Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ošklivé kačátko uprostřed Beverly Hills

  16:22aktualizováno  16:22
- Film Taková normální holka je sice ve své podstatě typickou americkou romantickou komedií, ale určitým způsobem z této uniformní řady vystupuje. Příběh a hlavní zápletka snímku věrně kopírují osvědčené klišé, divák se ale nemůže ubránit dojmu, že to tvůrci nemysleli zas až tak vážně a že film v určitých momentech shazuje sám sebe a to, co reprezentuje.

Jižní Kalifornie představuje ideální prostředí pro teenagerské filmy, zlatá americká mládež se tu prohání v nejnovějších a nejluxusnějších bourákách, bydlí v nejhonosnějších vilách a prestižní střední školy navštěvují urostlí a inteligentní atleti a dívky jak z módního žurnálu.

V jedné takové škole právě skončily jarní prázdniny a hlavní hezoun a předseda maturitního ročníku Zack zjišťuje, že ho během týdne na Floridě opustila jeho přítelkyně, uznávaná školní krasavice a žhavá favoritka volby královny maturitního plesu. Zack však místo truchlení nezahálí a coby předem jasný plesový král uzavře sázku, že udělá královnu i z té nejneoblíbenější šeredy.

Jednu takovou, alespoň na první pohled, potká hned na školním dvorku a dá se do práce. Obrýlená a do sebe uzavřená intelektuálka Laney však na Zackovu snahu, na rozdíl od svých spolužaček, nereaguje s frenetickým nadšením, a i když v něm časem najde určité zalíbení, bude to ještě chvíli trvat než skončí Zackova ruka ve vytyčeném rukávě.

V cestě jim totiž stojí hodně překážek, Laneynin společenský status - je dcerou čističe bazénů(!), Zackova bývalá přítelkyně Taylor, přátelé a hlavně sázka, která dívce, poté, co se o ní dozví, připadá pochopitelně ponižující.

Při volbě královny plesu vyhraje nakonec o pár hlasů Taylor, Zack prohraje sázku a musí si pro závěrečné vysvědčení dojít nahý. V té chvíli mu však o sázku už nešlo, toužil jen po Laney a tu také nakonec dostane.

Při hodnocení filmu Taková normální holka je třeba definitivně rozhodnout, zda ho tvůrci opravdu mysleli jako lehkou parodii na stovky podobných snímků a seriálů, nebo jestli to tak připadá jen mírně zaujatému divákovi. Režisér sice popírá, že by měl něco takového v úmyslu, výsledek mu však ani v nejmenším za pravdu nedává, a proto vyvstává podezření, že se to snaží hrát na obě strany.

Diváci Beverly Hills 90210 a podobných slátanin se budou rozplývat nad příběhem odstrkované dívky, která se nakonec stane hvězdou, my ostatní se zase můžeme několikrát upřímně zasmát. Opravdu chytrý obchodní trik!

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

Další z rubriky

Zemřel Drahoslav Makovička, scenárista Anděla s ďáblem v těle

Scenárista a dramaturg Drahoslav Makovička (na snímku ze 4. července 2011)

Ve věku 90 let zemřel scenárista a dramaturg Drahoslav Makovička, autor scénářů ke komedii Anděl s ďáblem v těle nebo...

RECENZE: Film Můj neznámý vojín pohřbívá jeho hrdinu podruhé

Z filmu Můj neznámý vojín

Její prastrýc k nám přijel v srpnu 1968 na tanku. Po návratu na Ukrajinu dlouho mlčel, načež spáchal sebevraždu a...

VIDEO: 1 proti všem. Mareš s Boučkem Čechy doprovodí k milionovým výhrám

1 PROTI VŠEM

Po zahraničním úspěchu i do Česka přichází televizní show 1 proti všem. Odvysílá ji televize Prima a pouhý jeden...

Najdete na iDNES.cz