Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konečně jsem přestal vyrábět mrtvoly, říká Malý o Případech 1. oddělení

  17:54aktualizováno  17:54
Herec Ondřej Malý je malý příjmením i vzrůstem. Že je však velkým hercem, dokázal třeba ve filmu Pouta, za který získal Českého lva. Dlouho byl ve stínu manželky Pavly Tomicové, rovněž herečky. Popularitu získal až nedávno, paradoxně díky vedlejší roli v detektivním seriálu Případy 1. oddělení.

Ondřej Malý a Pavla Tomicová | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Je herecké manželství dobrá volba?
Je. Už jenom kvůli tomu, že se partneři dokážou vcítit do toho, co ten druhý prožívá. Pavluša je ale tak empatická, že i kdyby byla třeba paní učitelka v mateřské školce, což vystudovala, dokázala by to taky. Já asi ne (usmívá se). Ale když má někdo z nás týden před premiérou, je hájený. Ten druhý a vlastně celá rodina se mu snaží vyjít vstříc... Snaží se o maximálně možnou toleranci při výkyvech jeho nálad.

Týdeník TÉMA

Vychází v pátek

Týdeník TÉMA

Co všechno Ondřej Malý zažil v psychiatrické léčebně v Bohnicích? A proč dal v divadle výpověď? Více se dočtete v pátečním vydání týdeníku Téma.

Hraje se vám líp s manželkou na jevišti, nebo před kamerou?
Před kamerou jsme se mockrát nesešli. Poprvé jsme se potkali ve filmu Hany. Tam to byla jen chvilička. Ani v připravovaném seriálu Četníci z Luhačovic jsme moc společných scén neměli, byť jsme tam manželé. Doufám, že se dočkáme něčeho, kde toho bude víc.

V seriálu Ulice, kde září vaše manželka jako kadeřnice Simona, jste se nepotkali?
Ne, tam jsem byl nějaký pokoutný prodejce bylinek. Ale potkaly se tam s ní naše děti. Adam hrál messengera a Anežka byla fracek, který se chtěl nechat přebarvit.

Vy si s manželkou můžete vzájemně postěžovat, jak vás režiséři mají oba v hereckých škatulkách. Vaše žena pravidelně dostávala role samic. Vy zase pořád hrajete mizery.
Nevím, jestli Pavla hraje samice. Možná střelené a nadržené... Je samozřejmě blbé, když jí scenárista řekne: „My to paní Tomicová píšeme přímo na vás.“ A ona jim odpovídá: „Ale vždyť vy mě neznáte.“ Kdyby věděli, co ta Pavla v sobě má... Všem těmhle scenáristům bych přál, aby viděli třeba tu Maryšu, kterou měla Pavla strašně ráda. Myslím si, že tam byla fakt skvělá. Na tom se určitě podepsalo i to, čím si zrovna v životě procházela. Nebo jak hrála v inscenacích Její pastorkyňa či Petrolejové lampy. To byly podle mě její divadelní vrcholy. Teď se mi zase hodně líbí v Kouli. Baví mě ta tragikomická poloha.

Fotogalerie

Ale už jste dostal i jiné role, například v seriálu Případy 1. oddělení, kde jste hrál soudního lékaře.
Konečně jsem mrtvoly nevyráběl... To mě taky strašně bavilo. Sešla se tam krásná parta. Nejvíc jsem byl s Ondrou Vetchým, se kterým jsem se potkal už ve filmu Všiváci. Kvůli natáčení jsme strávili asi deset dní v Afghánistánu. To nás hodně sblížilo.

Díky tomu seriálu jste se stal populární. Jak se cítíte, když vás lidi na ulici poznávají? Vaše žena říkala, že jste z toho trochu nešťastný, že ztrátu soukromí snášíte ještě hůř než ona...
Ztrátu soukromí nesu opravdu velmi špatně. Ale musím říct, že jsem nějakou výraznou vlnu popularity nezaregistroval. Pavlína to má mnohem horší. V jejím případě se dá opravdu o ztrátě soukromí mluvit.
Nejčtenější

Nečekaně zemřela Dolores O'Riordanová, nezaměnitelný hlas Cranberries

Zpěvačka Dolores O'Riordanová na pražském koncertu kapely The Cranberries

Hlavní tvář irské skupiny Cranberries Dolores O'Riordanová náhle zemřela ve věku 46 let. Zpěvačku našli v hotelovém...

PRVNÍ DOJMY: Pat a Mat, Vetchý a Donutil. A konec rudých iluzí

Hrdinové filmu Můj strýček Archimedes

Ač točí v obou zemích, tvrdí, že do rodného Řecka jezdí žít, kdežto do své druhé vlasti, do Česka, spíš pracovat. I...Tragicky zesnulému herci Jakubu Zedníčkovi aplaudoval ve stoje plný sál

S hercem Jakubem Zedníčkem, který tragicky zemřel při dopravní nehodě, se do...

Rodina, přátelé a kolegové se ve čtvrtek přišli do Městského divadla Brno rozloučit s mladým hercem Jakubem Zedníčkem,...

RECENZE: Veselé díky za Dabing Street, kde z vulgarit vytaví poezii

Tereza Voříšková v seriálu Dabing Street

Comeback, Okresní přebor, Čtvrtá hvězda - a teď Dabing Street. V důstojně vážném roce „osmičkových“ výročí tvoří seriál...

Zemřel hudební publicista Vojtěch Lindaur. Do Prahy tajně přivezl Nico

Hudební publicista Vojtěch Lindaur na snímku z roku 2011

Ve věku šedesáti let po dlouhé nemoci zemřel hudební publicista Vojtěch Lindaur. V říjnu 1985 do Československa tajně...

Další z rubriky

RECENZE: Na pět let od důchodu se pere obstojně. Neeson řádí ve vlaku

Liam Neeson ve filmu Cizinec ve vlaku

Ve filmu Non-Stop odhaloval Liam Neeson vraždícího vyděrače v letadle, nyní v Cizinci ve vlaku dělá prakticky totéž a...

VIDEO: Liam Neeson se pořád umí prát. Ale má strach z hnutí MeToo

Cizinec ve vlaku

V akčním thrilleru Cizinec ve vlaku, jehož zákulisí poodhaluje film ve filmu, dokazuje Liam Neeson i po šedesátce...

Patnáct tisíc diváků postačilo Churchillovi jenom na čtvrté místo

Z filmu Nejtemnější hodina

Víkend v kinech patřil trvalkám, novinky startovaly na nižších příčkách. Nejúspěšnější z nich, Nejtemnější hodina s...

Najdete na iDNES.cz