých dojde k opravdové vraždě) ani slyšet, nic takového neexistuje, je to jen mýtus.

Ďábel se nezmění, ďábel změní tebe," varuje Max Toma dříve, než ho zavede do míst, které člověka natrvalo poznamenají. Soukromý detektiv je do svého případu stále více vtahován, neřeší jen zadaný úkol, je to už jeho osobní věc, kterou musí vyřešit, aby mohl žít dál po tom, co spatřil opravdové peklo. Když přijde na stopu nanejvýš úchylného umělce Dino Velveta, ztrácí už Tom dokonale svůj profesionální odstup, jeho práce se mění v osobní poslání, místo detektivní práce nastupuje pomsta.

Skvěle napsaný příběh neuvěřitelně graduje až do strhujícího, nečekaného konce, při kterém vás opravdu mrazí, co se v lidech může skrývat. Věrohodnost celé věci dodávají výborně napsané postavy, které jsou bez vyjímek skvělě zahrané, a celková atmosféra filmu, která je temnější než noc. Schumacher technicky a formálně dokonale vyzdvihl přednosti výborného scénáře a natočil tak film, který vás opravdu zdrtí a působí přitom až hrůzně reálně.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Televize Prima sází na napětí, otvírá novou stanici zaměřenou na krimi

Z filmu Dívka ve vlaku

Televize Prima odhalila novou zbraň svého jarního vysílání. Její již osmou stanicí se od 2. dubna stane Prima Krimi,...

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

Kapela Kelly Family vystoupila 8. března 2018 v pražské O2 areně.

Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

VIDEO: Soňa Norisová bude detektiv amatér v krimi podle Marie Poledňákové

Ten, kdo tě miloval

Rodinný komediálně laděný příběh s kriminální zápletkou a předvánoční atmosférou lázeňského města. To je stručná...

Najdete na iDNES.cz