Na svou nečekaně zesnulou zpěvačku předně vzpomněla samotná kapela. „Měla neobyčejný talent a my se cítíme poctěni, že jsem byli součástí jejího života od roku 1989, kdy jsme začali jako Cranberries. Svět ztratil opravdového umělce,“ napsala na Twitter zbývající trojice členů Noel Hogan, Fergal Lawler a Mike Hogan.
„Potkal jsem Dolores O’Riordanovou, když mi bylo patnáct. Byla milá, dostal jsem autogram na lístek z metra, což mne hrozně potěšilo. Měla ten nejúžasnější hlas i vystupování. Velice mne mrzí, že dnes odešla.“ Upřímnou vzpomínku přidal na svůj Twitter moderátor The Late, Late Show James Corden.
Vzpomínky jinak samozřejmě přicházejí především napříč hudební branží. Jim Corr z The Corrs, tedy jiné irské skupiny, která se celosvětově prosadila v devadesátých letech, vyjádřil soustrast rodině. Taktéž irští Kodaline pak připomněli, že právě Cranberries jim dali první velkou příležitost, když je před lety s sebou vzali na tour po Francii.
Fotogalerie |
„Nikdy nezapomenu, když jsem poprvé slyšel hlas Dolores O’Riordanové,“ vzpomněl na zpěvačku irský zpěvák Hozier. „Položil jsem si tenkrát otázku, jak může takový hlas znít v kontextu rockové hudby. Nikdy předtím jsem neslyšel, že by jej někdo takto použil. Jsem smutný a šokován jejím odchodem, mé myšlenky jsou s její rodinou,“ dodal autor hitu Take Me to Church.
„Když jsem byl teenager a někdo vzal na večírku do ruky kytaru, zazněly dvě písně - Wonderwall od Oasis a Linger od Cranberries. Krásná zpěvačka, která zpívala krásné písně. Doufám, že Dolores O’Riordanová věděla, jak moc pro lidi znamenala. RIP,“ napsal na Twitter anglický dramatik a scenárista Jack Thorne.
Sám irský prezident Michael D. Higgins ocenil O’Riordanové „nesmírný vliv na rockovou a popovou hudbu v Irsku i celosvětově“. Irské město Limerick, odkud O’Riordanová pocházela, zřídí v úterý kondolenční knihu.